Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Cossacks II: Battle for Europe (PC)

Kozacy II: Bitwa o Europę PC

Cossacks II: Battle for Europe

Samodzielny dodatek do gry Kozacy II: Wojny Napoleońskie, strategii czasu rzeczywistego osadzonej w XIX-wiecznej Europie, stworzonej przez ukraińskie studio GSC Game World.

To jest dodatek do gry Kozacy II: Wojny Napoleońskie.

Strategiczne | RTS | widok izometryczny | epoka napoleońska | multiplayer

PC Windows
Okładka Cossacks II: Battle for Europe (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19czerwca2006

3lipca2006

pudełko PL

Battle for Europe to nazwa pierwszego rozszerzenia do drugiej części popularnej serii strategii czasu rzeczywistego Cossacks, noszącej podtytuł Napoleonic Wars. Gracze ponownie przenoszą się tutaj w realia jednego z najbardziej burzliwych okresów w dziejach historii, jakim bez wątpienia były Wojny Napoleońskie (XIX wiek).

Oprócz sześciu ówczesnych mocarstw znanych z „dwójki” (Francja, Wielka Brytania, Austria, Rosja, Prusy oraz Egipt), posiadacze Battle for Europe mogą poprowadzić w grze trzy zupełnie nowe nacje: Hiszpanię, Księstwo Warszawskie i Konfederację Reńską. Programiści ze studia developerskiego GSC Game World przygotowali także szereg nowych jednostek czy budynków, które są dostępne dla użytkowników podczas wirtualnych zmagań. W sumie dostępnych jest ponad 180 unikatowych jednostek i 190 budynków. Znacznie udoskonalono takżę tytułowy, strategiczny tryb „Battle for Europe”, w którym osoby siedzące przed komputerami walczą o całkowitą dominację nad Starym Kontynentem.

Ponadto, miłośnicy programu dostali cztery nowe kampanie, dziesięć pól bitewnych, trzy historyczne scenariusze do rozegrania (m.in. starcie sił francuskich z rosyjskimi pod Borodino w 1812 roku czy też ostatnią, przegraną przez Napoleona bitwę pod Waterloo z 1815 roku) oraz sześć misji typu skirmish. Nie zabrakło nowych poziomów dedykowanych trybowi multiplayer.

W przeciwieństwie do innych wydawnictw tego typu, opisywany add-on jest w pełni samodzielnym produktem i działa bez konieczności posiadania gry Cossacks II: Napoleonic Wars zainstalowanej na komputerze użytkownika.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 1139 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Kozacy II: Bitwa o Europę

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Kozacy II: Bitwa o Europę

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 768 MB RAM
  • karta grafiki 128MB (GeForce 3 lub lepsza)
Cossacks Emperor's Edition już w maju
Cossacks Emperor's Edition już w maju

wiadomość20 kwietnia 2007

Gry strategiczne cieszą się ogromnym powodzeniem o czym świadczy ostatnie oświadczenie amerykańskiego oddziału firmy CDV, który zdradził, iż przygotowuje Cossacks: Emperor's Edition. W owym zbiorze znajdą się trzy tytuły: Cossacks II: Battle for Europe, Cossacks: Back to War i Cossacks: European Wars. Z uzyskanych informacji wynika, że niniejsza trylogia na sklepowych półkach w Ameryce Północnej zagości już 14 maja 2007 r.

Kozacy II: Bitwa o Europę podbijają Stany Zjednoczone
Kozacy II: Bitwa o Europę podbijają Stany Zjednoczone

wiadomość20 czerwca 2006

Amerykański oddział firmy CDV Software, poinformował za pośrednictwem notki prasowej o premierze Kozacy II: Bitwa o Europę na tamtejszym rynku. Oznacza to, że po ponad roku oczekiwania, samodzielny dodatek do popularnej strategii nareszcie znalazł się w sklepach.

Zobacz pierwsze screeny z Cossacks II: Battle for Europe
Zobacz pierwsze screeny z Cossacks II: Battle for Europe

wiadomość20 marca 2006

Wszystkich oczekujących na premierę pierwszego, pełnoprawnego rozszerzenia do drugiej części popularnej serii strategii czasu rzeczywistego Cossacks, noszącego podtytuł Battle for Europe, zapewne zainteresuje poniższa publikacja. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze obrazki z omawianej produkcji.