Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Epoka napoleońska

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce epoka napoleońska.

PC
PC Windows32
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 41
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE1
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch2
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

epoka napoleońska
Empire: Total War
Empire: Total War

Strategiczne 3 marca 2009

Piąta część popularnej serii strategicznej, zapoczątkowanej przez firmę Creative Assembly w 2000 roku. Akcja kolejnej odsłony toczy się w XVIII wieku i koncentruje na najważniejszych wydarzeniach tego okresu, jak wojna secesyjna, rewolucja przemysłowa czy rywalizacja o wschodnie szlaki handlowe. Mimo, iż ogólne założenia rozgrywki pozostały niezmienione, mechanika zabawy uległa sporym przeobrażeniom, głównie za sprawą wprowadzenia potyczek na pełnym morzu.

PC

Napoleon: Total War
Napoleon: Total War

Strategiczne 23 lutego 2010

Kolejny tytuł z uznanej serii epickich gier strategicznych, rozwijanych rzez studio Creative Assembly nieprzerwanie od 2000 roku. Gra wykorzystuje lekko zmodyfikowaną mechanikę swojej poprzedniczki i koncentruje się na osobie Napoleona Bonapartego oraz prowadzonych przez niego na przełomie XVIII i XIX wieku działaniach wojennych.

PC

Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars
Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars

Akcji 19 kwietnia 2012

Pierwsze rozszerzenie DLC do bestsellerowego RPG akcji Mount & Blade: Warband firmy TaleWorlds. Stanowi ono przygotowaną pod okiem twórców, ulepszoną wersję popularnej fanowskiej modyfikacji Mount & Musket: Battalion i zgodnie z tytułem przenosi graczy w burzliwą epokę wojen napoleońskich. Tytuł nie posiada standardowej kampanii single player, koncentrując się wyłącznie na walce i potyczkach wieloosobowych, które względem podstawowej wersji gry poddano szeregowi ulepszeń i modyfikacji.

PC

Kozacy II: Wojny Napoleońskie
Kozacy II: Wojny Napoleońskie

Strategiczne 4 kwietnia 2005

Kontynuacja wielokrotnie nagradzanej strategii czasu rzeczywistego Kozacy: Europejskie Boje od ukraińskiego studia GSC Game World. Kozacy II: Wojny Napoleońskie przenosi akcję o sto lat później, do XIX wieku, gdy do roli dominującej potęgi w Europie doszła Francja pod wodzą Napoleona. Akcja tej części serii pozwala graczowi prowadzić jedno z sześciu państw: Francję, Wielką Brytanię, Austrię, Rosję, Prusy oraz Egipt, a każde dysponuje unikalnymi budynkami i historycznymi jednostkami bojowymi.

PC

Holdfast: Nations at War
Holdfast: Nations at War

Akcji 5 marca 2020

Historyczna gra akcji pozwalająca rozgrywać wielkie potyczki lądowe i morskie w trybie multiplayer. Grę stworzyło studio Anvil Games, założone przez część zespołu odpowiedzialnego za Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars. Holdfast: Nations At War jest osadzone w czasach wojen napoleońskich. Niezależnie od tego, czy walczymy na morzu, czy na lądzie, kluczową rolę odgrywa współpraca z kolegami z drużyny.

PC

Imperial Glory
Imperial Glory

Strategiczne 17 maja 2005

Inspirowana serią Total War gra strategiczna, w której obejmujemy kontrole nad jednym z pięciu dziewiętnastowiecznych imperiów: Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji, Prusów lub Austro-Węgier. Naszym państwem zarządzamy w trybie turowym. Natomiast olbrzymie bitwy rozgrywane są w czasie rzeczywistym.

PC

Kozacy II: Bitwa o Europę
Kozacy II: Bitwa o Europę

Strategiczne 19 czerwca 2006

Samodzielny dodatek do gry Kozacy II: Wojny Napoleońskie, strategii czasu rzeczywistego osadzonej w XIX-wiecznej Europie, stworzonej przez ukraińskie studio GSC Game World. Oprócz sześciu grywalnych państw obecnych w dwójce, rozszerzenie Kozacy II: Bitwa o Europę oferuje trzy nowe nacje: Hiszpanię, Księstwo Warszawskie i Konfederację Reńską.

PC

March of the Eagles
March of the Eagles

Strategiczne 18 lutego 2013

March of the Eagles to strategia czasu rzeczywistego pozwalająca na pokierowanie jednym z mocarstw biorących udział w Wojnach napoleońskich w latach 1805 - 1815. Zadaniem gracza jest werbowanie i szkolenie nowych jednostek, organizowanie działań armii i flot oraz zajmowanie się dyplomacją.

PC

Empire: Total War - Na wojennej ścieżce
Empire: Total War - Na wojennej ścieżce

Strategiczne 5 października 2009

Przygotowany przez studio Creative Assembly oficjalny dodatek do gry Empire: Total War, czyli kolejnej odsłony uznanej serii strategicznej. Rozszerzenie zatytułowane The Warpath wzbogaca grę podstawową o bardziej szczegółową mapę Ameryki Północnej i wprowadza do rozgrywki pięć niedostępnych wcześniej, indiańskich plemion, tzn. Irokezów, Indian z równin, Indian Pueblo, Czirokezów oraz Huronów.

PC

Waterloo: Napoleon's Last Battle
Waterloo: Napoleon's Last Battle

Strategiczne 28 marca 2001

Gra strategiczna dająca nam unikalną możliwość pokierowania zarówno wojskami Francuskimi, Austriackimi, Pruskimi i Angielskimi w słynnej bitwie pod Waterloo.

PC

Banner of the Maid
Banner of the Maid

RPG 28 maja 2019

Taktyczna gra RPG, w której wcielamy się w Pauline Bonaparte – siostrę Napoleona, marzącą o społecznym awansie, wciągniętą w wir rewolucji francuskiej. Głównym elementem rozgrywki w Banner of the Maid są turowe starcia, w których dowodzimy kilkuosobowym oddziałem.

PCPS4XONESwitch

Commander: Napoleon at War
Commander: Napoleon at War

Strategiczne 29 września 2008

Commander: Napoleon at War to turowa gra strategiczna. Tytuł przenosi nas na początek XIX wieku i oferuje możliwość rozegrania wielkich bitew tamtego okresu.

PC

Wars of Napoleon
Wars of Napoleon

Strategiczne 3 grudnia 2015

Rozgrywająca się w epoce wojen napoleońskich turowa gra strategiczna autorstwa uznanego przez fanów strategii studia AGEOD. Produkcja oferuje cztery odmienne scenariusze, osadzone w różnych okresach panowania Napoleona I – od tzw. Wielkiej Kampanii 1805-1815 do nieco mniejszych scenariuszy: Austerlitz (1805), Kampania Jeny (1806-07) oraz Waterloo (1815).

PC

Victory and Glory: Napoleon
Victory and Glory: Napoleon

Strategiczne 17 marca 2016

Opracowana przez uznanego twórcę gier planszowych Glenna Drovera turowa gra strategiczna, osadzona w realiach wojen napoleońskich. Podczas zabawy wcielamy się w postać słynnego cesarza Francuzów, który w sześciu zróżnicowanych scenariuszach z lat 1800-1813 stawia czoła koalicji kilkunastu europejskich krajów pod wodzą Brytyjczyków. Mechanika zabawy w Victory and Glory: Napoleon łączy cechy klasycznych strategii turowych z elementami gier planszowych oraz karcianych.

PC

Austerlitz: Napoleon's Greatest Victory
Austerlitz: Napoleon's Greatest Victory

Strategiczne 8 lipca 2002

Historycznie odwzorowana jedna z najważniejszych nitew kampanii Napoleońskiej, pod Austerlitz, gdie wojska rosyjskie i austriackie stawiły czoła armii Napoleońskiej.

PC

Histwar: Les Grognards
Histwar: Les Grognards

Strategiczne 27 grudnia 2009

Histwar: Les Grognards to gra strategiczna, która przenosi nas do Ery Napoleońskiej, dokładnie w lata 1805 –1814, czyli w czasy najsłynniejszych bitew z udziałem Francji, Austrii i Rosji.

PC

Napoleon in Italy
Napoleon in Italy

Strategiczne 6 listopada 2007

Napoleon in Italy jest stosunkowo skomplikowaną grą strategiczną, osadzoną w historycznych realiach. Producent zastosował turowy model rozgrywki.

PC

European Conqueror X
European Conqueror X

Strategiczne 7 maja 2019

Strategia turowa, która zabiera graczy do Europy z przełomu XVIII i XIX wieku, pozwalając im wziąć udział w najważniejszych bitwach z tego okresu. Oprócz kampanii, w której uczestniczymy w historycznych bataliach, European Conqueror X ma specjalne wyzwania oraz tryb podboju.

Switch

Scourge of War: Waterloo
Scourge of War: Waterloo

Strategiczne 9 czerwca 2015

Druga odsłona wysoko ocenianej serii taktycznych strategii czasu rzeczywistego, stworzonej przez niezależne studio NorbSoftDev. Scourge of War: Waterloo przenosi nas do Europy czasów napoleońskich. Gra skupia się na tytułowej bitwie pod Waterloo, jednym z najsłynniejszych starć w historii, w którym armia Bonapartego została doszczętnie rozbita przez angielsko-pruskie wojska koalicyjne.

PC

Napoleon's Campaigns
Napoleon's Campaigns

Strategiczne 16 listopada 2007

Napoleon's Campaigns to historyczna gra strategiczna rozgrywana w systemie turowym, stworzona przez francuskie studio developerskie AGEOD. Skupia się ona na przedstawieniu bardzo ciekawego okresu w dziejach naszego świata, jakim niewątpliwie były lata 1808-1815 (Wojny Napoleońskie).

PC

Battleground 3: Waterloo
Battleground 3: Waterloo

Strategiczne 13 czerwca 1996

Trzecia odsłona cyklu Battleground to wierne odtworzenie wydarzeń, jakie rozegrały się podczas ostatniej bitwy Wojny Napoleońskiej pod Waterloo. Armia Bonapartego starła się z sprzymierzonymi siłami księcia Wellingtona i marszałka Blüchera, ponosząc sromotną klęskę.

PC

John Tiller's Battleground Napoleonic Wars
John Tiller's Battleground Napoleonic Wars

RPG 8 listopada 2007

John Tiller's Battleground Napoleonic Wars to zestaw wojennych strategii turowych, traktujących o XVIII- i XIX-wiecznych podbojach Napoleona Bonaparte. Pakiet składa się z nastawionej na morskie bitwy gry Age of Sail oraz kompilacji trzech tytułów, których akcja toczy się na lądzie - Battleground 3: Waterloo, Battleground 6: Napoleon in Russia oraz Battleground 8: Prelude to Waterloo.

PC

Horse & Musket 2: Dragoon - The Prussian War Machine
Horse & Musket 2: Dragoon - The Prussian War Machine

Strategiczne 29 października 2004

Dragoon: The Prussian War Machine to druga z serii gier wyprodukowanych przez Shrapnel Games, wiernie naśladujących realia wojen XVIII i XIX wieku. Tym razem autorzy skupili się na postaci Fryderyka II Hohenzollerna, zwanego Wielkim, który trwale wpisał się do historii Prus jako twórca ich potęgi.

PC

Crown of Glory: Europe in the Age of Napoleon
Crown of Glory: Europe in the Age of Napoleon

Strategiczne 1 lipca 2005

Strategia turowa, której autorzy, zespół Western Civilization Software, postanowili oddać w ręce graczy produkt szczegółowo i wiernie odwzorowujący realia Ery Napoleońskiej, tj. lata pomiędzy 1799 a 1820 rokiem.

PC