Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Epoka napoleońska

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce epoka napoleońska ułożone według popularności.

epoka napoleońska
PC
PC Windows31
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 41
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android
Apple iOS
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch2
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji2
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG2 Strategiczne28
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
Empire: Total War
Empire: Total War

Strategiczne 3 marca 2009

Piąta część popularnej serii strategicznej, zapoczątkowanej przez firmę Creative Assembly w 2000 roku. Akcja kolejnej odsłony toczy się w XVIII wieku i koncentruje na najważniejszych wydarzeniach tego okresu, jak wojna secesyjna, rewolucja przemysłowa czy rywalizacja o wschodnie szlaki handlowe. Mimo, iż ogólne założenia rozgrywki pozostały niezmienione, mechanika zabawy uległa sporym przeobrażeniom, głównie za sprawą wprowadzenia potyczek na pełnym morzu. W grze możemy dowodzić zarówno całymi flotami, jak i pojedynczymi statkami, a wpływ na przebieg walki wywrzeć mogą np. zmieniające się warunki pogodowe. W grze poprawiono zachowanie doradców i dodano nowe opcje dotyczące handlu, dyplomacji oraz szpiegostwa. Dzięki powszechnemu wykorzystaniu broni palnej, rozgrywka wymusza także konieczność zastosowania nowych rozwiązań taktycznych. Niezmienne zostały za to charakterystyczne cechy serii, jak turowa warstwa strategiczna oraz epickie bitwy, zrealizowane na modłę gier RTS.

PC

Napoleon: Total War
Napoleon: Total War

Strategiczne 23 lutego 2010

Kolejny tytuł z uznanej serii epickich gier strategicznych, rozwijanych rzez studio Creative Assembly nieprzerwanie od 2000 roku. Gra wykorzystuje lekko zmodyfikowaną mechanikę swojej poprzedniczki i koncentruje się na osobie Napoleona Bonapartego oraz prowadzonych przez niego na przełomie XVIII i XIX wieku działaniach wojennych. W trakcie trzech kampanii - włoskiej, egipskiej oraz europejskiej - możemy prześledzić wzloty i upadki legendarnego wodza, począwszy od jego dojścia do władzy aż do schyłku cesarstwa. W grze wykorzystano wszystkie sprawdzone rozwiązania Empire: Total War, wzbogacając je garścią nowości. Wśród nich wymienić należy system wyżywienia wojsk oraz naprawy statków, dalsze rozbudowanie opcji dyplomatycznych i wzrost znaczenia szpiegów. W trakcie bitew istotną rolę pełnią generałowie (a także sam Bonaparte), którzy mogą zagrzewać do boju lub karać swoich żołnierzy. Kolejną poprawę odnotowała także oprawa graficzna gry oraz sztuczna inteligencja jednostek.

PC

Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars
Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars

Akcji 19 kwietnia 2012

Pierwsze rozszerzenie DLC do bestsellerowego RPG akcji Mount & Blade: Warband firmy TaleWorlds. Stanowi ono przygotowaną pod okiem twórców, ulepszoną wersję popularnej fanowskiej modyfikacji Mount & Musket: Battalion i zgodnie z tytułem przenosi graczy w burzliwą epokę wojen napoleońskich. Tytuł nie posiada standardowej kampanii single player, koncentrując się wyłącznie na walce i potyczkach wieloosobowych, które względem podstawowej wersji gry poddano szeregowi ulepszeń i modyfikacji. Dodatek wprowadza do rozgrywki ponad 220 wiernie odtworzonych, unikalnych jednostek, reprezentujących pięć głównych krajów, biorących udział w konflikcie wywołanym przez Napoleona. Wśród nich znajdziemy całą gamę oddziałów piechoty, kawalerii oraz artylerii. Swoistą nowość stanowi także specjalny tryb dowódcy, w którym kierujemy własnymi oddziałami sterowanymi przez komputerowe AI. Twórcy wprowadzili także nowe animacje otoczenia i efekty atmosferyczne, które wpłynęły na wyraźnie lepszą jakość oprawy.

PC

Kozacy II: Wojny Napoleońskie
Kozacy II: Wojny Napoleońskie

Strategiczne 4 kwietnia 2005

Kontynuacja wielokrotnie nagradzanej strategii czasu rzeczywistego Kozacy: Europejskie Boje od ukraińskiego studia GSC Game World. Kozacy II: Wojny Napoleońskie przenosi akcję o sto lat później, do XIX wieku, gdy do roli dominującej potęgi w Europie doszła Francja pod wodzą Napoleona. Akcja tej części serii pozwala graczowi prowadzić jedno z sześciu państw: Francję, Wielką Brytanię, Austrię, Rosję, Prusy oraz Egipt, a każde dysponuje unikalnymi budynkami i historycznymi jednostkami bojowymi. W sumie gra zawiera sześć dużych kampanii składających się z około 60 misji. Ponadto gracz może przejść dwanaście samodzielnych misji oraz stoczyć dziesięć historycznych bitew. Gra Kozacy II: Wojny Napoleońskie oferuje zaawansowaną dyplomację i nowy system ekonomiczny, dzięki którym da się wpływać na stosunki z sąsiadami, zawierać pakty i sojusze, ustanawiać embarga handlowe itp. Bitwy są jeszcze bardziej realistyczne i efektowne, dzięki zastosowaniu różnych formacji bojowych i wykorzystaniu w walce ukształtowania oraz typu terenu. Oprócz trybu solowego, gra oferuje kilka sieciowych wariantów multiplayera.

PC

Kozacy II: Bitwa o Europę
Kozacy II: Bitwa o Europę

Strategiczne 19 czerwca 2006

Samodzielny dodatek do gry Kozacy II: Wojny Napoleońskie, strategii czasu rzeczywistego osadzonej w XIX-wiecznej Europie, stworzonej przez ukraińskie studio GSC Game World. Oprócz sześciu grywalnych państw obecnych w dwójce, rozszerzenie Kozacy II: Bitwa o Europę oferuje trzy nowe nacje: Hiszpanię, Księstwo Warszawskie i Konfederację Reńską. Pojawiają się tu też nowe budynki i jednostki bojowe, cztery kampanie, dziesięć pól bitewnych, trzy historyczne scenariusze bojowe (w tym starcie Francuzów z Rosjanami pod Borodino z 1812 roku oraz bitwa pod Waterloo z 1815 roku, która pogrążyła armię Napoleona), a także sześć misji w trybie potyczki. Główną atrakcją jest jednak rozbudowany tryb strategiczny Bitwa o Europę, w którym uczestnicy walczą o całkowitą dominację nad Starym Kontynentem. Oprócz zawartości dla jednego gracza, Kozacy II: Bitwa o Europę oferuje rozszerzony tryb multiplayer, w którym do boju można poprowadzić nowe grywalne nacje na kilku świeżych poziomach.

PC

Imperial Glory
Imperial Glory

Strategiczne 17 maja 2005

Inspirowana serią Total War gra strategiczna, w której obejmujemy kontrole nad jednym z pięciu dziewiętnastowiecznych imperiów: Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji, Prusów lub Austro-Węgier. Naszym państwem zarządzamy w trybie turowym. Natomiast olbrzymie bitwy rozgrywane są w czasie rzeczywistym.

PC

Holdfast: Nations at War
Holdfast: Nations at War

Akcji 5 marca 2020

Historyczna gra akcji pozwalająca rozgrywać wielkie potyczki lądowe i morskie w trybie multiplayer. Grę stworzyło studio Anvil Games, założone przez część zespołu odpowiedzialnego za Mount & Blade: Warband - Napoleonic Wars. Holdfast: Nations At War jest osadzone w czasach wojen napoleońskich. Niezależnie od tego, czy walczymy na morzu, czy na lądzie, kluczową rolę odgrywa współpraca z kolegami z drużyny. Oba typy potyczek oddają do naszej dyspozycji odrębne klasy, dysponujące unikalnymi cechami oraz pełniące różne role. Podczas zabawy toczymy bitwy morskie na pokładach potężnych żaglowców, na których każdy gracz otrzymuje konkretne obowiązki do wypełnienia. Z kolei w starciach lądowych bierzemy udział zarówno w potyczkach na otwartym terenie, jak i w oblężeniach. Zarówno skala walk, jak i rozmiary lokacji są naprawdę duże. System walki stawia na realizm – przeładowywanie trwa dość długo, więc gracze często mają sposobność korzystać z prostego do opanowania, ale dającego sporo swobody systemu szermierki.

PC

Victory and Glory: Napoleon
Victory and Glory: Napoleon

Strategiczne 17 marca 2016

Opracowana przez uznanego twórcę gier planszowych Glenna Drovera turowa gra strategiczna, osadzona w realiach wojen napoleońskich. Podczas zabawy wcielamy się w postać słynnego cesarza Francuzów, który w sześciu zróżnicowanych scenariuszach z lat 1800-1813 stawia czoła koalicji kilkunastu europejskich krajów pod wodzą Brytyjczyków. Mechanika zabawy w Victory and Glory: Napoleon łączy cechy klasycznych strategii turowych z elementami gier planszowych oraz karcianych. Koncentruje się na taktycznych bitwach lądowych i morskich z udziałem szeregu realnie istniejących jednostek oraz ich najsłynniejszych dowódców. Wynik starcia uzależniony jest nie tylko od parametrów poszczególnych oddziałów, ale także od elementu losowego. Istotnym modyfikatorem rozgrywki są też specjalne karty wydarzeń, losowane przed rozpoczęciem zabawy i dobierane w każdej kolejnej turze. Gra pozwala wyłącznie na rywalizację z przeciwnikiem sterowanym przez komputer.

PC

Empire: Total War - Na wojennej ścieżce
Empire: Total War - Na wojennej ścieżce

Strategiczne 5 października 2009

Przygotowany przez studio Creative Assembly oficjalny dodatek do gry Empire: Total War, czyli kolejnej odsłony uznanej serii strategicznej. Rozszerzenie zatytułowane The Warpath wzbogaca grę podstawową o bardziej szczegółową mapę Ameryki Północnej i wprowadza do rozgrywki pięć niedostępnych wcześniej, indiańskich plemion, tzn. Irokezów, Indian z równin, Indian Pueblo, Czirokezów oraz Huronów. Rdzenni mieszkańcy Ameryki stawiają czoła wrogom w zupełnie nowej kampanii, którą możemy rozegrać zarówno w pojedynkę, jak i w trybie multiplayer. Wprowadzenie Indian zaowocowało pojawieniem się w grze osiemnastu nowych, typowych dla ich kultury technologii, np. Spirit Medicine, Call of the Wild czy Dreamwalking. Nie zapomniano też o udostępnieniu dla każdego z nowych plemion jednostek elitarnych, a także pełniących rolę agentów postaci specjalnych: Szamana i Zwiadowcy.

PC

Wars of Napoleon
Wars of Napoleon

Strategiczne 3 grudnia 2015

Rozgrywająca się w epoce wojen napoleońskich turowa gra strategiczna autorstwa uznanego przez fanów strategii studia AGEOD. Produkcja oferuje cztery odmienne scenariusze, osadzone w różnych okresach panowania Napoleona I – od tzw. Wielkiej Kampanii 1805-1815 do nieco mniejszych scenariuszy: Austerlitz (1805), Kampania Jeny (1806-07) oraz Waterloo (1815). Wars of Napoleon rozgrywa się na poziomie operacyjnym – w grze kierujemy więc nie pojedynczymi żołnierzami a całymi armiami, zaś prócz Francji do dyspozycji graczy oddano też wojska Anglii, Austrii, Rosji, Prus, Hiszpanii oraz Imperium Osmańskiego. Poza sprawnym dowodzeniem wojskami, istotną rolę w grze odgrywa także dbanie o linie zaopatrzenia, modernizacja armii oraz dyplomacja. Podobnie jak w większości poprzednich produkcji studia, szczególny nacisk położony został na wierność realiom historycznym, choć autorzy umożliwili też opcję ręcznego ustawiania biegu niektórych wydarzeń, pozwalającą na tworzenie historii alternatywnej.

PC

European Conqueror X
European Conqueror X

Strategiczne 7 maja 2019

Strategia turowa, która zabiera graczy do Europy z przełomu XVIII i XIX wieku, pozwalając im wziąć udział w najważniejszych bitwach z tego okresu. Oprócz kampanii, w której uczestniczymy w historycznych bataliach, European Conqueror X ma specjalne wyzwania oraz tryb podboju.

Switch

Commander: Napoleon at War
Commander: Napoleon at War

Strategiczne 29 września 2008

Commander: Napoleon at War to turowa gra strategiczna. Tytuł przenosi nas na początek XIX wieku i oferuje możliwość rozegrania wielkich bitew tamtego okresu.

PC

Europa Universalis III: Napoleon's Ambition
Europa Universalis III: Napoleon's Ambition

Strategiczne 22 sierpnia 2007

Pierwsze duże rozszerzenie DLC do gry Europa Universalis III firmy Paradox Interactive. Dodatek zatytułowany Napoleon’s Ambition skierowany jest głównie do graczy, którym nie spodobała się zbytnia rozbieżność gry podstawowej z faktycznymi wydarzeniami historycznymi. Jak sama nazwa wskazuje, rozszerza on nieco ramy czasowe rozgrywki do początków XIX wieku, pozwalając przeżyć Wielką Rewolucję Francuską i zareagować na terytorialne zapędy Napoleona (bądź samemu pokierować jego ekspansją). Wraz z wprowadzeniem nowego okresu, w grze możemy korzystać z porad odpowiadających historycznym realiom doradców oraz zaktualizowanej mapy politycznej świata, wprowadzającej do rozgrywki nowe idee narodowe i jednostki wojskowe. W stosunku do gry podstawowej poprawiono też interfejs użytkownika i dodano nowe możliwości wpływania na rozwój państwa, np. bardziej szczegółowe zarządzanie handlem.

PC

Scourge of War: Waterloo
Scourge of War: Waterloo

Strategiczne 9 czerwca 2015

Druga odsłona wysoko ocenianej serii taktycznych strategii czasu rzeczywistego, stworzonej przez niezależne studio NorbSoftDev. Scourge of War: Waterloo przenosi nas do Europy czasów napoleońskich. Gra skupia się na tytułowej bitwie pod Waterloo, jednym z najsłynniejszych starć w historii, w którym armia Bonapartego została doszczętnie rozbita przez angielsko-pruskie wojska koalicyjne. Gracze mogą opowiedzieć się po jednej ze stron i uchronić Napoleona przed klęską lub przyczynić się do jego ostatecznego rozgromienia, prowadząc do boju armie Siódmej Koalicji. Rozgrywka ma miejsce na starannie odwzorowanych, trójwymiarowych mapach, zaś gracze – w zależności od warunków scenariusza – kontrolują jednostki na kilku poziomach: od niewielkiego regimentu po ogromną armię. Istotną rolę odgrywają także ukształtowanie terenu i warunki pogodowe. Twórcy zadbali o wierność realiom historycznym, odtwarzając wygląd i uzbrojenie poszczególnych oddziałów oraz najważniejszych dowódców.

PC

John Tiller's Battleground Napoleonic Wars
John Tiller's Battleground Napoleonic Wars

RPG 8 listopada 2007

John Tiller's Battleground Napoleonic Wars to zestaw wojennych strategii turowych, traktujących o XVIII- i XIX-wiecznych podbojach Napoleona Bonaparte. Pakiet składa się z nastawionej na morskie bitwy gry Age of Sail oraz kompilacji trzech tytułów, których akcja toczy się na lądzie - Battleground 3: Waterloo, Battleground 6: Napoleon in Russia oraz Battleground 8: Prelude to Waterloo.

PC

Histwar: Les Grognards
Histwar: Les Grognards

Strategiczne 27 grudnia 2009

Histwar: Les Grognards to gra strategiczna, która przenosi nas do Ery Napoleońskiej, dokładnie w lata 1805 –1814, czyli w czasy najsłynniejszych bitew z udziałem Francji, Austrii i Rosji.

PC

Empires in Arms
Empires in Arms

Strategiczne 5 grudnia 2007

Empires in Arms to oficjalna, komputerowa konwersja klasycznej, planszowej gry strategicznej typu grand strategy z 1982 roku, autorstwa studia Australian Design Group. Mamy więc do czynienia z poważną, rozbudowaną, turową strategią, umiejscowioną w okresie Wojen Napoleońskich (lata 1805-1815).

PC

Banner of the Maid
Banner of the Maid

RPG 28 maja 2019

Taktyczna gra RPG, w której wcielamy się w Pauline Bonaparte – siostrę Napoleona, marzącą o społecznym awansie, wciągniętą w wir rewolucji francuskiej. Głównym elementem rozgrywki w Banner of the Maid są turowe starcia, w których dowodzimy kilkuosobowym oddziałem.

PCPS4Switch

Napoleon's Campaigns
Napoleon's Campaigns

Strategiczne 16 listopada 2007

Napoleon's Campaigns to historyczna gra strategiczna rozgrywana w systemie turowym, stworzona przez francuskie studio developerskie AGEOD. Skupia się ona na przedstawieniu bardzo ciekawego okresu w dziejach naszego świata, jakim niewątpliwie były lata 1808-1815 (Wojny Napoleońskie).

PC

Napoleon in Italy
Napoleon in Italy

Strategiczne 6 listopada 2007

Napoleon in Italy jest stosunkowo skomplikowaną grą strategiczną, osadzoną w historycznych realiach. Producent zastosował turowy model rozgrywki.

PC

Battleground 3: Waterloo
Battleground 3: Waterloo

Strategiczne 13 czerwca 1996

Trzecia odsłona cyklu Battleground to wierne odtworzenie wydarzeń, jakie rozegrały się podczas ostatniej bitwy Wojny Napoleońskiej pod Waterloo. Armia Bonapartego starła się z sprzymierzonymi siłami księcia Wellingtona i marszałka Blüchera, ponosząc sromotną klęskę.

PC

Crown of Glory: Europe in the Age of Napoleon
Crown of Glory: Europe in the Age of Napoleon

Strategiczne 1 lipca 2005

Strategia turowa, której autorzy, zespół Western Civilization Software, postanowili oddać w ręce graczy produkt szczegółowo i wiernie odwzorowujący realia Ery Napoleońskiej, tj. lata pomiędzy 1799 a 1820 rokiem.

PC

Waterloo: Napoleon's Last Battle
Waterloo: Napoleon's Last Battle

Strategiczne 28 marca 2001

Gra strategiczna dająca nam unikalną możliwość pokierowania zarówno wojskami Francuskimi, Austriackimi, Pruskimi i Angielskimi w słynnej bitwie pod Waterloo.

PC

Austerlitz: Napoleon's Greatest Victory
Austerlitz: Napoleon's Greatest Victory

Strategiczne 8 lipca 2002

Historycznie odwzorowana jedna z najważniejszych nitew kampanii Napoleońskiej, pod Austerlitz, gdie wojska rosyjskie i austriackie stawiły czoła armii Napoleońskiej.

PC