Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Battleground 6: Napoleon in Russia (PC)

Battleground 6: Napoleon in Russia PC

Szósta część popularnej serii strategicznej firmy Talonsoft. Gra przenosi nas do 7 września 1812 roku, w okolice rosyjskiej wsi Borodino, gdzie odbyła się jedna z najkrwawszych bitew w historii ludzkości.

Strategiczne | turowe | epoka napoleońska | 2D | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Battleground 6: Napoleon in Russia (PC)

producent: TalonSoft Inc.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11maja1997

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Szósta część ze znanej strategicznej serii Battleground firmy Talonsoft, przenosząca nas do 7 września 1812 roku, w okolice rosyjskiej wsi Borodino. Wówczas to naprzeciw siebie stanęły wojska niezwyciężonego Napoleona, prowadzone przez marszałka Michała Neya, oraz wojska rosyjskie dowodzone przez generała Kutuzowa i stoczyły ze sobą jedną z najkrwawszych bitew w historii ludzkości.

W grze kontrolujemy jedną z dwu ponad stutysięcznych armii rzucając ją do zajadłego boju. Możemy odtworzyć w całości przebieg bitwy, lecz autorzy przygotowali również 21 oddzielnych scenariuszy – zarówno historycznych jak i hipotetycznych. Do dyspozycji dostajemy autentyczne jednostki biorące udział w morderczych starciach pod Borodino, w tym wiele rodzajów piechoty i kawalerii. Warto odnotować, iż tradycyjne już twórcy postarali się o bardzo wierne odtworzenie rzeczywistych uniformów oraz uzbrojenia wszystkich formacji biorących udział w bitwie.

Battleground 6: Napoleon in Russia to rasowa, turowa gra strategiczna, którą cechuje intuicyjny interfejs oraz stosunkowo proste sterowanie i dowodzenie oddziałami. Dzięki specjalnemu systemowi opcji i podpowiedzi tytuł może jednak z powodzeniem trafić w gusta mniej doświadczonych graczy. W grze możemy przejąć kontrolę nad obiema stronami konfliktu, a naszym przeciwnikiem staje się odznaczający się dobrą AI komputer, dynamicznie reagujący na poczynania gracza.

Oprawa gry od kilku już odsłon bazuje na tym samym autorskim silniku, który w kolejnych częściach jest tylko nieznacznie ulepszany. Bitewne zmagania możemy oglądać w perspektywie dwu- lub trójwymiarowej, gdzie szczegółowa grafika wciąż prezentuje się naprawdę dobrze. Na heksagonalnej mapie wiernie odtworzono teren zmagań, gdzie jedno pole symbolizuje ok. 100 m rzeczywistej odległości. Twórcy z TalonSoft nie zapomnieli oczywiście o opcjach rozgrywki wieloosobowej. Rywalizować możemy tradycyjnie we dwójkę, za pośrednictwem Internetu lub poczty elektronicznej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / E-mail     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1CD

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Gry podobne do Battleground 6: Napoleon in Russia

Wymagania wiekowe Battleground 6: Napoleon in Russia

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Battleground 6: Napoleon in Russia

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 486DX2 66 MHz
  • 8 MB RAM
  • 10 MB HDD
  • Windows 3.x/95
Matrix Games i dalekosiężne plany związane z seriami Battleground oraz Campaign

wiadomość11 października 2005

Fani dość już leciwych gier z serii Battleground oraz Campaign, być może już niedługo będą mogli dostać w swoje ręce ulepszone ich wersje. Tak przynajmniej wynika z zapowiedzi przedstawicieli firmy Matrix Games, która całkiem niedawno nabyła prawa wydawnicze do wspomnianych tytułów.