Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Civil War: The Game (PC)

Civil War: The Game PC

Gra strategiczna, której celem jest przedstawienie graczowi Amerykańskiej Wojny Secesyjnej. Można stać się dowódcą wojsk Konfederatów lub też Unii i swymi działaniami na polu walki doprowadzić do tryumfu jednej ze stron konfliktu.

Strategiczne | turowe | wojna secesyjna | 2D | strategiczne wojenne | XIX wiek

PC Windows
Okładka Civil War: The Game (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16stycznia2003

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Civil War: The Game to gra strategiczna, której celem jest przedstawienie graczowi Amerykańskiej Wojny Secesyjnej. Można stać się dowódcą wojsk Konfederatów lub też Unii i swymi działaniami na polu walki doprowadzić do tryumfu jednej ze stron konfliktu – nic nie stoi na przeszkodzie by spowodować wcześniejsze pokonanie zbuntowanego południa lub też wbrew historii, zmusić północne stany do kapitulacji. Rozgrywka toczy się w systemie turowym i podzielona jest na dwie części (podobnie jak np. w serii Total War) - na część strategiczną, gdzie widzimy dwuwymiarową mapę Stanów Zjednoczonych podzieloną na poszczególne stany i możemy decydować o całych kampaniach militarnych, kierunkach ataków armii, itp. oraz na część, w której przenosimy się na trójwymiarowo modelowane pole bitwy i dowodzimy poszczególnymi oddziałami w bezpośredniej walce.

Grę stworzono opierając się na autentycznych historycznych zapisach i przekazach z tego okresu, a przy jej tworzeniu współpracowano z artystą-historykiem Donem Troianim, co gwarantuje, iż podczas rozgrywki zetkniemy się z autentycznymi jednostkami wojskowymi, szczegółowo odtworzonymi zarówno pod względem wizualnym jak i militarnym, tj. możliwości bojowych. Civil War: The Game umożliwia zarówno grę jednoosobową z komputerem jak i wieloosobową za pośrednictwem sieci Internet lub też dwóch gracz przy jednym komputerze. Poza rozgrywką historyczną, można też rozerwać się grając w trybie free-play lub też North Vs. South. Patronat nad grą sprawuje serwis http://www.historychannel.com/

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Civil War: The Game

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Civil War: The Game

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 500MHz
  • 128MB RAM
  • 16MB akcelerator 3D