Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Wojna secesyjna

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce wojna secesyjna.

PC
PC Windows31
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 42 Sony PlayStation 32 Sony PlayStation 21
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE1 Microsoft Xbox 3603
Microsoft Xbox
Mobile
Android3 Apple iOS3
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch1
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

wojna secesyjna
Grand Tactician: The Civil War
Grand Tactician: The Civil War

Strategiczne 24 września 2021

Grand Tactician: The Civil War to RTS osadzony w realiach amerykańskiej wojny secesyjnej. Produkcja koncentruje się na wiarygodnym ukazaniu realiów historycznych i oferuje przyzwoity poziom głębi strategicznej. Jej twórcą jest niezależny deweloper Oliver Keppelmuller.

PC

Ultimate General: Civil War
Ultimate General: Civil War

Strategiczne 14 lipca 2017

Taktyczna gra wojenna opracowana przez studio Game-Labs, której akcja rozgrywa się w trakcie tytułowej wojny secesyjnej. Gracze mogą wziąć udział w ponad 50 historycznych bitwach – ich lista obejmuje zarówno niewielkie potyczki, jak i kilkudniowe walki toczone na obszarach mierzonych w setkach kilometrów kwadratowych.

PC

Strategic Command: American Civil War
Strategic Command: American Civil War

Strategiczne 14 lipca 2022

Rozbudowana strategia turowa, której akcję osadzono w trakcie wojny secesyjnej. W Strategic Command: American Civil War stajemy na czele Unii lub Konfederacji i prowadzimy swoją armię do zwycięstwa, dbając o rekrutację żołnierzy, zaplecze technologiczne i dyplomację.

PC

Darkest of Days
Darkest of Days

Akcji 8 września 2009

Dynamiczny FPS akcji, osadzony w realiach sci-fi, nawiązujący do rozmaitych wydarzeń historycznych. Wcielamy się w agenta futurystycznej organizacji KronoteK, którego zadaniem jest dbanie o to, aby żadna osoba nie zmieniła przeszłości naszej cywilizacji. Podróżując w czasie śledzimy losy bitew znanych z wojny secesyjnej, wojen światowych i innych słynnych konfliktów.

PCX360

War of Rights
War of Rights

Akcji grudzień 2022 (wczesny dostęp od 3 grudnia 2018)

Osadzona w realiach wojny secesyjnej sieciowa strzelanina FPS autorstwa debiutującego studia Campfire Games. War of Rights umożliwia rozgrywkę w ramach kilku historycznych kampanii, podczas których możemy opowiedzieć się po stronie Unii bądź Konfederacji. Co ciekawe, produkcja pozwala nam nie tylko wcielić się w żołnierza, walczącego na pierwszej linii frontu, ale także w rolę generała, decydującego o przebiegu całej bitwy.

PC

Sid Meier's Gettysburg
Sid Meier's Gettysburg

Strategiczne 13 czerwca 1997

Obejmij dowództwo nad jedną z armii Unii lub Konfederacji i swym kunsztem strategicznym przesądź o losach największej bitwy wojny secesyjnej.

PC

Battle Cry of Freedom
Battle Cry of Freedom

Akcji 1 marca 2022

Battle Cry of Freedom to wieloosobowa gra akcji, która pozwala na wzięcie udziału w najsłynniejszych starciach z okresu amerykańskiej wojny secesyjnej. W sieciowych bitwach może jednocześnie ścierać się ponad 500 graczy.

PC

Ultimate General: Gettysburg
Ultimate General: Gettysburg

Strategiczne 16 października 2014

Taktyczna strategia czasu rzeczywistego, utrzymana w realiach wojny secesyjnej oraz jej najważniejszej bitwy, jaka rozegrała się pod Gettysburgiem. Za powstanie gry odpowiada niezależne studio Game-Labs pod wodzą Nicka Thomadisa – autora uznanych modyfikacji do serii Total War. Podczas zabawy możemy opowiedzieć się po stronie Konfederatów bądź Unii i wziąć udział w szeregu scenariuszy, próbując odtworzyć faktyczny przebieg bitwy lub zmienić tok historii.

PCANDiOS

American Civil War: Gettysburg
American Civil War: Gettysburg

Strategiczne 26 kwietnia 2005

American Civil War: Gettysburg to kolejna część serii gier strategicznych autorstwa studia developerskiego Cat Daddy Games, które dotyczą amerykańskiej Wojny Secesyjnej z lat 1861-1865.

PC

Civil War: The Game
Civil War: The Game

Strategiczne 16 stycznia 2003

Gra strategiczna, której celem jest przedstawienie graczowi Amerykańskiej Wojny Secesyjnej. Można stać się dowódcą wojsk Konfederatów lub też Unii i swymi działaniami na polu walki doprowadzić do tryumfu jednej ze stron konfliktu.

PC

Civil War: The Battle of Bull Run - Take Command 1861
Civil War: The Battle of Bull Run - Take Command 1861

Strategiczne 11 stycznia 2005

Take Command 1861: The Civil War to strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym, które podejmuje temat wojny secesyjnej. Tradycyjnie już, gracz stanie na czele jednej ze stron konfliktu i przebijając się przez zestaw ułożonych w kampanię misji, spróbuje rozstrzygnąć je na swoją korzyść.

PC

Ironclad Tactics
Ironclad Tactics

Strategiczne 18 września 2013

Ironclad Tactics to gra karciana z elementami strategii czasu rzeczywistego (RTS), za której powstanie odpowiada studio deweloperskie Zachtronics Industries. Fabuła przedstawia alternatywną wizję historii amerykańskiej wojny secesyjnej, w której obie strony konfliktu dysponują napędzanymi parą bojowymi robotami.

PCPS4AND

The Bluecoats: North vs South
The Bluecoats: North vs South

Strategiczne 7 maja 2012

The Bluecoats: North vs South jest nieoficjalnym remakiem klasycznej strategii turowej wydanej pod koniec lat 80 na komputery Amiga. Tytuł został stworzony przez francuskie Appeal Studios i wydany przez Microids.

PCPS4XONESwitchX360PS3ANDiOS

History Civil War: Secret Missions
History Civil War: Secret Missions

Akcji 4 listopada 2008

History Civil War: Secret Missions to kolejna gra z serii tytułów będących efektem współpracy wydawcy Activision Blizzard z popularnym w Stanach Zjednoczonych kanałem telewizyjnym History. Ponownie przeniesiemy się w czasy wojny secesyjnej odtworzonej oczywiście z dbałością o realia historyczne. Producentem tego projektu jest firma Cauldron, która opracowała już wcześniej kilka tytułów z tego cyklu (np. The History Channel: Battle for the Pacific i The History Channel: Civil War).

PCX360PS3PS2

Civil War II
Civil War II

Strategiczne 17 września 2013

Civil War II to sequel wydanej w 2007 roku strategii turowej AGEOD’s American Civil War: The Blue and the Gray. Ambicją deweloperów ze studia AGEOD było niezwykle staranne odwzorowanie historycznych realiów amerykańskiej wojny secesyjnej (1861-1865). Gracze mogą spróbować swoich sił w dowodzeniu oddziałami walczącymi m.in. pod Bull Run i Shiloh.

PC

Gettysburg: Armored Warfare
Gettysburg: Armored Warfare

Akcji 27 marca 2012

Gra bitewna będąca połączeniem gatunków TPS i RTS wyprodukowana przez studio Radioactive Software. Gettysburg: Armored Warfare opowiada historię alternatywnej amerykańskiej wojny domowej, zmienionej przez interwencje ludzi z przyszłości. Całość nastawiona jest głównie na rozgrywkę sieciową, a rozgrywka opiera się na bitwach, w których mogą uczestniczyć tysiące jednostek.

PC

Civil War: War Between the States
Civil War: War Between the States

Strategiczne prace wstrzymane

Strategia czasu rzeczywistego przenosząca graczy w czasy Amerykańskiej Wojny Secesyjnej. Gracze mogą objąć dowodzenie nad wojskami Unii oraz Konfederacji i zmienić wynik wojny.

PC

Battleground 2: Gettysburg
Battleground 2: Gettysburg

Strategiczne 31 grudnia 1995

Kontynuacja wojennej strategii turowej, stworzonej przez Johna Tillera i studio TalonSoft. W tej odsłonie autorzy sięgają do historii Stanów Zjednoczonych, zabierając graczy do roku 1863, w którym rozegrała się jedna z najkrwawszych i najważniejszych bitew amerykańskiej wojny secesyjnej.

PC

Gary Grigsby’s War Between the States
Gary Grigsby’s War Between the States

Strategiczne 11 czerwca 2008

Osadzona w realiach amerykańskiej wojny secesyjnej strategia turowa autorstwa Gary’ego Grigsby'ego i kierowanego przez niego studia 2BY3 Games. Akcja War Between the States rozgrywa się w latach 1861-65, a podczas zabawy wcielamy się w przywódcę jednej z walczących stron, tzn. Unii lub Konfederacji, starając się uzyskać przewagę gospodarczą i militarną nad przeciwnikiem.

PC

Scourge of War: Gettysburg
Scourge of War: Gettysburg

Strategiczne 20 września 2012

Scourge of War: Gettysburg to taktyczna strategia czasu rzeczywistego (RTS) wyprodukowana przez studio NorbSoftDev. Gracze mają okazję wcielić się w role dowódców wojsk Unii lub Konfederacji i wziąć udział w słynnej bitwie pod Gettysburgiem (1863 r.), której wynik miał decydujący wpływ na losy wojny secesyjnej.

PC

Brother against Brother: The Drawing of the Sword
Brother against Brother: The Drawing of the Sword

Strategiczne 16 kwietnia 2015

Strategia turowa opracowana przez studio Western Civilization Software. Jak sugeruje tytuł, produkcja koncentruje się na wojnie secesyjnej, kiedy to naprzeciw siebie stanęli bracia z północy i południa Stanów Zjednoczonych. Akcja omawianej gry została osadzona w początkowym okresie konfliktu, a gracze mogą wziąć udział między innym w pierwszych bitwach pod Manassas i Dawson Creek (1861), czy choćby w potyczkach pod Mill Springs i Williamsburgiem (1862).

PC

Battleground 7: Bull Run
Battleground 7: Bull Run

Strategiczne 15 maja 1997

Siódma odsłona popularnej serii, w której twórcy już po raz czwarty skupiają się na amerykańskiej wojnie secesyjnej. Tym razem odtwarzamy przebieg dwóch mniej znanych bitew, jakie rozegrały się w 1861 i 1862 roku w okolicach Manassas i zyskały potoczną nazwę dwóch „rajdów byka”.

PC

Battleground 9: Chickamauga
Battleground 9: Chickamauga

Strategiczne 10 marca 1999

Po przerwie spowodowanej pracami nad nową serią, firma TalonSoft serwuje dziewiątą odsłonę swej najsłynniejszej serii strategicznej. Piąty raz w historii cyklu na warsztat wzięto wojnę secesyjną, skupiając się tym razem na walkach toczonych we wrześniu 1863 roku nad rzeką Chickamauga Creek.

PC

AGEOD’s American Civil War: The Blue and the Gray
AGEOD’s American Civil War: The Blue and the Gray

Strategiczne 12 kwietnia 2007

AGEOD's American Civil War to strategia turowa, przedstawiająca działania militarne z okresu wojny domowej, jaka mała miejsce na terenie Stanów Zjednoczonych w latach 1861-1865.

PC