Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Wojna secesyjna

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce wojna secesyjna.

PC
PC Windows30
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 42 Sony PlayStation 32 Sony PlayStation 21
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE1 Microsoft Xbox 3603
Microsoft Xbox
Mobile
Android3 Apple iOS3
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch1
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

wojna secesyjna
Ultimate General: Civil War
Ultimate General: Civil War

Strategiczne 14 lipca 2017

Taktyczna gra wojenna opracowana przez studio Game-Labs, której akcja rozgrywa się w trakcie tytułowej wojny secesyjnej. Gracze mogą wziąć udział w ponad 50 historycznych bitwach – ich lista obejmuje zarówno niewielkie potyczki, jak i kilkudniowe walki toczone na obszarach mierzonych w setkach kilometrów kwadratowych.

PC

Battle Cry of Freedom
Battle Cry of Freedom

Akcji listopad 2021

Battle Cry of Freedom to wieloosobowa gra akcji, która pozwala ona na wzięcie udziału w najsłynniejszych starciach z okresu amerykańskiej wojny secesyjnej. W sieciowych bitwach może jednocześnie ścierać się ponad 500 graczy.

PC

Darkest of Days
Darkest of Days

Akcji 8 września 2009

Dynamiczny FPS akcji, osadzony w realiach sci-fi, nawiązujący do rozmaitych wydarzeń historycznych. Wcielamy się w agenta futurystycznej organizacji KronoteK, którego zadaniem jest dbanie o to, aby żadna osoba nie zmieniła przeszłości naszej cywilizacji. Podróżując w czasie śledzimy losy bitew znanych z wojny secesyjnej, wojen światowych i innych słynnych konfliktów.

PCX360

Grand Tactician: The Civil War
Grand Tactician: The Civil War

Strategiczne 2022 (wczesny dostęp od 21 sierpnia 2020)

Grand Tactician: The Civil War to RTS osadzony w realiach amerykańskiej wojny secesyjnej. Produkcja koncentruje się na wiarygodnym ukazaniu realiów historycznych i oferuje przyzwoity poziom głębi strategicznej. Jej twórcą jest niezależny deweloper Oliver Keppelmuller.

PC

Sid Meier's Gettysburg
Sid Meier's Gettysburg

Strategiczne 13 czerwca 1997

Obejmij dowództwo nad jedną z armii Unii lub Konfederacji i swym kunsztem strategicznym przesądź o losach największej bitwy wojny secesyjnej.

PC

War of Rights
War of Rights

Akcji grudzień 2021 (wczesny dostęp od 3 grudnia 2018)

Osadzona w realiach wojny secesyjnej sieciowa strzelanina FPS autorstwa debiutującego studia Campfire Games. War of Rights umożliwia rozgrywkę w ramach kilku historycznych kampanii, podczas których możemy opowiedzieć się po stronie Unii bądź Konfederacji. Co ciekawe, produkcja pozwala nam nie tylko wcielić się w żołnierza, walczącego na pierwszej linii frontu, ale także w rolę generała, decydującego o przebiegu całej bitwy.

PC

The Bluecoats: North vs South
The Bluecoats: North vs South

Strategiczne 7 maja 2012

The Bluecoats: North vs South jest nieoficjalnym remakiem klasycznej strategii turowej wydanej pod koniec lat 80 na komputery Amiga. Tytuł został stworzony przez francuskie Appeal Studios i wydany przez Microids.

PCPS4XONESwitchX360PS3ANDiOS

Civil War: The Game
Civil War: The Game

Strategiczne 16 stycznia 2003

Gra strategiczna, której celem jest przedstawienie graczowi Amerykańskiej Wojny Secesyjnej. Można stać się dowódcą wojsk Konfederatów lub też Unii i swymi działaniami na polu walki doprowadzić do tryumfu jednej ze stron konfliktu.

PC

American Civil War: Gettysburg
American Civil War: Gettysburg

Strategiczne 26 kwietnia 2005

American Civil War: Gettysburg to kolejna część serii gier strategicznych autorstwa studia developerskiego Cat Daddy Games, które dotyczą amerykańskiej Wojny Secesyjnej z lat 1861-1865.

PC

Ultimate General: Gettysburg
Ultimate General: Gettysburg

Strategiczne 16 października 2014

Taktyczna strategia czasu rzeczywistego, utrzymana w realiach wojny secesyjnej oraz jej najważniejszej bitwy, jaka rozegrała się pod Gettysburgiem. Za powstanie gry odpowiada niezależne studio Game-Labs pod wodzą Nicka Thomadisa – autora uznanych modyfikacji do serii Total War. Podczas zabawy możemy opowiedzieć się po stronie Konfederatów bądź Unii i wziąć udział w szeregu scenariuszy, próbując odtworzyć faktyczny przebieg bitwy lub zmienić tok historii.

PCANDiOS

Civil War II
Civil War II

Strategiczne 17 września 2013

Civil War II to sequel wydanej w 2007 roku strategii turowej AGEOD’s American Civil War: The Blue and the Gray. Ambicją deweloperów ze studia AGEOD było niezwykle staranne odwzorowanie historycznych realiów amerykańskiej wojny secesyjnej (1861-1865). Gracze mogą spróbować swoich sił w dowodzeniu oddziałami walczącymi m.in. pod Bull Run i Shiloh.

PC

Ironclad Tactics
Ironclad Tactics

Strategiczne 18 września 2013

Ironclad Tactics to gra karciana z elementami strategii czasu rzeczywistego (RTS), za której powstanie odpowiada studio deweloperskie Zachtronics Industries. Fabuła przedstawia alternatywną wizję historii amerykańskiej wojny secesyjnej, w której obie strony konfliktu dysponują napędzanymi parą bojowymi robotami.

PCPS4AND

Gettysburg: Armored Warfare
Gettysburg: Armored Warfare

Akcji 27 marca 2012

Gra bitewna będąca połączeniem gatunków TPS i RTS wyprodukowana przez studio Radioactive Software. Gettysburg: Armored Warfare opowiada historię alternatywnej amerykańskiej wojny domowej, zmienionej przez interwencje ludzi z przyszłości. Całość nastawiona jest głównie na rozgrywkę sieciową, a rozgrywka opiera się na bitwach, w których mogą uczestniczyć tysiące jednostek.

PC

AGEOD’s American Civil War: The Blue and the Gray
AGEOD’s American Civil War: The Blue and the Gray

Strategiczne 12 kwietnia 2007

AGEOD's American Civil War to strategia turowa, przedstawiająca działania militarne z okresu wojny domowej, jaka mała miejsce na terenie Stanów Zjednoczonych w latach 1861-1865.

PC

Ironclads 2: American Civil War
Ironclads 2: American Civil War

Strategiczne 2 sierpnia 2015

Druga odsłona cyklu morskich gier strategicznych od rosyjskiego studia Totem Games. Po serii spin-offów twórcy postanowili wrócić do korzeni, koncentrując się ponownie na temacie amerykańskiej wojny secesyjnej. Fabuła gry opowiada o stosunkowo mało znanym epizodzie z czasów konfliktu, kiedy to wojska Unii poprosiły o wsparcie nowoczesnej floty austriackiej przed oblężeniem portu Konfederacji Nowy Orlean.

PC

Gary Grigsby’s War Between the States
Gary Grigsby’s War Between the States

Strategiczne 11 czerwca 2008

Osadzona w realiach amerykańskiej wojny secesyjnej strategia turowa autorstwa Gary’ego Grigsby'ego i kierowanego przez niego studia 2BY3 Games. Akcja War Between the States rozgrywa się w latach 1861-65, a podczas zabawy wcielamy się w przywódcę jednej z walczących stron, tzn. Unii lub Konfederacji, starając się uzyskać przewagę gospodarczą i militarną nad przeciwnikiem.

PC

Civil War: The Battle of Bull Run - Take Command 1861
Civil War: The Battle of Bull Run - Take Command 1861

Strategiczne 11 stycznia 2005

Take Command 1861: The Civil War to strategia rozgrywana w czasie rzeczywistym, które podejmuje temat wojny secesyjnej. Tradycyjnie już, gracz stanie na czele jednej ze stron konfliktu i przebijając się przez zestaw ułożonych w kampanię misji, spróbuje rozstrzygnąć je na swoją korzyść.

PC

History Civil War: Secret Missions
History Civil War: Secret Missions

Akcji 4 listopada 2008

History Civil War: Secret Missions to kolejna gra z serii tytułów będących efektem współpracy wydawcy Activision Blizzard z popularnym w Stanach Zjednoczonych kanałem telewizyjnym History. Ponownie przeniesiemy się w czasy wojny secesyjnej odtworzonej oczywiście z dbałością o realia historyczne. Producentem tego projektu jest firma Cauldron, która opracowała już wcześniej kilka tytułów z tego cyklu (np. The History Channel: Battle for the Pacific i The History Channel: Civil War).

PCX360PS3PS2

Civil War: War Between the States
Civil War: War Between the States

Strategiczne prace wstrzymane

Strategia czasu rzeczywistego przenosząca graczy w czasy Amerykańskiej Wojny Secesyjnej. Gracze mogą objąć dowodzenie nad wojskami Unii oraz Konfederacji i zmienić wynik wojny.

PC

Battleground 2: Gettysburg
Battleground 2: Gettysburg

Strategiczne 31 grudnia 1995

Kontynuacja wojennej strategii turowej, stworzonej przez Johna Tillera i studio TalonSoft. W tej odsłonie autorzy sięgają do historii Stanów Zjednoczonych, zabierając graczy do roku 1863, w którym rozegrała się jedna z najkrwawszych i najważniejszych bitew amerykańskiej wojny secesyjnej.

PC

American Civil War: From Sumter to Appomatox
American Civil War: From Sumter to Appomatox

Strategiczne 15 maja 1996

American Civil War: From Sumter to Appomatox to gra strategiczna starająca się odtworzyć realia amerykańskiej wojny secesyjnej. Opowiadamy się po stronie Unii lub Konfederatów aby uczestniczyć we wszystkich najważniejszych momentach wojny, począwszy od bitwy pod Sumter do kapitulacji generała Lee pod Appomatox.

PC

Gettysburg: The Tide Turns
Gettysburg: The Tide Turns

Strategiczne 13 lipca 2017

Opracowana przez ekipę Shenandoah Studio turowa strategia bitewna, odtwarzająca jedną z najważniejszych i najbardziej krwawych bitew amerykańskiej wojny secesyjnej. Gra Gettysburg: The Tide Turns podzielona została na szereg scenariuszy, tworzących rozbudowaną kampanię, w trakcie której możemy opowiedzieć się zarówno po stronie Unii, jak i Konfederacji. Rozgrywka koncentruje się na toczeniu turowych bitew na pokrytych siatką heksagonów mapach.

PCiOS

Brother against Brother: The Drawing of the Sword
Brother against Brother: The Drawing of the Sword

Strategiczne 16 kwietnia 2015

Strategia turowa opracowana przez studio Western Civilization Software. Jak sugeruje tytuł, produkcja koncentruje się na wojnie secesyjnej, kiedy to naprzeciw siebie stanęli bracia z północy i południa Stanów Zjednoczonych. Akcja omawianej gry została osadzona w początkowym okresie konfliktu, a gracze mogą wziąć udział między innym w pierwszych bitwach pod Manassas i Dawson Creek (1861), czy choćby w potyczkach pod Mill Springs i Williamsburgiem (1862).

PC

Civil War II: The Bloody Road South
Civil War II: The Bloody Road South

Strategiczne 6 lutego 2014

The Bloody Road South to pierwszy dodatek do strategii turowej Civil War II od studia AGEOD. Na jego zawartość składa się siedem nowych scenariuszy o zróżnicowanym stopniu złożoności (od pojedynczych bitew po kilkuletnie kampanie na terenie całych Stanów Zjednoczonych), a każdy z nich można rozgrywać zarówno po stronie Unii, jak i Konfederacji. Do działania rozszerzenia niezbędne jest posiadanie „podstawki”.

PC