Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Grand Tactician: The Civil War (PC)

Grand Tactician: The Civil War PC

Grand Tactician: The Civil War to RTS osadzony w realiach amerykańskiej wojny secesyjnej. Produkcja koncentruje się na wiarygodnym ukazaniu realiów historycznych i oferuje przyzwoity poziom głębi strategicznej. Jej twórcą jest niezależny deweloper Oliver Keppelmuller.

Strategiczne | RTS | wojna secesyjna | indie | historyczne | XIX wiek

PC Windows
Okładka Grand Tactician: The Civil War (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21sierpnia2020

wczesny dostęp

2021

2021

Steam

Grand Tactician: The Civil War jest strategią czasu rzeczywistego, której akcja toczy się w czasach wojny domowej w Stanach Zjednoczonych. Gracz może kontrolować siły Unii lub Konfederacji i zajmuje się zarówno planami strategicznymi, jak i kierowaniem wojskami na polu bitwy. Tytuł został opracowany przez niezależnego twórcę Olivera Keppelmüllera.

Mechanika

W Grand Tactician: The Civil War rozgrywka jest podzielona na dwie części. Pierwsza z nich koncentruje się na mapie strategicznej – podejmujemy tam różnorakie decyzje związane z liniami zaopatrzenia, infrastrukturą, pieniędzmi, ruchem wojsk, a także morale żołnierzy. Wpływamy na przebieg wojny i możemy nawet zmienić tok historii (np. mamy opcję dowiedzenia, co by się stało, gdyby europejskie mocarstwa zainterweniowały albo Abraham Lincoln przegrał wybory w 1864 roku).

Druga część gry to właściwe bitwy, które przypominają nieco to, co znamy z cyklu Total War. Dowodzimy historycznymi wojskami, w których skład wchodzi piechota, kawaleria i artyleria. W grze zaimplementowano autentyczną strukturę dowodzenia z czasów wojny domowej w USA, wraz z generałami znanymi z kart podręczników do historii, takimi Ulysses Grant czy Robert E. Lee. Mamy też autentyczne formacje i ustawienia wojsk.

Tryby gry

W Grand Tactician: The Civil War możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna, w której możemy kierować jedną z dwóch stron konfliktu.

Kwestie techniczne

Grand Tactician: The Civil War posiada przyzwoitą, trójwymiarową oprawę graficzną. Grafika nie jest bardzo zaawansowana technologicznie, ale wiarygodnie oddaje realia i wygląd poszczególnych jednostek. Dobre wrażenie sprawia też stylizowany - przyjemny dla oka, ale równocześnie przejrzysty – interfejs.

Produkcja wykorzystuje też materiały z inscenizacji bitw z tamtych czasów, sfilmowanych przez wytwórnię filmową LionHeart FilmWorks oraz oryginalną ścieżkę dźwiękowa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 142,99 PLN

Gry podobne do Grand Tactician: The Civil War

Wymagania wiekowe Grand Tactician: The Civil War

16+

Wymagania sprzętowe Grand Tactician: The Civil War

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne: Dual Core, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 10 64-bit