Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Ultimate General: Civil War (PC)
OkładkaUltimate General: Civil War (PC)

Ultimate General: Civil War PC

Taktyczna gra wojenna opracowana przez studio Game-Labs, której akcja rozgrywa się w trakcie tytułowej wojny secesyjnej.

Strategiczne | widok izometryczny | taktyczne | wojna secesyjna | strategiczne wojenne | indie | historyczne | XIX wiek

Ultimate General: Civil War Premiera PC

wczesny dostęp

16listopada2016

14lipca2017

Steam

14lipca2017

producent: Game-Labs wydawca: Game-Labs Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Ultimate General: Civil War jest grą taktyczną, stworzoną przez studio Game-Labs. Zespół ma na swoim koncie zarówno ciepło przyjęte przez graczy Ultimate General: Gettysburg z 2014 roku, jak i wydane dwa lata później Naval Action. Produkcja została wydana na platformie PC.

Fabuła

Akcja Ultimate General: Civil War rozgrywa się w trakcie amerykańskiej Wojny Secesyjnej, mającej miejsce w latach 1861-1865. Gracze biorą w niej udział w ponad 50 historycznych bitwach: między innymi w bitwie pod Shiloh, bitwie pod Malvern Hill, czy choćby w bitwie nad Antietam. Produkcja obejmuje całe spektrum starć – od niewielkich potyczek, do kilkudniowych, toczonych na dużą skalę walk, mających miejsce na obszarach mierzonych w setkach kilometrów kwadratowych.

Mechanika

W Ultimate General: Civil War akcja prezentowana jest w widoku izometrycznym. Gracz wciela się w rolę generała mającego pełną kontrolę nad podległym mu wojskiem. Kolejne zwycięstwa prowadzą do wzrostu reputacji, co pozwala na pozyskiwanie nowych jednostek, dywizji i brygad. Jej spadek z kolei owocuje coraz niższym morale podkomendnych, a w efekcie może nas zmusić do ustąpienia ze stanowiska i tym samym zakończenia zabawy przed czasem.

W grze zaimplementowano rozbudowane opcje, pozwalające na dostosowanie poziomu skomplikowania gry do indywidualnych preferencji – możemy dowodzić pojedynczymi jednostkami bądź wyznaczać ogólne cele (utrzymanie linii defensywnej, przeprowadzenie ataku z flanki) całym grupom. W drugim przypadku pomocna okazuje się obecność sterowanych przez sztuczną inteligencję dowódców, przejmujących część kontroli nad niższymi rangą żołnierzami. W toku rozgrywki wojacy pozyskują cenne doświadczenie, dzięki czemu coraz lepiej radzą sobie na placu boju. Tyczy się to przede wszystkim oficerów – ich ranga zależy od stopnia zaawansowania podkomendnych. Co ciekawe, podobnie jak zwykli żołnierze, oni także mogą odnieść obrażenia, a nawet zginąć na polu walki, zaprzepaszczając przy tym wysiłek włożony w ich rozwój. Nasze poczynania mają bezpośredni wpływ na rozgrywkę – w miarę odnoszonych sukcesów, rosną możliwości rekonesansu i wpływ na szeroko pojętą politykę.

Cechą charakterystyczną omawianej produkcji jest wysoki poziom realizmu – arsenał, z jakiego korzystają żołnierze, stanowi odpowiednik uzbrojenia z epoki. Przykładowo, o ile produkowane na szeroką skalę karabiny Pattern 1853 Enfield są szeroko dostępne, o tyle zdobycie rzadszych broni wymaga odebrania jej z rąk przeciwnika lub przejęcia zgromadzonych przez niego zapasów. Ponadto, gracz musi uważnie analizować topografię terenu i wykorzystywać ją na swoją korzyść – płoty i zabudowa mogą stanowić doskonałą osłonę dla żołnierzy, wzgórza pozwalają na szybsze dostrzeżenie wroga, z kolei mosty mogą stanowić naturalną przeszkodę, pomocną w obronie konkretnego miejsca. Nad całością czuwa zaawansowana sztuczna inteligencja, korzystająca z zaawansowanych, realistycznych taktyk bojowych. Adwersarze potrafią atakować z flanki, wykorzystywać słabe punkty i luki w obronie, odcinać żołnierzy od koniecznych do przetrwania zapasów, a także niszczyć niestrzeżone obiekty o znaczeniu strategicznym.

Tryby gry

Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza, stanowiącej przekrój najważniejszych wydarzeń z czasów Wojny Secesyjnej, w grze zaimplementowano specjalny tryb, pozwalający na wzięcie udziału w każdej bitwie z osobna.

Kwestie techniczne

Ultimate General: Civil War na platformie PC charakteryzuje się wysokiej jakości oprawą graficzną. Miejsca poszczególnych starć zostały odwzorowane z dbałością o najmniejsze detale, w czym nieodzowne okazało się nie tylko wykorzystanie map historycznych, lecz również zdjęć satelitarnych.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2016

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 66 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Ultimate General: Civil War: Odpowiednia dla każdego wieku.

Ultimate General: Civil War Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 2.5 GHz
  • 2 GB RAM karta grafiki 512 GeForce 8800/Radeon X1600 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7