Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2017, 08:37

Ultimate General: Civil War - zadebiutowała pełna wersja taktycznej gry o wojnie secesyjnej

Do sprzedaży trafiła pełna wersja taktycznej gry bitewnej Ultimate General: Civil War studia Game-Labs, czyli kontynuacji wyśmienitego Ultimate General: Gettysburg.

Miłośnicy taktyki otrzymali kolejną perełkę do swojej kolekcji. - Ultimate General: Civil War - zadebiutowała pełna wersja taktycznej gry o wojnie secesyjnej - wiadomość - 2017-07-15
Miłośnicy taktyki otrzymali kolejną perełkę do swojej kolekcji.
ULTIMATE GENERAL: CIVIL WAR W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Game-Labs
 2. Wydawca: Game-Labs
 3. Gatunek: strategia
 4. Platforma: PC

Po ośmiu miesiącach spędzonych we wczesnym dostępie, gra Ultimate General: Civil War doczekała się wreszcie premiery pełnej wersji. Produkcja dostępna jest wyłącznie na pecety i można ją kupić w serwisie Steam za 27,99 euro, czyli w przeliczeniu około 118 złotych.

Wydaje się, że gra spełni pokładane w niej nadzieje. Wersja produkcji dostępna we wczesnym dostępie została przyjęta ciepło i na razie oceny użytkowników w Steam są bardzo pozytywne.

Przypomnijmy, że gra stanowi kontynuację wyśmienitego Ultimate General: Gettysburg z 2014 roku. Za opracowanie serii odpowiada niezależne studio Game-Labs, w którego składzie znajduje się m.in. Nick Thomadis, czyli autor popularnych modyfikacji DarthMod do cyklu Total War.

Poprzednia odsłona była chwalona za dopracowany system bitewny i bardzo sprawną sztuczną inteligencję. Ultimate General: Civil War zbudowano na tych samych fundamentach, ale dzięki sukcesowi pierwszej gry autorzy mogli pozwolić sobie na zwiększenie skali projektu. Dzięki temu zamiast jednej bitwy dostajemy kampanię obejmującą całą amerykańską wojnę secesyjną, mającą miejsce w latach 1861-1865. Rozbudowano również opcje taktyczne i zwiększono realizm rozgrywki.

Przed podjęciem decyzji o zakupie warto zaznajomić się z wymaganiami sprzętowymi:

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel i3
 2. Pamięć RAM: 2 GB RAM
 3. Karta grafiki: GeForce 8800, AMD Radeon X1600, Intel HD 4000 z 512 MB pamięci
 4. Wersja DirectX: 9.0
 5. Miejsce na dysku: 2 GB
 6. System operacyjny: 32-bitowy Windows 7

Jak widać, wymagania są bardzo skromne i gra powinna bez problemu działać nawet na większości laptopów.

 1. Oficjalna strona gry
 2. Ultimate General: Civil War w serwisie Steam