Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2017, 09:19

autor: Adrian Werner

Polityczny thriller Telling Lies nowym projektem autora Her Story

Sam Barlow, czyli deweloper znany z Her Story, ujawnił, że jego następnym projektem będzie utrzymana w klimacie politycznego thrillera przygodówka FMV Telling Lies. Autor dysponuje tym razem znacznie większym budżetem (dzięki wsparciu firmy wydawniczej Annapurna) i ma nadzieję zaangażować w produkcję znanych aktorów.

Her Story było jedną z najmilszych niespodzianek 2015 roku. - Polityczny thriller Telling Lies nowym projektem autora Her Story - wiadomość - 2017-07-17
Her Story było jedną z najmilszych niespodzianek 2015 roku.

Przygodówka Her Story okazała się jedną z najciekawszych niezależnych produkcji 2015 roku, dlatego z niecierpliwością wypatrujemy kolejnego projektu jej autora Sama Barlowa. Teraz twórca ujawnił wreszcie pierwsze konkrety na temat swojej następnej produkcji.

Gra otrzymała tytuł Telling Lies i stanowić ma rozwinięcie pomysłów z Her Story. Ponownie otrzymamy zatem przygodówkę korzystającą z sekwencji FMW z udziałem prawdziwych aktorów. Tym razem jednak autor połączył siły z wydawcą w postaci firmy Annapurna i dzięki temu ma do dyspozycji wyraźnie większy budżet. W rezultacie produkcja będzie ambitniejsza i znacznie bardziej dopracowana. Obecnie Barlow jest na etapie pisania scenariusza i ma nadzieję, że część ról uda mu się obsadzić znanymi nazwiskami z Hollywood.

Na razie niewiele wiadomo na temat fabuły Telling Lies. Wiemy, że będzie to thriller polityczny, opowiadający historię z perspektywy trzech-czterech postaci. Pod względem klimatu autor celuje w coś stanowiącego połączenie atmosfery filmów Wstyd (ang. Shame) w reżyserii Steve’a McQueena oraz Rozmowy (ang. Conversation) Francisa Forda Coppoli.

Zdjęcia do Telling Lies mają ruszyć pod koniec tego roku lub na początku przyszłego. Na razie nie podano planowanej daty premiery gry ani platform docelowych, choć wydanie na pecety wydaje się praktycznie pewne.

Warto na koniec wspomnieć, że ujawnienie Telling Lies rodzi pytania o los zapowiedzianego w zeszłym roku Her Story 2. Nie wiemy, czy drugi z tych projektów został porzucony, czy też może Sam Barlow zamierza do niego w przyszłości powrócić.

  1. Her Story – oficjalna strona gry