Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2019, 11:25

autor: AlexB

Recenzje Telling Lies - wciągająca historia od twórcy Her Story

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje Telling Lies, czyli nietypowej przygodówki FMV od Sama Barlowa. Bardzo przychylnie odnoszą się one do najnowszego dzieła twórcy Her Story oraz Silent Hill: Shattered Memories.

TELLING LIES W SKRÓCIE:
 • Producent: Sam Barlow;
 • Wydawca: Annapurna Interactive;
 • Gatunek: przygodówka FMV;
 • Platformy: PC, iOS;
 • Data premiery: 23 sierpnia 2019 r.

Sam Barlow powraca ze swoją nową, nietypową przygodówką FMV (Full Motion Video – określenie oznaczające produkcje oparte na scenach z prawdziwymi aktorami). Po ciepło przyjętym Her Story z 2015 roku od jutra posiadacze pecetów oraz urządzeń mobilnych z systemami iOS będą mogli zagrać w Telling Lies – interaktywny thriller psychologiczny z Loganem Marshallem-Greenem (Spider-Man: Homecoming, Prometeusz), Alexandrą Shipp (X-Men: Mroczna Phoenix), Kerry Bishé (Operacja Argo, Narcos) oraz Angelą Sarafyan (Westworld) w rolach głównych. Pozostaje tylko pytanie, czy Barlowowi udało się utrzymać formę i stworzyć tytuł na poziomie poprzednika? Według pierwszych recenzji, które ukazały się w sieci, jak najbardziej tak.

Cztery historie, jedna zagadka. - Recenzje Telling Lies - wciągająca historia od twórcy Her Story - wiadomość - 2019-08-22
Cztery historie, jedna zagadka.

W serwisie Metacritic pecetowa wersja Telling Lies może się obecnie pochwalić średnią ocen na poziomie 84/100. Krytycy chwalą przede wszystkim klimatyczną, wciągającą i bardziej skomplikowaną niż w Her Story fabułę z świetnie napisanymi postaciami oraz oryginalną narracją. Bardzo dobrze spisali się również aktorzy, którzy wykreowali wiarygodnych bohaterów. Z drugiej strony wielu recenzentów zwraca uwagę na fakt, że tytuł nie do końca wykorzystuje swój interaktywny potencjał i znajduje się w nim kilka frustrujących momentów, w których można się pogubić.

Wybrane recenzje Telling Lies

 1. Game Revolution – 4,5/5
 2. GamesRadar+ - 4,5/5
 3. Destructoid – 9/10
 4. God is a Geek – 9/10
 5. PC Gamer – 87/100
 6. VentureBeat – 80/100
 7. GameSpot – 7/10

Telling Lies zostało wycenione w App Store na 6,99 dolarów (około 27 złotych). Jeśli chodzi o Steama, cena nie została jeszcze podana. Warto zauważyć, że w przeciwieństwie do Her Story przynajmniej na tej drugiej platformie tytuł będzie posiadał polską wersję językową (obejmującą wyłącznie napisy). Z pewnością to ogromne udogodnienie dla rodzimych graczy nie do końca pewnie posługujących się językiem angielskim, gdyż w przypadku tej produkcji dokładne zrozumienie pojawiających się podczas rozgrywki dialogów i tekstów będzie niezbędne do czerpania pełnej przyjemności z zabawy.

 1. Oficjalna strona gry Telling Lies