Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDPCiOS
Okładka Her Story (PC)

Her Story

Oryginalna gra detektywistyczna, opracowana przez Sama Barlowa – twórcę, który był głównym projektantem i scenarzystą Silent Hill: Origins oraz Silent Hill: Shattered Memories.

Przygodowe | detektywistyczne | indie | eksperymentalne/artystyczne | full motion video

Okładka Her Story (PC)

producent: Sam Barlow

wydawca: Sam Barlow

Strona oficjalna

data premiery gry:

24cze2015

PC iOS

29cze2016

AND

Her Story to wydana na pecety gra detektywistyczna, będąca przedstawicielem rzadko spotykanego dzisiaj gatunku przygodówek FMV, czyli produkcji, w których większość oprawy graficznej stanowią nagrane sekwencje video z aktorami. Projekt wyszedł spod ręki Sama Barlowa, czyli twórcy, który był głównym projektantem i scenarzystą horrorów Silent Hill: Origins oraz Silent Hill: Shattered Memories.

W grze wcielamy się w detektywa próbującego rozwiązać starą sprawę. Odpowiedzi na dręczące go pytania kryją się w sekwencjach video nagranych w 1994 roku i stanowiących zapis przesłuchań pewnej Brytyjki imieniem Hannah, której mąż zaginął w tajemniczych okolicznościach. Na ich podstawie musimy ułożyć kawałki układanki fabularnej w sposób, który pozwoli nam poznać prawdę.

Sekwencji jest siedem i każda z nich jest na tyle długa, że zapamiętanie po jednokrotnym obejrzeniu wszystkich istotnych informacji jest niemożliwe. Aby ułatwić nam zadanie, wprowadzono system wyszukiwania haseł kluczowych, który pozwala szybko odszukać moment, w którym Hannah użyła danego sformułowania.

Prawie cała gra składa się z nagranych sekwencji video i autor włożył dużo wysiłku w odpowiednie odtworzenie wyglądu lekko nieostrych taśm VHS z 1994 roku. Ponadto materiały są opatrzone minimalistycznym interfejsem, który udaje stare komputery wykorzystywane przez policję. W praktyce nasz monitor symuluje więc ekran przed oczami postaci, a wiele funkcji wymaga skorzystania z komend tekstowych wpisywanych z klawiatury. Nie zabrakło również wirtualnego pulpitu w stylu znanym z wczesnych edycji systemu Windows. Całość robi spore wrażenie także za sprawą bardzo dobrze odegranej postaci Hannah, w którą wcieliła się aktorka Viva Seifert.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8,9 / 10 na podstawie 764 ocen czytelników.

Gry podobne do Her Story

Wymagania wiekowe Her Story

12+

Wymagania sprzętowe Her Story

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7
Minimalne: Intel Core 2 Duo 2.0 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza, 2 GB HDD, Windows XP

DM Ekspert 6 stycznia 2016

Szczegółowo przemyślana historia, świetny występ jednej aktorki - Her Story to klimatyczna, wciągajaca opowieść, którą poznajemy na swój własny sposób, dzięki oryginalnemu sposobowi prowadzenia narracji. Jaką tajemnicę kryje sprawa morderstwa z połowy lat 90-tych?

9.0
Nagrody Develop Awards przyznane - CD Projekt RED z czterema wyróżnieniami
Nagrody Develop Awards przyznane - CD Projekt RED z czterema wyróżnieniami

wiadomość15 lipca 2016

W trakcie gali Develop Awards 2016 przyznano wyróżnienia dla twórców gier. W tym roku największym zwycięzcą okazało się studio CD Projekt RED z czterema nagrodami. Polskiemu deweloperowi po piętach deptał Sam Barlow, który uzyskał trzy wyróżnienia za Her Story.

Her Story i Undertale najlepszymi grami niezależnymi na gali Independent Games Festival
Her Story i Undertale najlepszymi grami niezależnymi na gali Independent Games Festival

wiadomość17 marca 2016

Przyznano nagrody Independent Games Festival dla najlepszych gier niezależnych zeszłego roku. Członkowie jury postawili na przygodówkę Her Story, podczas gdy publiczność wskazała RPG-a Undertale.

Najlepsze mobilne gry detektywistyczne
Najlepsze mobilne gry detektywistyczne

wiadomość30 sierpnia 2015

W najnowszym krótkim przeglądzie gier mobilnych proponujemy zainteresowanie się trzema produkcjami pozwalającymi poczuć się jak prawdziwy detektyw.

Her Story - niecodzienna przygodówka rozeszła się w 100 tys. kopii
Her Story - niecodzienna przygodówka rozeszła się w 100 tys. kopii

wiadomość11 sierpnia 2015

Policyjna przygodówka Her Story autorstwa Sama Barlowa (scenarzysty Silent Hill: Origins oraz Silent Hill: Shattered Memories) sprzedała się w ciągu pierwszego miesiąca obecności na rynku w nakładzie przekraczającym 100 tys. egzemplarzy.

Najlepsze mobilne premiery tygodnia (m.in. Siegefall, Her Story, Dragon Quest VI)
Najlepsze mobilne premiery tygodnia (m.in. Siegefall, Her Story, Dragon Quest VI)

wiadomość26 czerwca 2015

W tym tygodniu w ofertach sklepów App Store, Google Play i Windows Phone Store zadebiutowało kilka interesujących produkcji, w tym Siegefall, Her Story, Dragon Quest VI, SBK 15 – Official Mobile Game oraz TinyKeep.

PC
iOS
AND