Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDiOS
Okładka The Paris Dossier (AND)
OkładkaThe Paris Dossier (AND)

The Paris Dossier

Mobilna przygodówka, której akcja rozgrywa się w Paryżu w roku 1942. Wcielamy się w brytyjskiego szpiega, wysłanego do stolicy Francji z misją odkrycia tożsamości zdrajcy współpracującego z okupantami.

Przygodowe | FPP | II wojna światowa | szpiegowskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Paris Dossier Premiera

15kwi2015

iOS AND

Gry podobne do The Paris Dossier

Syberia

Her Story

Agatha Christie: The ABC Murders

The Paris Dossier to wydana na Androida mobilna przygodówka studia Lexica Games. Projekt korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Nie kupujemy jednak żadnych ułatwień. Zamiast tego bez opłat pobieramy coś, co w praktyce jest wersją demonstracyjną, oferującą pierwszy rozdział historii, a pozostałą część kampanii odblokowujemy za pomocą jednorazowej opłaty.

Akcja gry toczy się w Paryżu w roku 1942. Wcielamy się w brytyjskiego szpiega znanego jako Artemis, który zostaje wysłany do stolicy Francji z misją odkrycia tożsamości współpracującego z okupantami zdrajcy. Nie wiemy o nim wiele. Nasze wiedza ogranicza się do informacji, że znajduje się on wysoko w strukturach ruchu oporu i tym samym jego działalność stanowi śmiertelne zagrożenie dla wszystkich, którzy chcą walczyć z Trzecią Rzeszą. Cenne wskazówki może posiadać lokalny informator, ale kilka dni temu przepadł on bez śladu. Naszym zadaniem jest więc zinfiltrowanie Paryża, uniknięcie wykrycia przez Niemców, nawiązanie kontaktu z ruchem oporu, odnalezienie zaginionego informatora i zdobycie wskazówek oraz poszlak, które ostatecznie doprowadzą do odkrycia tożsamości zdrajcy.

The Paris Dossier to klasyczna przygodówka, wzorowana na pecetowych przedstawicielach tego gatunku. Akcje obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej, a poruszanie odbywa się w sposób skokowy. Podczas zabawy zajmujemy się głównie eksplorowaniem lokacji, prowadzeniem rozmów, gromadzeniem przedmiotów oraz rozwiązywaniem zagadek. Łamigłówki są stosunkowo trudne, ale mniej doświadczeni gracze mogą skorzystać z rozbudowanego systemu podpowiedzi.

Tworząc oprawę wizualną autorzy postawili na czarno-białą grafikę, w dużej części opartą a mocno przerobionych zdjęciach. W połączeniu z historyczną muzyką daje to kombinację, która skutecznie tworzy atmosferę tamtych lat.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe The Paris Dossier: 12+

iOS
AND