Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOS
Okładka Nancy Drew Mobile Mysteries: Shadow Ranch (iOS)
OkładkaNancy Drew Mobile Mysteries: Shadow Ranch (iOS)

Nancy Drew Mobile Mysteries: Shadow Ranch iOS

Pierwsza mobilna odsłona popularnej książkowej serii o przygodach nastoletniej detektyw Nancy Drew. W tym wypadku mamy jednak do czynienia nie z klasyczną grą przygodową lecz gamebookiem, w którym gracze mają możliwość wyboru ścieżki rozwoju fabuły.

Przygodowe | książki | detektywistyczne | elementy logiczne | elementy zręcznościowe | paragrafowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nancy Drew Mobile Mysteries: Shadow Ranch Premiera iOS

23lutego2011

producent: Her Interactive wydawca: Her Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Nancy Drew Mobile Mysteries: Shadow Ranch

80 Days

Thumbelina Interactive Book

Fallen London

Nancy Drew Mobile Mysteries: Shadow Ranch jest pierwszą mobilną odsłoną bestsellerowej serii o przygodach nastoletniej pani detektyw. W przeciwieństwie do rozwijanego od 2000 roku przez firmę Her Interactive cyklu komputerowych gier przygodowych, tym razem mamy jednak do czynienia ze swoistą hybrydą przygodówki i gamebooka.

Fabuła opowieści bazuje na wydanej w 1931 roku piątej odsłonie książkowego cyklu i przenosi nas do Arizony, na tytułowe ranczo należące do rodziny przyjaciół Nancy. Wkrótce po przybyciu nasza bohaterka odkrywa, że miejsce te kryje w sobie mroczną tajemnicę z przeszłości, a nawiedzające farmę duchy odstraszają gości przyczyniając się do upadku gospodarstwa. Legenda mówi zaś o wyjętym spod prawa Dirku Valentine oraz jego koniu, którzy niegdyś ukrywali się w tym miejscu i powracają tu także po śmierci. W towarzystwie przyjaciół George’a i Bess, Nancy postanawia rozwikłać mroczną zagadkę i uratować ranczo od bankructwa.

Jako, że mamy do czynienia z interaktywnym gamebookiem, większość czasu w grze spędzimy na czytaniu kolejnych rozdziałów opowieści. Autorzy zatroszczyli się jednak o alternatywne ścieżki fabularne, dając graczom możliwość decydowania o rozwoju akcji niczym w popularnych paragrafowych grach RPG. Rozgrywkę wzbogacają dodatkowo związane z całą historią mini-gierki logiczno-zręcznościowe, wśród których znajdziemy m.in. sceny z ukrytymi przedmiotami, gry słowne, puzzle, labirynty oraz wyścigi konne.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Nancy Drew Mobile Mysteries: Shadow Ranch: Odpowiednia dla każdego wieku.