Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDiOSWWW
Okładka Fallen London (AND)

Fallen London

Fallen London to gra przygodowa z elementami RPG, która koncentruje się na aspekcie narracyjnym. Podczas zabawy eksplorujemy przedziwny Londyn z alternatywnej wersji epoki wiktoriańskiej i bierzemy udział w historiach, których przebieg kształtujemy własnymi decyzjami.

Przygodowe

Okładka Fallen London (AND)

data premiery gry:

28wrz2009

WWW

19kwi2016

iOS

31sie2016

AND

Fallen London to wydana na Androida narracyjna przygodówka z elementami RPG. Produkcję opracowało studio Failbetter Games i korzysta ona z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Akcja gry toczy się w alternatywnej wersji epoki wiktoriańskiej. W rzeczywistości Książe Albert zmarł w 1861 roku, natomiast w świecie Fallen London, jego żona, czyli Królowa Wiktoria, uratowała życie swojego ukochanego poprzez dobicie targu z prastarą organizacją znaną jako Bazar. Ceną za to było przemieszczenie całego Londynu milę pod ziemię. W momencie rozpoczęcia zabawy metropolia znajduje się tam już trzecią dekadę, otoczona przez przedziwny ocean znany jako Unterzee, pełen wysepek i morskich potworów.

Produkcja nie opowiada jednej składnej historii, a stanowi skarbnicę setek mniejszych opowieści z tego świata. Niektóre z nich są samodzielnymi historiami, a inne łączą się ze sobą w dłuższe fabuły. Podczas zabawy możemy nie tylko poznać mieszkańców miasta, ale także m.in. nawiązać kontakt z innymi podziemnymi metropoliami, odwiedzić wymiar marzeń sennych, a nawet spotkać samego Lucyfera, który otworzył w Londynie oficjalną ambasadę Piekła.

Rozgrywka koncentruje się na braniu udziału w opowieściach. Eksplorując świat, regularnie natrafiamy na miejsca, z którymi interakcja powoduje rozpoczęcie nowej historii. Potem śledzimy jej przebieg i w odpowiednich momentach podejmujemy ważne decyzje, w istotny sposób kształtujące dalszy przebieg wydarzeń. Współgrają z tym elementy RPG. Gracz musi stworzyć własną postać, a następnie rozwijać jej statystyki oraz zarządzać ekwipunkiem.

Zabawę urozmaicają także elementy MMO. Każdy gracz eksploruje bowiem wspólną wersję miasta i niektóre z przygód wpływają na kształt tego, co zobaczą wszyscy inni użytkownicy. Ponadto gra jest cały czas rozwijana i regularnie wprowadzane są do niej nowe lokacje, postacie i historie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 118 głosów czytelników.

Gry podobne do Fallen London

Wymagania wiekowe Fallen London

12+

Zwolnienia w Failbetter Games - Sunless Skies sprzedaje się poniżej oczekiwań
Zwolnienia w Failbetter Games - Sunless Skies sprzedaje się poniżej oczekiwań

wiadomość8 lutego 2018

Słabsza niż się spodziewano sprzedaż Sunless Skies we wczesnym dostępie zmusiła studio Failbetter Games do zwolnienia części pracowników i opóźnienia premiery pełnej wersji gry. Podjęto także decyzję o zamknięciu mobilnego wydania Fallen London. Dalej rozwijana będzie za to edycja przeglądarkowa.

Fallen London wreszcie także na Androidzie
Fallen London wreszcie także na Androidzie

wiadomość2 września 2016

Po kilku miesiącach od premiery na iOS doczekaliśmy się wreszcie premiery Fallen London, czyli wyśmienitej przygodówki z elementami RPG, którą opracowało znane z Sunless Sea studio Failbetter Games.

Najlepsze mobilne gry kwietnia (m.in. Bladebound, Fallen London i Hammer Bomb)
Najlepsze mobilne gry kwietnia (m.in. Bladebound, Fallen London i Hammer Bomb)

wiadomość5 maja 2016

Omawiamy najlepsze gry mobilne kwietnia. Wśród polecanych pozycji znalazły się m.in. Bladebound, Chameleon Run, Pathfinder Adventures, No Thing, Hammer Bomb, Fallen London, Tormentum: Dark Sorrow oraz Warbits.

Fallen London - pierwsza gra twórców Sunless Sea trafi na urządzenia mobilne
Fallen London - pierwsza gra twórców Sunless Sea trafi na urządzenia mobilne

wiadomość31 maja 2015

Znane z Sunless Sea studio Failbetter Games ogłosiło, że pracuje nad mobilnymi wersjami swojej pierwszej gry, czyli narracyjnej przygodówki Fallen London.

iOS
AND
WWW