Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDiOSWWW
Okładka Fallen London (AND)
OkładkaFallen London (AND)

Fallen London

Fallen London to gra przygodowa z elementami RPG, która koncentruje się na aspekcie narracyjnym. Podczas zabawy eksplorujemy przedziwny Londyn z alternatywnej wersji epoki wiktoriańskiej i bierzemy udział w historiach, których przebieg kształtujemy własnymi decyzjami.

Przygodowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fallen London Premiera

28wrz2009

WWW

19kwi2016

iOS

31sie2016

AND

Gry podobne do Fallen London

80 Days

Joe Dever's Lone Wolf

Sorcery! 3

Fallen London to wydana na Androida narracyjna przygodówka z elementami RPG. Produkcję opracowało studio Failbetter Games i korzysta ona z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Akcja gry toczy się w alternatywnej wersji epoki wiktoriańskiej. W rzeczywistości Książe Albert zmarł w 1861 roku, natomiast w świecie Fallen London, jego żona, czyli Królowa Wiktoria, uratowała życie swojego ukochanego poprzez dobicie targu z prastarą organizacją znaną jako Bazar. Ceną za to było przemieszczenie całego Londynu milę pod ziemię. W momencie rozpoczęcia zabawy metropolia znajduje się tam już trzecią dekadę, otoczona przez przedziwny ocean znany jako Unterzee, pełen wysepek i morskich potworów.

Produkcja nie opowiada jednej składnej historii, a stanowi skarbnicę setek mniejszych opowieści z tego świata. Niektóre z nich są samodzielnymi historiami, a inne łączą się ze sobą w dłuższe fabuły. Podczas zabawy możemy nie tylko poznać mieszkańców miasta, ale także m.in. nawiązać kontakt z innymi podziemnymi metropoliami, odwiedzić wymiar marzeń sennych, a nawet spotkać samego Lucyfera, który otworzył w Londynie oficjalną ambasadę Piekła.

Rozgrywka koncentruje się na braniu udziału w opowieściach. Eksplorując świat, regularnie natrafiamy na miejsca, z którymi interakcja powoduje rozpoczęcie nowej historii. Potem śledzimy jej przebieg i w odpowiednich momentach podejmujemy ważne decyzje, w istotny sposób kształtujące dalszy przebieg wydarzeń. Współgrają z tym elementy RPG. Gracz musi stworzyć własną postać, a następnie rozwijać jej statystyki oraz zarządzać ekwipunkiem.

Zabawę urozmaicają także elementy MMO. Każdy gracz eksploruje bowiem wspólną wersję miasta i niektóre z przygód wpływają na kształt tego, co zobaczą wszyscy inni użytkownicy. Ponadto gra jest cały czas rozwijana i regularnie wprowadzane są do niej nowe lokacje, postacie i historie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 137 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Fallen London: 12+

iOS
AND
WWW