Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 31 maja 2015, 11:35

Fallen London - pierwsza gra twórców Sunless Sea trafi na urządzenia mobilne

Znane z Sunless Sea studio Failbetter Games ogłosiło, że pracuje nad mobilnymi wersjami swojej pierwszej gry, czyli narracyjnej przygodówki Fallen London.

Studio Failbetter Games obecnie znane jest głównie z pecetowego Sunless Sea, ale zespół zaczynał swoją karierę od nietypowej przeglądarkowej przygodówki Fallen London. Teraz twórcy ujawnili, że pracują nad mobilną konwersją swojej debiutanckiej produkcji.

Akcja gry toczy się w alternatywnej wersji epoki wiktoriańskiej. W naszej rzeczywistości Książe Albert zmarł w 1861 roku. Natomiast w świecie Fallen London, jego żona, czyli Królowa Wiktoria, uratowała życie swojego ukochanego poprzez dobicie targu z prastarą organizacją znaną jako Bazar. Ceną za to było przemieszczeni całego miasta Londyn milę pod ziemię. W momencie rozpoczęcia zabawy metropolia znajduje się tam już trzecią dekadę, otoczona przez przedziwny ocean znany jako Unterzee, pełen wysepek i morskich potworów.

Produkcja nie opowiada jednej składnej historii. Zamiast tego stanowi skarbnicę setek mniejszych opowieści z tego świata. Niektóre z nich są samodzielnymi historiami, a inne łączą się ze sobą w dłuższe fabuły. Podczas zabawy możemy nie tylko poznać mieszkańców miasta, ale także m.in. nawiązać kontakt z innymi podziemnymi metropoliami, odwiedzić wymiar marzeń sennych, a nawet spotkać samego Lucyfera, który otworzył w Londynie oficjalną ambasadę Piekła.

Rozgrywka koncentruje się na braniu udziały w opowieściach. Eksplorując świat regularnie natrafiamy na miejsca, z którymi interakcja powoduje rozpoczęcie nowej historii. Potem śledzimy jej przebieg i w odpowiednich momentach podejmujemy ważne decyzje, które w istotny sposób kształtują dalszy przebieg wydarzeń. Współgrają z tym elementy RPG. Gracz musi stworzyć własną postać, a następnie rozwijać jego statystyki oraz zarządzać jego ekwipunkiem.

Zabawę urozmaicają także elementy MMO. Każdy gracz eksploruje bowiem wspólną wersję miasta i niektóre z przygód wpływają na kształt tego, co zobaczą wszyscy inni użytkownicy. Ponadto gra jest cały czas rozwijana i regularnie wprowadzane są do niej nowe lokacje, postacie i historie.

Fallen London w pierwszej kolejności trafi na urządzenia mobilne z systemem iOS. Premiera nastąpi w tym roku. Po ukończeniu tej wersji autorzy zamierzają zająć się wydaniem na Androida.