Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2015, 10:52

autor: Góral

Project Reality - popularny mod do Battlefielda 2 dostępny jako samodzielna, darmowa gra

Twórcy modyfikacji Project Reality do strzelanki Battlefield 2 kilkanaście dni temu zapowiedzieli, że mod wkrótce stanie się samodzielną produkcją. Słowa dotrzymano i wczoraj opublikowano wersję 1.3, która nie wymaga do działania gry studia DICE.

Kilkanaście dni temu dowiedzieliśmy się, że Project Reality, popularna modyfikacja gry Battlefield 2, wkrótce stanie się samodzielną, darmową produkcją. Dzień premiery aktualizacji 1.3 nastał szybciej, niż się spodziewaliśmy i od wczoraj tytuł nie wymaga już do działania strzelanki autorstwa studia DICE. Zespół Project Reality Team poinformował, że projekt jest dostępny do pobrania z oficjalnej strony, do której stosowny link znajdziecie poniżej. Jednocześnie deweloperzy wytłumaczyli, że mod w wersji 1.2 nie zostanie automatycznie zaktualizowany do nowego wydania, więc należy samodzielnie pobrać i zainstalować projekt, a przed wykonaniem tych czynności trzeba usunąć starą wersję. Powyżej prezentujemy najnowszy zwiastun Project Reality, a w dalszej części wiadomości publikujemy kilka najważniejszych nowinek wprowadzonych wraz z wersją 1.3.

Project Reality – wersja 1.3 wylądowała. - Project Reality - popularny mod do Battlefielda 2 dostępny od wczoraj jako samodzielna, darmowa gra - wiadomość - 2015-05-31
Project Reality – wersja 1.3 wylądowała.

Najważniejsze cechy wersji 1.3:

  • Project Reality nie wymaga do działania gry Battlefield 2;
  • dodano narzędzia administrowania serwerem;
  • pojawiła się mapa Nuijamaa map (2km) (FR vs RU) (AAS, Skirmish);
  • dodano blokady dróg,
  • dodano nowe pojazdy - lekki śmigłowiec transportowy CH-146 Griffon oraz czołg ZTZ-99A2;
  • pojawiły się nowe bronie - AKM i AKMS;
  • naprawiono rozmaite błędy i poprawiono wydajność produkcji.

Szczegółową rozpiskę nowości znajdziecie tutaj. Oprócz tego deweloperzy zapowiedzieli, że nie kończą jeszcze z Project Reality i mają w planach wydanie dodatku związanego z II wojną światową, pojawią się także nowe mapy i nie tylko.

Warto jeszcze wspomnieć, że porzucenie moda i uczynienie go samodzielną grą zostało podyktowane przede wszystkim wycofaniem Battlefielda 2 ze sklepów cyfrowej dystrybucji. Jednocześnie produkcja nie wymaga już zakręconego procesu instalacji, zmuszającego graczy do aktualizowania podstawki i moda w odpowiedniej kolejności. Teraz wystarczy tylko pobrać nową wersję, w prosty sposób ją zainstalować i cieszyć się grą.

Project Reality to jeden z najlepszych modów, rozwijany od około dziesięciu lat. Tytuł oferuje kilkanaście nacji, którymi walczymy w pięciu trybach na aż czterdziestu mapach. Rozgrywka stawia przede wszystkim na realizm, komunikację i współpracę pomiędzy graczami.