Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Project Reality (PC)

Project Reality PC

Wieloosobowa strzelanina sieciowa, będąca samodzielną wersją jednej z najpopularniejszych modyfikacji do gry Battlefield 2. W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad żołnierzami kilkunastu różnych armii z całego świata (w tym m.in. USA, Rosji, Wlk.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | FPS | wojenne | kooperacja | strzelanki

PC Windows
Okładka Project Reality (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30maja2015

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Project Reality to wieloosobowa strzelanka stworzona przez zespół Project Reality Team. Tytuł rozpoczął swój żywot jako modyfikacja gry Battlefield 2, jednak po blisko dziesięciu latach istnienia, twórcy moda zostali niejako zmuszeni (produkcja studia DICE została wycofana ze sprzedaży) do stworzenia samodzielnej wersji. Tę wypuszczono pod koniec maja 2015 roku, wraz z wersją 1.3.

Podczas zabawy gracze przejmują kontrolę nad żołnierzami kilkunastu armii reprezentujących Stany Zjednoczone, Rosję, Wielką Brytanię, Kanadę, Francję, Polskę, Norwegię, Niemcy i inne kraje. Rozgrywka oferuje dużo bardziej realistyczne podejście do zabawy, niż w przypadku Battlefielda 2, z którego wyrosło Project Reality. Podczas walki liczą się więc nie tylko indywidualne umiejętności poszczególnych żołnierzy, ale także współpraca miedzy członkami drużyny. Bardzo ważnym aspektem produkcji jest komunikacja. Gracze rozmawiają ze sobą w ramach swojej drużyny, uzgadniając działania w grupie, a dodatkowo dowódca oddziału może komunikować się ze swoimi podwładnymi indywidualnie. Ogromny wpływ na gameplay ma także realistyczna balistyka pocisków, wpływająca chociażby na zadawane obrażenia i zasięg. Kolejnym elementem wpływającym na realizm gry jest minimalistyczny HUD, który wyświetla tylko najważniejsze informacje. Ponadto sami żołnierze nie są superbohaterami i poruszają się dość ociężale.

Nasi podopieczni wykorzystują podczas starć różne zestawy wyposażenia, pełniąc tym samym na polu walki rozmaite funkcje. Możemy wspierać oddział m.in. jako snajper, spotter, strzelec, medyk, inżynier czy grenadier.

Zabawa rozgrywa się w kilku trybach, a w potyczkach uczestniczyć może nawet do stu graczy, podzielonych na ośmioosobowe drużyny. W Assault and Secure walczymy o kontrolę nad wyznaczonymi strefami. W Insurgency jedna drużyna broni składów broni, a druga stara się je zniszczyć. Następny w kolejności jest Skirmish, czyli zabawa przeznaczona do rozgrywek małych drużyn (6 na 6 osób). Z kolei w Vehicle Warfare walczymy pojazdami, a w Command & Control trzeba zniszczyć bazę wroga, zanim on rozwali naszą.

Przez kilka lat rozwoju mod doczekał się ponad czterdziestu map, opartych na prawdziwych lokacjach. W odróżnieniu od tych zawartych w Battlefieldzie 2, są one dużo większe, a niektóre mogą się pochwalić wielkościami rzędu ośmiu kilometrów kwadratowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-100  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 261 głosów czytelników.

Gry podobne do Project Reality

Wymagania wiekowe Project Reality

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Project Reality

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 2.4 GHz
 • 3 GB RAM
 • karta grafiki 128 MB lub lepsza
 • 8 GB HDD
 • Windows XP/7/8
 • Rekomendowane:
 • Intel Core 2 Duo 3.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
 • 8 GB HDD
 • Windows XP/7/8
Project Reality – nowa aktualizacja z polską armią już dostępna
Project Reality – nowa aktualizacja z polską armią już dostępna

wiadomość4 lutego 2018

W sieci dostępna jest już najnowsza aktualizacja dla gry Project Reality, będącej darmową sieciową strzelanką opartą na modzie Battlefielda 2. Łatka oznaczona numerem 1.5 wprowadza do zabawy nową frakcję, którą są Polskie Siły Zbrojne, wraz z rodzimymi pojazdami wojskowymi i modelami broni.

Project Reality - kolejna aktualizacja wprowadzi do gry polską armię
Project Reality - kolejna aktualizacja wprowadzi do gry polską armię

wiadomość29 stycznia 2018

W darmowej sieciowej strzelance FPP Project Reality pojawi się polska armia. Rodzime jednostki zostaną dodane wraz z aktualizacją 1.5. Data jej premiery nie jest na razie znana.

Project Reality - popularny mod do Battlefielda 2 dostępny jako samodzielna, darmowa gra
Project Reality - popularny mod do Battlefielda 2 dostępny jako samodzielna, darmowa gra

wiadomość31 maja 2015

Twórcy modyfikacji Project Reality do strzelanki Battlefield 2 kilkanaście dni temu zapowiedzieli, że mod wkrótce stanie się samodzielną produkcją. Słowa dotrzymano i wczoraj opublikowano wersję 1.3, która nie wymaga do działania gry studia DICE.

Project Reality - mod do Battlefielda 2 wkrótce stanie się samodzielną, darmową grą
Project Reality - mod do Battlefielda 2 wkrótce stanie się samodzielną, darmową grą

wiadomość20 maja 2015

Twórcy modyfikacji Project Reality do gry Battlefield 2 ujawnili, że wraz z premierą wersji 1.3 mod stanie się samodzielną produkcją, niewymagającą do działania strzelanki studia DICE. Niestety nie wiemy, kiedy dokładnie to nastąpi.

Project Reality - premiera wersji 1.0 jednego z najlepszych modów w historii
Project Reality - premiera wersji 1.0 jednego z najlepszych modów w historii

wiadomość2 sierpnia 2013

Modyfikacja Project Reality do Battlefield 2 doczekała się wreszcie wersji 1.0. Dotarcie do tego etapu zajęło twórcom osiem długich lat, ale efekt końcowy zachwyci każdego fana taktycznych strzelanek.