Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2018, 16:13

autor: Ender

Project Reality – nowa aktualizacja z polską armią już dostępna

W sieci dostępna jest już najnowsza aktualizacja dla gry Project Reality, będącej darmową sieciową strzelanką opartą na modzie Battlefielda 2. Łatka oznaczona numerem 1.5 wprowadza do zabawy nową frakcję, którą są Polskie Siły Zbrojne, wraz z rodzimymi pojazdami wojskowymi i modelami broni.

Pod koniec ubiegłego miesiąca informowaliśmy o zapowiedzi kolejnej aktualizacji gry Project Reality, która wiele lat temu rozpoczęła swoje życie jako modyfikacja Battlefielda 2. Projekt, który narodził się w 2006 roku, zebrał wokół siebie oddaną rzeszę fanów i twórców. Ich marzeniem było jak najbardziej realistyczne oddanie pola walki w popularnym dziele studia DICE. W 2015 roku Project Reality doczekał się osobnego klienta i z powodzeniem zaczął funkcjonować jako samodzielna darmowa produkcja. Twórcy udostępnili właśnie najnowszą wersję gry oznaczoną numerem 1.5. Przy okazji opublikowali również trailer, prezentujący najważniejsze nowości, które wraz z jej premierą trafią w ręce fanów.

Aktualizacja 1.5 dodaje do rozgrywki nową frakcję, którą są Polskie Siły Zbrojne. Umundurowanie oraz sprzęt naszego wojska zostały tutaj odwzorowane z drobnymi szczegółami dzięki zaangażowaniu fanów i modderów, którzy przez lata pracowali nad nowymi trójwymiarowymi modelami oraz teksturami. W sumie gracze otrzymają dwadzieścia rodzimych broni i pojazdów. Łatka wprowadza również trzy nowe plansze – Outpost, Shahadah i Operation Thunder (w wersji beta). Dodatkowo otrzymujemy kolejne pojazdy niezwiązane z polską armią (rosyjski jeep GAZ Tigr-M oraz holenderską ciężarówkę DAF YA-4442), a także karabin maszynowy H&K L134A1 GMG. Kolejny patch z numerem 1.6 powinien ukazać się jeszcze w tym roku. Wprowadzi on do gry II wojnę światową wraz z następnymi jednostkami i usprawnieniami.

  1. Pobierz grę Project Reality
  1. Oficjalna strona Project Reality