Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Battlefield 2 (PC)

Battlefield 2 PC

Pierwszoosobowa strzelanina (FPS), stanowiąca sequel przebojowych produkcji studia DICE - Battlefield 1942 (2002) i Battlefield Vietnam (2004).

Akcji | FPP | Battlefield | FPS | wojenne | wojskowe | kooperacja | strzelanki | Xbox Game Pass | EA Play

PC Windows
Okładka Battlefield 2 (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21czerwca2005

24czerwca2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battlefield 2 jest kontynuacją niezwykle popularnych PeCetowych gier z gatunku FPS o tytułach Battlefield 1942 i Battlefield Vietnam oraz siostrzaną pozycją w stosunku do Battlefield: Modern Combat dla stacjonarnej konsoli Sony PlayStation 2. Zatem warstwa fabularna przedstawia hipotetyczny konflikt zbrojny z przełomu XX i XXI wieku, natomiast w gronie rywalizujących stron figurują: Stany Zjednoczone, Chińska Republika Ludowa i koalicja państw bliskowschodnich. Oczywiście każdy obóz dysponuje bogatym arsenałem środków bojowych, obejmującym broń ręczną (karabin M-4, pistolet M-9 etc.) i przeróżne wehikuły (około trzydzieści maszyn – m.in. czołg M1A2 Abrams, śmigłowiec UH-60A Black Hawk i pojazd HMMWV).

Wirtualne pola bitew (szczegółowo dopracowane środowisko o bardzo wysokiej interaktywności) nawiązują do prawdziwych lokacji w rozmaitych zakątkach globu ziemskiego (tereny zurbanizowane, zwarte formacje leśne itp.), a jednocześnie w walce może uczestniczyć nawet ponad sto osób (rozmiar danej mapy determinuje ilość żołnierzy, obecnych w konkretnym momencie). Służba wojskowa przebiega nie tylko w ramach pierwszej linii frontu, ale również w sztabie dowódczym – usatysfakcjonowani powinni być więc miłośnicy strzelania i wytrawni stratedzy. Czynione postępy owocują wzrostem rangi militarnej użytkownika, co łączy się z odblokowywaniem ukrytych niespodzianek (np. dodatkowe rodzaje uzbrojenia).

Oprócz zupełnie nowego „silnika”, generującego skomplikowaną oprawę wizualną 3D, zaimplementowano także zaawansowany zbiór algorytmów fizycznych. Realizm zwiększa innowacyjny system, odpowiedzialny za podatność materiałów na penetrację. Trzeba zatem nieustannie uważać, aby znajdować osłonę w należytych miejscach, gdyż drewniany płot ceglanemu murowi nierówny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 64  

Nośnik: 3 CD / 1 DVD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 4732 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 139,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Battlefield 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Battlefield 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB RAM (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • 2.3 GB HDD
  • Windows XP
Battlefield 2 - recenzja gry
Battlefield 2 - recenzja gry

Recenzja 1 lipca 2005, 17:10

Niezgorzej w grze prezentują się dostępne rodzaje broni. Amerykanie dalej posiadają „nieśmiertelne” M16, które dzięki odpowiedniej modyfikacji przemieniają się w M16/M203 z granatnikiem. Trochę żałośnie prezentuje się tutaj uzbrojenie engineera. Posiadany przez niego shotgun Remington 11-87 pozwala mu walczyć tylko na niewielki dystans. Wyliczanie uzbrojenia chińskich żołnierzy można zacząć od AK-47, który jest standardowym karabinem na stanie armii. Do broni na średni dystans nadaje się Type-85 SMG i Type-95 Rifle, które są szaleńczo skuteczne. Kilka ciekawych zabawek posiada koalicja. Wspomnę tylko o wymarzonej broni dla snajperów – Dragunovie – i RPK-74 MG. Szkoda tylko, że na początku każda klasa postaci ma do wyboru jedną sztukę broni. Można dyskutować nad realizmem. Jedni w ciągu 10 minut obcowania z programem znajdą uproszczenia, drugim nie będzie to przeszkadzać. Przykład pierwszy z brzegu – snajperka daje stabilny obraz, a przy M16 nie ma charakterystycznego odrzutu po strzale. W tym aspekcie lepiej wypada choćby America’s Army. Biorąc jednak pod uwagę tempo rozgrywki, jest to plus. Po co utrudniać podstawowe założenia na których opiera się gra?