Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Battlefield 2: Armored Fury (PC)

Battlefield 2: Pancerny Atak PC

Battlefield 2: Armored Fury

Armored Fury to kolejny płatny dodatek (tzw. „booster pack”) do gry Battlefield 2, który po raz pierwszy przeniesie użytkowników programu do Stanów Zjednoczonych. Firmy Electronic Arts oraz Digital Illusions zrobiły w ten sposób ukłon w stronę fanów.

To jest dodatek do gry Battlefield 2.

Akcji | FPP | Battlefield | współczesne konflikty | strzelanki

PC Windows
Okładka Battlefield 2: Armored Fury (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6czerwca2006

6czerwca2006

pudełko PL

Armored Fury to kolejny płatny dodatek (tzw. „booster pack”) do gry Battlefield 2, który po raz pierwszy przeniesie użytkowników programu do Stanów Zjednoczonych. Firmy Electronic Arts oraz Digital Illusions zrobiły w ten sposób ukłon w stronę fanów. Ci ostatni od dawna prosili o scenariusze rozgrywające się na amerykańskiej ziemi.

W skład dodatku wchodzą trzy nowe mapy. Pierwsza z nich (Operation Midnight Sun) przeniesie nas na Alaskę, gdzie chińska armia próbuje zabezpieczyć skład ropy. Bitwa o port Valdez jest kluczowa dla tego terytorium i w dużej mierze zadecyduje o dalszych poczynaniach wroga. Druga mapka (Operation Harvest) opowiada o marszu wojsk MEC na stolicę Stanów Zjednoczonych. Siły amerykańskie muszą powstrzymać przesuwającą się na wschód armię i utrzymywać przyczółek do czasu przybycia posiłków. Trzeci i ostatni scenariusz (Operation Road Rage) to już walka w głębi kraju. MEC wykorzystuje autostrady w celu przerzucania żołnierzy do kluczowych fabryk. Obrońcy skupią się na powstrzymaniu wroga, chroniąc w ten sposób znajdujące się nieopodal skupiska ludności cywilnej.

Oprócz nowych map, autorzy przygotowali sześć premierowych jednostek. Znajdziemy wśród nich lekkie śmigłowce zwiadowcze MD 530 Little Bird oraz wielozadaniowe samoloty, podobne do A-10 Warthog.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 64  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 274 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49 PLN

Gry podobne do Battlefield 2: Pancerny Atak

Klasyfikacja PEGI Battlefield 2: Pancerny Atak

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Battlefield 2: Pancerny Atak

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256MB RAM (GeForce 5700 lub lepsza)
  • Windows XP.
Battlefield 2: Pancerny Atak - recenzja gry
Battlefield 2: Pancerny Atak - recenzja gry

Recenzja 21 czerwca 2006, 12:13

Opisywany booster pack wprowadza 6 nowych pojazdów podzielonych na 2 grupy: helikoptery zwiadowcze i samoloty-bombowce. Helikoptery pełnią rolę latającego UAV. Są na tyle szybkie i zwinne, że unikną obrażeń z wyrzutni AA. Pomagają wykryć wroga oraz transportują 3-osobowy oddział w dalsze rejony map. Moim zdaniem, to właśnie one mogą stać się hitem tego dodatku. Wykorzystanie Littlebirda czy WZ-11 do celów zwiadowczych i desantu squadu będzie kluczem do zwycięstwa. Każdy ze śmigłowców wyposażony jest w zestaw działek automatycznych do eliminacji piechoty. Jeżeli ktoś z was pamięta film Helikopter w ogniu i przelot 2 Littlebirdów nad centrum miasta, to wie, czego się spodziewać. W grze wygląda to dokładnie tak samo, a znając życie, gracze wymyślą zapewne 100 innych zastosowań tego cacka. Uzupełniając informacje o helikopterach – MEC posiada model EC-635, który jest bardzo podobny do amerykańskiej wersji.