Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2009, 10:38

autor: Maciej Śliwiński

Patch do Battlefield wprowadzi nową mapę

Długo oczekiwane patche do Battlefield 2 i Battlefield 2142 wprowadzi kilka ciekawych zmian. Przede wszystkim gracze dostaną nową mapę, oferującą możliwość desantu na plażę. Patch przed oficjalną premierą będzie dostępny dla wszystkich w fazie otwartych beta testów.

Długo oczekiwane patche do Battlefield 2 i Battlefield 2142 wprowadzą kilka ciekawych zmian. Przede wszystkim gracze dostaną nową mapę, oferującą możliwość desantu na plażę. Zanim łatka zostanie wydana oficjalnie, DICE udostępni ją do testów.

Programiści studia DICE, zresztą zgodnie z sugestiami fanów, uznali, że w grze brakuje mapy zapewniającej możliwość walki w zwarciu przez piechotę. Taką opcję udostępnić mają nadchodzące patche – w postaci wspomnianej już mapy, zatytułowanej Operation Blue Pearl. Jak wynika z zapowiedzi wydawcy gry, firmy Electronic Arts, nowa plansza będzie łączyła w sobie desant na plażę z walką na ciasnych i wąskich ulicach miasta.

Patch do Battlefield wprowadzi nową mapę - ilustracja #1

Najnowsza łatka do obu tytułów wprowadzi również tak zwaną „mgłę wojny”, która ograniczy widoczność otwartego terenu graczom. DICE konieczność zaimplementowania „fog of war” tłumaczy przede wszystkim chęcią utrzymania wysokiego komfortu rozgrywki dla osób posiadających sprzęt o słabszej konfiguracji. Z tego samego powodu na najnowszej mapie zabraknie wszelkich jednostek lotniczych. Otwarta przestrzeń, po której musiałyby się poruszać, byłaby zbyt obciążająca dla procesorów graficznych.

DICE bardzo mocno akcentuje również to, że w przygotowaniu nowej mapy bardzo dużo będzie zależało od samych graczy. Otwarte beta testy, które zapowiadają twórcy łatki mają pomóc w perfekcyjnym zbalansowaniu mapy. Chodzi przede wszystkim o to, by sprawdzić, czy atakujący wybrzeże żołnierze amerykańscy nie będą dziesiątkowani przez chińską obronę oraz czy chińska baza nie okaże się twierdzą nie do zdobycia. Wszelkie uwagi gracze powinni zgłaszać na forach EA.