Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 26 marca 2009

Poradnik: The Last Remnant

Redakcja GRYOnline.pl, 26 marca 2009, 17:46

„Witam w poradniku do The Last Remnant, najnowszego dziecka firmy Square Enix. Jest to jRPG naprawdę ogromnych rozmiarów. Główny scenariusz jest stosunkowo krótki, jednak wykonując wszystkie questy, badając miejsca nie objęte głównym wątkiem fabularnym, możemy przy nim spędzić 80–90 godzin."

Wyciekł filmik z rozgrywki w God of War III
Wyciekł filmik z rozgrywki w God of War III

fsm, 26 marca 2009, 14:04

Stało się dokładnie to, co jest napisane w tytule wiadomości. Na imprezie Games Developer Conference pokazanych został bardzo dużo smakowitych materiałów związanych z grami. Jeden z nich dotyczy God of War III.

Ujawniono wstępną listę bokserów w Fight Night Round 4
Ujawniono wstępną listę bokserów w Fight Night Round 4

Jiker, 26 marca 2009, 13:55

Na łamach serwisu Worthplaying opublikowana została lista bokserów, jakich będziemy mogli uświadczyć w czwartej odsłonie cyklu Fight Night Round 4.

Badania dotyczące postrzegania gier przez polskich graczy
Badania dotyczące postrzegania gier przez polskich graczy

Hed, 26 marca 2009, 13:50

Dowiedzieliśmy się, że już niedługo zostanie w Polsce przeprowadzona seria eksperymentalnych badań dotyczących gier konsolowych i komputerowych. Patronat nad całym przedsięwzięciem objął Uniwersytet Jagieloński, Polskie Towarzystwo Badania Gier oraz firma CD Projekt, której nikomu przedstawiać nie trzeba. Co ciekawe, całość zajmuje się nie samymi graczami, ale marketingiem i postrzeganiem gier.

Wolfenstein 3D i pierwsze Call of Duty zmierzają na Xbox Live i PlayStation Network
Wolfenstein 3D i pierwsze Call of Duty zmierzają na Xbox Live i PlayStation Network

fsm, 26 marca 2009, 13:48

Jeśli ktoś z was zastanawiał się, jak by to było pograć na dużym telewizorze w stareńkiego Wolfensteina obsługiwanego padem, albo tęskni za widokiem bombardowanego Stalingradu – mamy dobre wieści. Już niedługo usługi Xbox Live i PlayStation Network wzbogacą się o dwa klasyczne shootery.

Company of Heroes: Tales of Valor w złocie i z datą premiery
Company of Heroes: Tales of Valor w złocie i z datą premiery

Jiker, 26 marca 2009, 13:30

Company of Heroes: Tales of Valor (w Polsce znany jako Chwała Bohaterom) jest drugim, samodzielnym dodatkiem do ciepło przyjętej wojennej strategii czasu rzeczywistego Company of Heroes: Kompania Braci, wydanej w 2006 roku przez koncern THQ. Najnowsze dzieło studia Relic Entertainment osiągnęło właśnie fazę złota i trafiło do tłoczni. Dzięki temu mogliśmy poznać oficjalną datę jego debiutu.

GDC09 – Wybrano najlepsze gry niezależne
GDC09 – Wybrano najlepsze gry niezależne

Hululumka, 26 marca 2009, 13:29

Dziś na imprezie GDC09 przedstawieni zostali laureaci nagród Festiwalu Gier Niezależnych w różnych kategoriach. Gry niezależne, według zasad plebiscytu, są to wszystkie produkcje tworzone przez niewielkie grupy stosunkowo nieznanych programistów. Dzięki festiwalowi mają oni szansę zostać zauważeni przez szersze grono graczy, co widać chociażby na przykładzie jednego ze zwycięzców w zeszłym roku - Word of Goo.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (26 marca 2009)

Jiker, 26 marca 2009, 12:25

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: nextgenowy Stormrise dostępny od jutra, Bungie nie ustaje we wsparciu Halo 3, The Pitt ponownie dostępny, beta Battlefield Heroes czasowo wstrzymana, Wheelman w sklepach i inne. Zapraszamy do lektury.

Polska premiera nowych przygód Larry’ego na Xboksa 360; wersji na pecety nie będzie
Polska premiera nowych przygód Larry’ego na Xboksa 360; wersji na pecety nie będzie

Hed, 26 marca 2009, 11:26

Firma Codemasters poinformowała, że najnowsza odsłona serii przygodówek Leisure Suit Larry, czyli Box Office Bust, trafi dzisiaj do polskich sklepów. Dzieło dostępne będzie jak na razie jedynie na konsolę Xbox 360 w oryginalnej wersji językowej, w której swoich głosów użyczyło wiele amerykańskich gwiazd (Carmen Electra, Peter Graves i Shannon Elizabeth). Za produkt zapłacimy około 139,90 zł.

Blizzard i inni o następcach obecnych konsol

fsm, 26 marca 2009, 11:18

Branżowe imprezy, w rodzaju Games Developer Conference, są świetną okazją dla wielkich graczy na spotkanie i pogadanie o przyszłości. I Blizzard skorzystał z tej możliwości, by porozmawiać o następcy Xboksa.

W Lost Planet 2 najważniejsza będzie współpraca
W Lost Planet 2 najważniejsza będzie współpraca

Jiker, 26 marca 2009, 11:10

W najnowszym numerze Official Xbox Magazine opublikowany został kilkustronicowy artykuł, w którym redakcja magazynu zawarła wszystkie znane dotąd informacje na temat strzelaniny Lost Planet 2, będącej kontynuacją historii znanej z wydanej w 2007 roku jedynki. Ujęto w nim także kilka dodatkowych faktów na temat mechaniki rozgrywki. Prezentujemy je poniżej.

Królewska 57 - odc. 43 - Komputer marzeń gracza
Królewska 57 - odc. 43 - Komputer marzeń gracza

Antoni Łuchniak & fsm, 26 marca 2009, 11:00

Z wielką mocą idzie wielka odpowiedzialność.

Fallout 3 i LittleBigPlanet triumfują na Game Developers Conference

Hed, 26 marca 2009, 10:23

Poznaliśmy wyniki konkursu na najlepsze produkcje ubiegłego roku zdaniem deweloperów. Ważnym zwycięzcą jest produkcja studia Bethesda, czyli Fallout 3, która otrzymała już w przeszłości kilka podobnych nominacji. Tytuł został nazwany grą roku 2008. Doceniono również jego scenariusz. Najwięcej nagród zebrało jednak dzieło zespołu Media Molecule – LittleBigPlanet.

GDC - najciekawsze wieści z konferencji Nintendo
GDC - najciekawsze wieści z konferencji Nintendo

Jiker, 26 marca 2009, 09:55

Dzień drugi Game Developers Conference przyniósł kilka interesujących informacji i wydarzeń. Do grona tych drugich z pewnością aspirować mogła konferencja japońskiego koncernu Nintendo, w trakcie której jego szefostwo, na czele z prezesem Saturo Iwatą, przekazało kilka nowych wieści o aktualnych planach producenta i wydawcy.

Pierwszy Duke Nukem w wersji na DS i PSP już we wrześniu tego roku
Pierwszy Duke Nukem w wersji na DS i PSP już we wrześniu tego roku

Hed, 26 marca 2009, 09:33

Firma Apogee już jakiś czas temu zapowiedziała gry o przygodach niesławnego Duke’a, przeznaczone tylko i wyłącznie dla posiadaczy platform DS i PSP. Twórcy podeszli bardzo poważnie do kwestii zagospodarowania rynku konsol przenośnych, gdyż ogłosili aż trzy kolejne części. Dziś wiemy, że pierwsza z nich, Duke Nukem Critical Mass, pojawi się w sklepach we wrześniu tego roku.

Modern Warfare 2 w listopadzie tego roku
Modern Warfare 2 w listopadzie tego roku

Hed, 26 marca 2009, 08:47

Firma Infinity Ward opublikowała nowy materiał dotyczący kontynuacji czwartej odsłony serii Call of Duty. W sieci pojawiła się strona internetowa prezentująca bardzo skromny zwiastun. Niestety na razie nie zaprezentowano za jego pośrednictwem zbyt wielu konkretów w kwestii samej mechaniki rozgrywki. Dowiedzieliśmy się za to, że tytuł zostanie wydany 10 listopada tego roku.