Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 marca 2009

Call of Juarez: Więzy Krwi w czerwcu
Call of Juarez: Więzy Krwi w czerwcu

Maciej Śliwiński, 18 marca 2009, 18:30

Ubisoft poinformował dziś, że oczekiwana druga cześć Call of Juarez zadebiutuje na rynku w czerwcu tego roku. Komputerowy western ma być prequelem wydanej w 2006 świetnej gry wrocławskiego studia Techland.

Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (1 - 7 marca 2009)
Najlepiej sprzedające się gry w USA na PC (1 - 7 marca 2009)

Przemysław Zamęcki, 18 marca 2009, 14:08

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym zestawieniem dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na komputery osobiste w Stanach Zjednoczonych w okresie od 1 do 7 marca 2009. Zostało ono przygotowane przez amerykańską organizację NPD zajmującą się badaniem i analizą amerykańskiego rynku branży elektronicznej.

Królewska 57 - odc. 42 - Bo nie przedłużył abonamentu
Królewska 57 - odc. 42 - Bo nie przedłużył abonamentu

Antoni Łuchniak & Vercetti, 18 marca 2009, 13:40

Podając, że World of Warcraft ma już 11,5 mln subskrybentów, Blizzard nie zdradził, ilu z nich kończy się abonament. Chomikowi Dela udało się wytropić jednego z pechowców.

Powstanie film na bazie Dante’s Inferno
Powstanie film na bazie Dante’s Inferno

Filip Grabski, 18 marca 2009, 13:25

Tak, szykuje się kolejny kinowy film na bazie gry. Czy staracie się zapamiętać wszystkie niedawno ogłoszone tytuły? Nawet jeśli nie, to i tak do tej pokaźnej już grupki projektów dochodzi właśnie następny – Dante’s Inferno The Movie!

Nowy tryb multiplayerowy w Ojcu chrzestnym II
Nowy tryb multiplayerowy w Ojcu chrzestnym II

Filip Grabski, 18 marca 2009, 12:45

Czy druga część komputerowego Ojca chrzestnego okaże się lepsza od pierwszego odcinka, przekonamy się na początku kwietnia. Gra uzyskała już status gold i jej premiera nie powinna ulec kolejnym przesunięciom. Dzisiaj z kolei dowiadujemy się, że Electronic Arts przygotowało dla graczy niespodziankę – zupełnie nowy tryb do gry wieloosobowej nazwany Don Control.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (18 marca 2009)

Piotr Doroń, 18 marca 2009, 12:40

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: The Behemoth ujawnia swoje kolejne dzieło, demo Red Alert 3 w wersji na PS3 jeszcze w tym tygodniu, PSP ma szansę otrzymać więcej komiksów, Square Enix kupuje silnik Gamebryo, Midway zapowiada kolejną, wybitną grę i inne. Zapraszamy do lektury.

Gralingrad: sekcja
Gralingrad: sekcja

Norbert Szamota, 18 marca 2009, 12:00

Gdyby tak potraktować grę jak organizm, jak ciało przygotowane do sekcji medycznej, to można dojść do ciekawych wniosków.

Konsolowy Sacred 2: Fallen Angel dopiero w maju
Konsolowy Sacred 2: Fallen Angel dopiero w maju

Piotr Doroń, 18 marca 2009, 10:35

Konsolowe wersje drugiej odsłony cyklu Sacred nie zostaną wydane w pierwszym kwartale bieżącego roku, co sugerowano w poprzedniej wiadomości o przesunięciu ich debiutu. Firmy CDV oraz Ascaron poinformowały bowiem o kolejnym opóźnieniu amerykańskiej premiery edycji konsolowych.

Studio odpowiedzialne za Rise of Nations na sprzedaż

Maciej Śliwiński, 18 marca 2009, 10:21

Problemów THQ ciąg dalszy. Firma ogłosiła wczoraj, że związane z nią studio Big Huge Games, odpowiedzialne między innymi za przygotowanie świetnej serii gier RTS – Rise of Nations, zostanie wystawione pod młotek.

Indiana Jones and the Staff of Kings trzy tygodnie później
Indiana Jones and the Staff of Kings trzy tygodnie później

Filip Grabski, 18 marca 2009, 10:19

Opóźnienia premier są bardzo modne, chyba większość zapowiadanych głośnych tytułów lubi się gustownie minąć z pierwotnym dniem debiutu. Nie inaczej jest z nową grą o przygodach Indiany Jonesa.

Uratuj firmę przed kryzysem i zwolnij pracowników
Uratuj firmę przed kryzysem i zwolnij pracowników

Szymon Liebert, 18 marca 2009, 10:18

W sieci pojawiła się dość gorzka darmowa gra logiczna, w której naszym zadaniem jest zwalnianie szeregowych pracowników w celu ograniczenia wydatków, oczywiście w ramach odpowiedzi na kryzys finansowy. Tytuł został stworzony przez profesor Mary Flanagan przy współpracy z Rochester Institute of Technology (prywatny uniwersytet mieszczący się w Nowym Jorku).

Merchants of Brooklyn debiutuje na Steamie
Merchants of Brooklyn debiutuje na Steamie

Piotr Doroń, 18 marca 2009, 09:45

Zgodnie z lutowymi zapowiedziami, do oferty Steama trafiła strzelanina Merchants of Brooklyn. W produkcji autorstwa Paleo Entertainment nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że powstała w oparciu o silnik graficzny CryEngine 2, będący dziełem firmy Crytek, twórców serii Crysis.

Twórcy Stargate Worlds pozwani za długi

Szymon Liebert, 18 marca 2009, 09:20

Dowiedzieliśmy się, że studio Cheyenne Mountain Entertainment, pracujące nad oczekiwanym przez wielu fanów Stargate Worlds, ma spore problemy finansowe. Producent został pozwany do sądu za niezapłacone rachunki i należności wobec firmy Capital Princess. Pojawiły się spekulacje, że kolejne już kłopoty dewelopera mogą oczywiście zagrozić wspominanej, ciekawie zapowiadającej się grze MMO.

Diabeł zapłakał dziesięć milionów razy
Diabeł zapłakał dziesięć milionów razy

Piotr Doroń, 18 marca 2009, 07:50

Japońska firma Capcom poinformowała o wprowadzeniu do sklepów 10 milionów egzemplarzy gier z udanej i zazwyczaj ciepło przyjmowanej serii Devil May Cry, poza niewątpliwym wypadkiem przy pracy w postaci odsłony drugiej. Cykl potrzebował do osiągnięcia takiego wyniku ośmiu lat obecności na rynku.