Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2009, 12:40

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (18 marca 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: The Behemoth ujawnia swoje kolejne dzieło, demo Red Alert 3 w wersji na PS3 jeszcze w tym tygodniu, PSP ma szansę otrzymać więcej komiksów, Square Enix kupuje silnik Gamebryo, Midway zapowiada kolejną, wybitną grę i inne. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: The Behemoth ujawnia swoje kolejne dzieło, demo Red Alert 3 w wersji na PS3 jeszcze w tym tygodniu, PSP ma szansę otrzymać więcej komiksów, Square Enix kupuje silnik Gamebryo, Midway zapowiada kolejną, wybitną grę i inne. Zapraszamy do lektury.

Bioshock

W ofercie sieciowego sklepu Take-Two pojawiła się specjalna wersja albumu z grafikami, poświęconego Bioshockowi. Składa się z 174, bogato zdobionych stron i kosztuje 24,99 dolarów.

Starsiege Tribes

Już niedługo w ofercie serwisu InstantAction pojawi się odpowiednio wzbogacona, przeglądarkowa wersja sieciowej strzelaniny Starsiege Tribes. Więcej informacji na jej temat ujawnionych zostanie w trakcie zbliżającej się Game Developers Conference (24-27 marca).

Making History II: The War of the World

Jesienią bieżącego roku do sprzedaży trafi kolejny rozdział strategicznego cyklu Making History, Making History II: The War of the World. W grze wcielimy się w jednego z militarnych liderów i weźmiemy udział w działaniach wojennych toczonych w trakcie II wojnie światowej. Gra zostanie wydana na pecety.

Impulse

Firma Stardock Corporation poinformowała, że z platformy cyfrowej dystrybucji gier Impulse skorzystało już niemal milion osób. Milionowy klient serwisu uzyska od jego twórców nagrodę w postaci komputera klasy PC wartego 4000 tysiące dolarów.

Wheelman

Ścieżkę dźwiękową do gry Wheelman z Vinem Dieselem w roli głównej przygotowało studio Rednote Audio, prowadzone przez Roda Abernethy’ego. Do tej pory opracowało ono soundtracki do takich tytułów, jak: Blacksite: Area 51, Star Trek: Legacy, Blazing Angels I oraz II, Transformers, Dead Head Fred, a także Silent Hunter 4. Wheelman trafi do sprzedaży 27 marca.

Mama

Wszystko wskazuje na to, że Mama, bohaterka popularnego casualowego cyklu gier autorstwa Majesco przeznaczonego na konsole Nintendo, nie poprzestanie na kucharzeniu (Cooking Mama) i ogrodnictwie (Gardening Mama). Twórcy zarejestrowali właśnie nazwę Crafting Mama, co wskazuje na to, że w przyszłości otrzymamy produkcję o tym tytule.

The Behemoth

Studio deweloperskie The Behemoth ujawniło zwiastun swojej najnowszej produkcji. Nie znamy żadnych szczegółów na jej temat. Niekonwencjonalne działania firmy nie są jednak niczym nowym – podobnie zachowywała się ona w przypadku publikacji informacji o swoich poprzednich dwóch produkcjach: Castle Crashers oraz Alien Hominid.

Command & Conquer: Red Alert 3

Jeszcze w tym tygodniu w ramach PlayStation Network dojdzie do premiery wersji demonstracyjnej Command & Conquer: Red Alert 3. Pełna gra trafi do sklepów 27 marca i będzie oferować szereg nowości względem edycji na PC i Xbox 360.

XomB

Studio 3G ujawniło swoją najnowszą produkcję – grę akcji XomB, w której zmierzymy się z hordami zombie, nawiedzającymi feudalną Azję. Mocno alternatywna wersja historii zostanie wydana na pecetach i bliżej niesprecyzowanych konsolach. Szczegóły na jej temat poznamy już wkrótce.

PSP

Serwis Joystiq donosi, że europejski oddział koncernu Sony Computer Entertainment rozważa możliwość wzbogacenia oferty PSP PlayStation Store o komiksy, które moglibyśmy ściągać na kartę pamięci i przyglądać na ekranie PSP. W chwili obecnej w ramach PS Store można znaleźć tylko jedną propozycję tego typu – album The Cryptics, kosztujący 2,99 dolara.

Square Enix

Square Enix nabyło licencję na silnik graficzny Gamebryo, na bazie którego powstała m.in. ostatnia odsłona cyklu Fallout. Jest to kolejna tego rodzaju inicjatywa japońskiej firmy – w ostatnich miesiącach deweloper i wydawca korzystał z silnika Unreal Engine 3.

Namco Bandai

Japoński koncern Namco Bandai poinformował o wykupieniu kolejnych akcji amerykańskiego wydawcy D3 Publisher. Aktualnie firma posiada już 95% udziałów.

Midway

Firma Midway, przeżywająca w ostatnim czasie olbrzymie problemy finansowe, pracuje podobno nad nową, wyjątkową grą. Przedstawiciele firmy nie chcieli niestety ujawnić żadnych istotnych szczegółów na jej temat. Poinformowali jedynie, że sytuacja ta ulegnie zmianie już niedługo.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Grand Theft Auto: Chinatown Wars

Prince of Persia

Guitar Hero: Metallica

Free Realms

Alpha Protocol

Glacier 2

Halo 3: ODST

District Wars

Heroes of Malgrimia: Kill the Dragon

NBA Live 08

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Alpha Protocol

Fallout 3 - The Pitt

Grand Theft Auto: Chinatown Wars

Free Realms

BattleForge

Command & Conquer: Red Alert 3 - Powstanie

Fight Night Round 4

The Chronicles of Riddick: Assault on Dark

Sabotage

Guitar Hero: Metallica

Wallace & Gromit's Grand Adventures

gry