Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Halo 3: ODST (X360)
OkładkaHalo 3: ODST (X360)

Halo 3: ODST X360

Halo 3: Recon

Halo 3: ODST ukazuje znane graczom wydarzenia z nieco innej perspektywy. Tym razem wcielamy się w szeregowego żołnierza oddziału Orbital Drop Shock Trooper (ODST). Opowiedziana w grze historia toczy się równolegle do wydarzeń przedstawionych w Halo 2.

Akcji | FPP | TPP | science fiction | FPS | kooperacja | strzelanki | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Halo 3: ODST Premiera X360

22września2009

pudełko PL

22września2009

producent: Bungie Software wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios wydawca PL: Microsoft sp. z o.o. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Halo 3: ODST

Gears of War

Titanfall

TimeShift

Halo 3: ODST pomyślane było jako rozszerzenie trzeciej części bestsellerowego cyklu, jednak wyewoluowało w pełnoprawny tytuł skierowany zarówno do fanów, którzy mieli już do czynienia z podstawową wersją Halo 3, jak również do nowych odbiorców. ODST można uznać za swego rodzaju spin-off serii. Za powstanie odpowiada, tradycyjnie, studio Bungie.

Fabuła

Akcja osadzona jest w trakcie trwania drugiej części sagi. Głównym bohaterem jest Rookie, żołnierz oddziału Orbital Drop Shock Trooper, który ląduje w mieście New Mombasa okupowanym przez rasę Convenant. Stanowi to znaczną zmianę w stosunku do poprzednich gier z serii, gdzie na pierwszym planie był słynny Spartan Master Chief. Rookie oddzielony od zespołu w trakcie feralnego lądowania musi samotnie rozpocząć poszukiwania kolegów z drużyny.

Mechanika

Postać głównego bohatera dysponuje znacznie mniejszą siłą w stosunku do możliwości Master Chiefa, co zasadniczo wpływa na rozgrywkę. Halo 3: ODST charakteryzuje się zatem znacznie większym podejściem taktycznym do starć z przeciwnikami. Grafika (generowana przy wykorzystaniu tego samego silnika, co podstawowa odsłona) dobrze oddaje mroczną atmosferę scenariusza. Na szczególną uwagę zasługują efekty świetlne w nocy.

Tryby gry

Możemy wyruszyć na samotną misję w kampanii dla pojedynczego gracza, bądź też dołączyć do innych fanów w rozgrywkach sieciowych. Maksymalnie czterech graczy (dwóch na jednym ekranie) przechodzić może wspólnie kampanię oraz grać w nowym trybie – Firefight, w którym zmierzyć mogą się z niezliczonymi armiami wroga (typowy tryb survival, niczym Horda w Gears of War 2). Do gry dołączona jest też osobna płyta z pełną wersją trybu multiplayer z Halo 3.

Kwestie techniczne

ODST, podobnie jak podstawowa wersja Halo 3, oferuje możliwość zachowywania filmów z rozgrywki i robienia screenshotów. Są również typowe rankingi najlepszych graczy, bawiących się w ramach Xbox Live.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 2 DVD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 559 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.8 / 10 na podstawie 233 głosów czytelników.

Halo 3: ODST cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Halo 3: ODST

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Halo 3: ODST Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
  • dodatkowo (X360): link-kabel