Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Halo 3: ODST (X360)

Halo 3: ODST X360

Halo 3: Recon

Samodzielne rozszerzenie do trzeciej części przebojowego cyklu Halo, ukazujące znane graczom wydarzenia z nieco innej perspektywy. W odróżnieniu od poprzednich, pełnoprawnych odsłon cyklu, tym razem wcielamy się w szeregowego żołnierza oddziału Orbital Drop Shock Trooper (ODST).

Akcji | FPP | TPP | science fiction | FPS | multiplayer | kooperacja | strzelanki | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Halo 3: ODST (X360)

data premiery gry w wersji X360:

22września2009

22września2009

pudełko PL

Halo 3: ODST to samodzielne rozszerzenie trzeciej części tego bestsellerowego cyklu. Skierowane zarówno do fanów, którzy mieli już do czynienia z podstawową wersją Halo 3, jak również do nowych odbiorców. ODST można uznać za swego rodzaju odłam od całej serii, traktujący o nowej, „bocznej” historii.

Akcja osadzona jest w trakcie trwania drugiej części sagi. Głównym bohaterem jest Rookie, żołnierz oddziału Orbital Drop Shock Trooper, który ląduje w mieście New Mombasa okupowanym przez rasę Convenant. Stanowi to znaczną zmianę w stosunku do poprzednich gier z serii, gdzie na pierwszym planie był słynny Spartan Master Chief. Rookie oddzielony od zespołu w trakcie feralnego lądowania musi samotnie rozpocząć poszukiwania kolegów z drużyny.

Możemy wyruszyć na samotną misję w kampanii dla pojedynczego gracza, bądź też dołączyć do innych fanów w rozgrywkach sieciowych. Maksymalnie czterech graczy (dwóch na jednym ekranie) przechodzić może wspólnie kampanię oraz grać w nowym trybie – Firefight, w którym zmierzyć mogą się z niezliczonymi armiami wroga (typowy tryb survival, niczym Horda w Gears of War 2). Do gry dołączona jest też osobna płyta z pełną wersją trybu multiplayer z Halo 3.

Postać głównego bohatera dysponuje znacznie mniejszą siłą w stosunku do możliwości Master Chiefa, co zasadniczo wpływa na rozgrywkę. Halo 3: ODST charakteryzuje się zatem znacznie większym podejściem taktycznym do starć z przeciwnikami. Grafika (generowana przy wykorzystaniu tego samego silnika, co podstawowa odsłona) dobrze oddaje mroczną atmosferę scenariusza. Na szczególną uwagę zasługują efekty świetlne w nocy.

ODST, podobnie jak podstawowa wersja Halo 3, oferuje możliwość zachowywania filmów z rozgrywki i robienia screenshotów. Są również typowe rankingi najlepszych graczy, bawiących się w ramach Xbox Live.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 2 DVD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 505 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.8 / 10 na podstawie 233 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Gry podobne do Halo 3: ODST

Klasyfikacja PEGI Halo 3: ODST

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Halo 3: ODST

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live + dodatkowo (X360): link-kabel

Halo 3: ODST - recenzja gry
Halo 3: ODST - recenzja gry

Recenzja 21 września 2009, 13:34

Gdy już bowiem znajdziemy się w mieście – możemy eksplorować je w sposób swobodny. I ma to niezwykły urok, ponieważ snujemy się po nim leniwie, spokojnie napawając się dosyć ponurą atmosferą. Szybko nawiązujemy kontakt ze, sprawującą dozór nad miastem, sztuczną inteligencją – dzięki której dostajemy namiary na lokacje, w których znajdujemy wskazówki dotyczące naszych kolegów.