Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2011, 11:30

Wieści ze świata (Mass Effect, Halo, World of Tanks) 5/01/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o sukcesie Nintendo w USA, milionie użytkowników World of Tanks, zakupach studia Firemint, a także wartości rynku gier w Wielkiej Brytanii. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o sukcesie Nintendo w USA, milionie użytkowników World of Tanks, zakupach studia Firemint, a także wartości rynku gier w Wielkiej Brytanii. Zapraszamy do lektury.

Paradox Interactive

W dniach 20-21 stycznia w Nowym Jorku zorganizowana zostanie specjalna konferencja firmy Paradox Interactive, w trakcie której szwedzki wydawca ujawni pierwsze szczegóły na temat swoich siedmiu nowych produkcji (ich nazwy kodowe to: Project Spring Break, Project Ice Man, Project Orange, Project Penny, Project Tatanka, Project Mayflower oraz Project Doom). Pokaz obejmie także znane tytuły, w tym Magicka, Cities in Motion, Pride of Nations, Magna Mundi, Sword of the Stars II, Supreme Ruler: Cold War oraz Dreamlords: Resurrection. W konferencji wezmą udział przedstawiciele zespołów deweloperskich, współpracujących ściśle z Paradox InteractiveTaleworlds Studios, Neocore Games, Nitro Games, TurboTape Games, Seatribe, Radioactive Software i Colossal Order.

Nintendo

Amerykański oddział firmy Nintendo poinformował, że w Stanach Zjednoczonych sprzedanych zostało już ponad 47 milionów egzemplarzy przenośnej konsoli Nintendo DS. (platforma wystartowała na tamtejszym rynku w listopadzie 2004 roku). Bardzo dobrym rezultatem może się również pochwalić Wii, które zakupiły do tej pory 34 miliony Amerykanów.

World of Tanks

W ramach sieciowego World of Tanks pecetowi gracze z Rosji, Europy oraz Stanów Zjednoczonych założyli już ponad milion kont. Wynik został ustanowiony w przeciągu niespełna roku od momentu uruchomienia zamkniętych beta testów rosyjskojęzycznej wersji gry (debiut pełnej wersji odbędzie się jeszcze w pierwszym kwartale tego roku). W związku z dużą popularnością tytułu, odpowiedzialna za niego firma Wargaming.net podjęła decyzję o uruchomieniu dodatkowych serwerów, z których skorzystają gracze zamieszkujący Stary Kontynent.

Wieści ze świata (Mass Effect, Halo, World of Tanks) 5/01/11 - ilustracja #1

Firemint

Firma Firemint (Real Racing, Flight Control) poinformowała o wykupieniu australijskiego studia Infinite Interactive, założonego w 1989 roku przez Steve’a Fawknera. Przypominamy, że jest ono znane przede wszystkim z prac nad Warlords oraz bestsellerową serią Puzzle Quest.

Avatar Kinect

Redakcje zachodnich mediów dotarły do nieoficjalnych informacji, z których wynika, że w trakcie rozpoczynających się w tym tygodniu w Las Vegas targów Consumer Electronics Show (6-9 stycznia), firma Microsoft ujawni nową funkcję usługi Xbox Live o nazwie Avatar Kinect. Spekuluje się, że umożliwi ona nawiązywanie interakcji pomiędzy użytkownikami Xboksa 360 i kontrolera Kinect, z wykorzystaniem tytułowych Avatarów. Wiadomość zostanie zweryfikowana jutro nad ranem, w trakcie specjalnej prezentacji Microsoftu.

Wielka Brytania

Z informacji podanych przez organizację UKIE wynika, że w 2010 roku Brytyjczycy zakupili 63 miliony egzemplarzy gier pecetowych i konsolowych, a sam brytyjski rynek elektronicznej rozrywki wygenerował w ubiegłym roku sprzedaż na poziomie 2,875 miliardów funtów (o 425 milionów funtów mniej niż w 2009 roku). Największy przychód pochodzi z tytułu sprzedaży Xboksa 360 i gier na platformę Microsoftu (odpowiednio 232 miliony funtów i 538 milionów funtów), któremu udało się wyprzedzić pod tym względem PlayStation 3 (229 milionów funtów i 414 milionów funtów).

Mass Effect: Evolution

Na łamach oficjalnego bloga firmy BioWare opublikowanych zostało siedem pierwszych stron komiksu Mass Effect: Evolution, który 19 stycznia przybliży miłośnikom przygód komandora Sheparda postać tajemniczego Człowieka Iluzji. Przypominamy, że twórcami albumu są Mac Walters, John Jackson Miller, oraz rysownik Omar Francia. Wydawcą komiksu jest firma Dark Horse.

Wieści ze świata (Mass Effect, Halo, World of Tanks) 5/01/11 - ilustracja #2

Halo

Do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych trafiła pierwsza z trzech powieści Halo, opowiadających o losach rasy Forerunners. Jej autorem jest legenda gatunku science-fiction, Greg Bear.

Electronic Arts

Firma Electronic Arts przeprowadziła aktualizację listy serwerów umożliwiających toczenie rozgrywki sieciowej w wybranych grach, które zostaną oficjalnie wyłączone w kolejnych miesiącach. O szczegółach przeczytacie w tym miejscu.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Lylian

Combat Mission: Shock Force – NATO

MicroBot

No More Heroes: Heroes Paradise

No More Heroes: Heroes Paradise

Magic: The Gathering - Tactics

IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Dungeons & Dragons: Daggerdale - trailer #1

Star Wars: The Old Republic - Trooper

Homefront - Z dziennika dewelopera #3 (PL)

tvgry.pl dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Gramy w Oddworld: The Oddbox Gramy!

LittleBigPlanet 2 - wrażenia po przejściu Gramy!

gry