Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 27 stycznia 2011

Dodatkowe informacje o NGP - kwestie żywotności baterii, ceny oraz nośnika gier

Piotr Doroń, 27 stycznia 2011, 20:01

Od oficjalnej zapowiedzi NGP – następcy PSP – minęło już ponad dziesięć godzin. W tym czasie zachodnie serwisy branżowe zdołały dotrzeć do przedstawicieli Sony z zamiarem uzyskania od nich szeregu dodatkowych informacji na temat konsoli.

Ulepszony Autolog w Shift 2: Unleashed

Daniel Kłosiński, 27 stycznia 2011, 17:59

Z informacji, do których dotarł serwis joystick wynika, że Autolog w Shift 2: Unleashed zostanie rozbudowany o nowe opcje. O fakcie umieszczenia tego rozwiązania w nadchodzącym tytule informowaliśmy już wcześniej, teraz nadszedł zaś czas by uchylić nieco rąbka tajemnicy i dowiedzieć się jakie nowe rozwiązania przygotował dla nas producent.

Bethesda ujawnia daty premier Brink i Hunted: The Demon's Forge
Bethesda ujawnia daty premier Brink i Hunted: The Demon's Forge

Mateusz Kądziołka, 27 stycznia 2011, 17:50

Wszystko wskazuje na to, że 2011 będzie najtrudniejszym, ale może i najlepszym rokiem w 25 letniej historii Bethesdy, w związku z ilością tytułów, które wydawca chce wprowadzić na rynek. Do gier debiutujących w tym roku dołączyła dziś strzelanina FPP Brink, która w USA pojawi się 17 maja, a na Starym Kontynencie 3 dni później.

DirectX 11 i teselacja dają nadzieję na graficznie wyżyłowanego Crysis 2 na PC

Tomasz Kopówka, 27 stycznia 2011, 14:50

Premiera drugiej części efektownej strzelanki FPS Crysis, przeboju z 2007 roku, zbliża się coraz większymi krokami. Już w marcu br. będziemy mogli przekonać się, czy nowa produkcja niemieckiego studia Crytek spełni liczne oczekiwania graczy. Jednym z głównych przedmiotów oczekiwań jest grafika – pierwsza odsłona Crysisa do dziś dzierży miano najładniejszej gry w historii.

Wieści ze świata (Bulletstorm, Gears of War 3, Thor: God of Thunder) 27/01/11
Wieści ze świata (Bulletstorm, Gears of War 3, Thor: God of Thunder) 27/01/11

Piotr Doroń, 27 stycznia 2011, 14:24

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o pudełkowym Back to the Future, kasacji Thor: God of Thunder w wersji na PSP, nowej grze Avalanche Studios, szczegółach na temat Hybrid, a także Osiągnięciach w BulletStorm. Zapraszamy do lektury.

Znaczny spadek zysków Nintendo

Piotr Doroń, 27 stycznia 2011, 12:55

Z informacji przekazanych przez firmę Nintendo wynika, że zakończyła ona trzeci kwartał 2011 roku fiskalnego z wynikami finansowymi na poziomie zdecydowanie gorszym, niż jeszcze rok wcześniej (co wcale nie oznacza, że złym). Spadek zysków osiągnął poziom bliski 50%.

id Software ujawnia datę premiery RAGE
id Software ujawnia datę premiery RAGE

Piotr Doroń, 27 stycznia 2011, 12:43

Studio id Software potwierdziło oficjalną i, co najważniejsze, dokładną datę premiery świetnie zapowiadającej się strzelaniny FPP o tytule RAGE. Produkcja, która powstaje jednocześnie na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3, zostanie wydana na rynku europejskim 16 września tego roku.

Długość głównego wątku fabuły The Elder Scrolls V: Skyrim

Daniel Kłosiński, 27 stycznia 2011, 12:28

Według informacji ujawnionych w duńskim magazynie o grach Power Unlimited, główny wątek fabularny w najnowszej odsłonie serii The Elder Scrolls ma nam zapewnić około dwudziestu godzin zabawy. Znacznie więcej czasu spędzimy jednak wykonując zadania poboczne i eksplorując rozbudowany świat.

Strzelanina Breach dostępna do ściągnięcia
Strzelanina Breach dostępna do ściągnięcia

Marcin Skierski, 27 stycznia 2011, 12:15

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, wczoraj miała miejsce premiera sieciowej strzelaniny Breach, z której ukończeniem twórcy ze studia Atomic Games mieli swego czasu pewne problemy. Po przesunięciu premiery o kilka miesięcy możemy wreszcie sprawdzić, na ile wszystkie obietnice dewelopera znajdują swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Film na podstawie Heavy Rain nabiera realnych kształtów
Film na podstawie Heavy Rain nabiera realnych kształtów

Marcin Skierski, 27 stycznia 2011, 11:35

Swego czasu sporo mówiło się o filmowej adaptacji gry Heavy Rain - jednej z najbardziej udanych produkcji ubiegłego roku na PlayStation 3. Okazuje się, że nie jest to wcale utopijna wizja i być może niedługo doczekamy się większej ilości szczegółów na temat omawianego obrazu kinowego.

Bardzo atrakcyjny i nieprawdziwy zwiastun Batman: Arkham City

Tomasz Kopówka, 27 stycznia 2011, 11:34

Wczoraj na francuskim serwisie Kewego, służącym do dzielenia się nagraniami wideo, pojawił się dwuminutowy film zatytułowany „Batman: Arkham City - Warner Bros - Trailer Fight”. Klip przedstawia Batmana i Jokera walczących z oprychami w ciemnej alei.

Crysis 3 powstanie, jeśli część druga powtórzy sukces Call of Duty: Black Ops
Crysis 3 powstanie, jeśli część druga powtórzy sukces Call of Duty: Black Ops

Piotr Doroń, 27 stycznia 2011, 10:56

Cevat Yerli, szef studia Crytek, zabrał głos w sprawie przyszłości marki Crysis. W rozmowie z redakcją serwisu Computer and Video Games podjął temat trzeciej odsłony, a także zdradził, że jako twórca ma już pomysł na kierunek rozwoju fabuły zaserwowanej w Crysis i Crysis 2.

Nowe sterowniki od ATI (Catalyst 11.1)
Nowe sterowniki od ATI (Catalyst 11.1)

Marcin Skierski, 27 stycznia 2011, 10:55

Ledwie kilka dni temu firma Nvidia udostępniła w sieci nową wersję sterowników do swoich kart graficznych, a konkurencja z AMD/ATI już odpowiedziała swoją propozycją. Tym samym wystartowała z kolejną serią bibliotek, których pierwsza wersja oznaczona jest numerem 11.1.

Pierwszy dodatek DLC do Dead Space 2 nie dla pecetów
Pierwszy dodatek DLC do Dead Space 2 nie dla pecetów

Marcin Skierski, 27 stycznia 2011, 10:35

Przedwczoraj firma Electronic Arts zapowiedziała pierwszy dodatek DLC do gry Dead Space 2 o nazwie Severed. Udostępniona informacja prasowa mówiła tylko o wersjach na PlayStation 3 i Xboksa 360, w związku z czym posiadacze komputerów osobistych zaczęli się niepokoić, że rozszerzenie może ominąć ich platformę. Okazuje się niestety, że całkiem słusznie.

Grand Mer - pierwsze darmowe MMO o wędkowaniu wkrótce również po angielsku
Grand Mer - pierwsze darmowe MMO o wędkowaniu wkrótce również po angielsku

Piotr Doroń, 27 stycznia 2011, 10:06

Firma Redbana oraz koreański producent T3 Entertainment zapowiedziały oficjalnie zbliżający się debiut nowej, niekonwencjonalnej gry MMO o tytule Grand Mer na rynkach anglojęzycznych. Produkcja jest pierwszą, darmową pozycją należącą do tego gatunku, poświęconą w całości tematyce wędkarstwa.

Sony ujawnia nową konsolę przenośną NGP
Sony ujawnia nową konsolę przenośną NGP

Szymon Liebert, 27 stycznia 2011, 09:47

Podczas tokijskiej konferencji firmy Sony ujawniono nową konsolę przenośna, nazwaną Next Generation Portable. Tym samym japoński koncern rozwiał wszelkie wątpliwości i niedomówienia oraz zaprezentował swoją wizję przyszłości rozrywki elektronicznej. Nie zabraknie w niej „gadżeciarstwa”, ale i dobrych gier.

Data premiery MotoGP 10/11, demo w lutym
Data premiery MotoGP 10/11, demo w lutym

Marcin Skierski, 27 stycznia 2011, 09:15

Firma Capcom potwierdziła dokładną datę premiery MotoGP 10/11 – kolejnej odsłony popularnego symulatora wyścigów motocyklowych. Okazuje się, że gracze będą mogli rozpocząć zabawę jeszcze przed startem prawdziwego sezonu Mistrzostw Świata.

Dobra sprzedaż niezależnej Magicki
Dobra sprzedaż niezależnej Magicki

Piotr Doroń, 27 stycznia 2011, 08:25

Magicka – niezależna produkcja z gatunku hack’n’slash, która przed dwoma dniami zadebiutowała w ofercie kilku serwisów dystrybucji cyfrowej – spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony graczy. Z informacji podanych przez wydawcę, firmę Paradox Interactive, wynika, że gra w ciągu pierwszej doby sprzedała się w nakładzie 30 tysięcy egzemplarzy.