Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2011, 14:24

autor: Jiker

Wieści ze świata (Bulletstorm, Gears of War 3, Thor: God of Thunder) 27/01/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o pudełkowym Back to the Future, kasacji Thor: God of Thunder w wersji na PSP, nowej grze Avalanche Studios, szczegółach na temat Hybrid, a także Osiągnięciach w BulletStorm. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o pudełkowym Back to the Future, kasacji Thor: God of Thunder w wersji na PSP, nowej grze Avalanche Studios, szczegółach na temat Hybrid, a także Osiągnięciach w BulletStorm. Zapraszamy do lektury.

Back to the Future

Przedstawiciele studia Telltale Games potwierdzili, że epizodyczna, przygodowa gra Back to the Future, której pierwszy z pięciu epizodów zadebiutował na rynku pod koniec ubiegłego roku, trafi w przyszłości do sklepów w wydaniu pudełkowym. Według Jamesa Lamorticelliego jest to naturalna droga, jaką przechodzą wszystkie produkcje Telltale Games.

Thor: God of Thunder

SEGA podjęła decyzję o wstrzymaniu dewelopingu gry akcji Thor: God of Thunder w wersji na PSP (zespół pracujący nad tą wersją wesprze twórców gier na Nintendo 3DS). Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że produkcja powstająca na licencji hollywoodzkiego filmu z Chrisem Hemsworthem w roli tytułowej, zostanie wydana na europejskim rynku nieco wcześniej, bo 29 kwietnia (wcześniejszym terminem był 3 maja). Gra trafi na PS3, X360, Wii i Nintendo DS.

Wieści ze świata (Bulletstorm, Gears of War 3, Thor: God of Thunder) 27/01/11 - ilustracja #1

Avalanche Studios

Szwedzkie Avalanche Studios ujawni w przeciągu najbliższego miesiąca swoją nową produkcję. Nowe dzieło twórców serii Just Cause będzie tym razem nieco mniejszym tytułem dostępnym wyłącznie w wersji cyfrowej, który doczeka się publikacji za sprawą serwisów PlayStation Network i Xbox Live Arcade. Przypominamy, że studio pracuje jeszcze nad dwoma innymi projektami. Oba bazują na znanych, hollywoodzkich licencjach. Jedna z nich ma być może coś wspólnego z obrazem o tytule Mad Max 4: Fury Road.

Gears of War 3

Firma MadCatz opracowuje we współpracy z Epic Games zestaw akcesoriów na licencji gry Gears of War 3 (premiera jesienią tego roku). Znajdą się wśród nich m.in. pady, a także headsety do Xboksa 360.

Hybrid

Hybrid – sieciowy shooter studia 5th Cell (Scribblenauts, Drawn to Life) – będzie oferować mechanikę rozgrywki przywodzącą na myśl takie gry, jak PlanetSide lub Chromehounds. Mianowicie zmagania pomiędzy dwoma frakcjami (Paladynami i Variantami) toczone będą na jednym, globalnym serwerze, zrzeszającym tysiące graczy. Zabawa będzie się sprowadzać do toczenia nieustającej rywalizacji o kolejne obszary, a co za tym idzie – o przesunięcie linii frontu na korzyść jednej ze stron. Hybrid zostanie wydane wyłącznie za pośrednictwem Xbox Live Arcade. Do premiery dojdzie jeszcze w tym roku.

Wieści ze świata (Bulletstorm, Gears of War 3, Thor: God of Thunder) 27/01/11 - ilustracja #2

Epic Mickey

Serwis ShogunGamer donosi, że bliżej nieokreślone studio deweloperskie rzekomo pracowało nad spin-offem przygodowej gry akcji Epic Mickey na Wii, który miałby trafić na Nintendo 3DS. I choć źródło informacji nie podaje zbyt wielu faktów na temat gry, to ze zdobytych przez nie szczegółów wynika, że w gracz rozwiązywałby w niej niektóre zagadki zmniejszając i zwiększając głębię 3D (wykorzystując w ten sposób jedną z głównych cech 3DS-a). Co ciekawe, tak naprawdę nie wiadomo, czy produkcja gry została ostatecznie wstrzymana, czy też w dalszym ciągu jest prowadzona. Pewnym jest jednak, że nie zajmuje się/nie zajmowało się nią studio Junction Point oraz Warren Spector, czyli twórcy oryginału wydanego pod koniec ubiegłego roku na Wii.

Bulletstorm

Na łamach francuskiego serwisu Succes Full opublikowana została lista Osiągnięć, jakie w grze Bulletstorm będą mogli zdobyć przyszli nabywcy dzieła polskiego studia People Can Fly (premiera w wersjach PC, X360 i PS3 już 25 lutego).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

The Sims: Średniowiecze

Operation Flashpoint: Red River

Rage

Hybrid

MotoGP 10/11 X360

MotoGP 10/11 PS3

Dead or Alive: Dimensions

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Call of Duty: Black Ops - First Strike trailer

Killzone 3 - killstreak

Test Drive Unlimited 2 - Personalizacja

Gramy w Marvel vs Capcom 3

Mytheon - klasy postaci

Magicka

MicroVolts - gameplay

gry