Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3X3603DSNDSWii
Okładka Thor: God of Thunder (PS3)

Thor: God of Thunder

Thor: The Video Game

Thor: God of Thunder jest stworzoną przez studio Liquid Entertainment przygodową grą akcji bazującą na filmie Kennetha Branagha oraz popularnej serii komiksowej wydawanej przez firmę Marvel.

Przygodowe | TPP | komiksy | superbohaterowie | filmy | Marvel Comics | przygodowe gry akcji

Okładka Thor: God of Thunder (PS3)

wydawca: SEGA

wydawca PL: CD Projekt S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

29kwi2011

X360 PS3 Wii 3DS NDS

Thor: The Video Game to trzecioosobowa, przygodowa gra akcji, w której gracz wciela się w postać Thora – nordyckiego boga burzy i piorunów, będącego jednym z ciekawszych bohaterów komiksowego uniwersum wykreowanego przez firmę Marvel. Za wyprodukowanie tytułu odpowiedzialna jest firma SEGA.

W Thor: The Video Game gracz bierze udział w ryzykownej wyprawie, w trakcie której odwiedza krainy znane z kart nordyckiej mitologii. Cel podróży jest jeden, ale za to szczytny: ratunek dla Asgardu – legendarnej siedziby bogów ze szczepów Asów oraz Wanów, podtrzymywanej przez czterech krasnoludów: Austriego, Westiego, Nordiego i Sudriego.

W wypełnieniu zadania Thorowi przeszkadzają największe monstra zamieszkujące Dziewięć Krain, w tym tacy potężni wrogowie, jak: Ulik, Ymir oraz Surtur. W walce z nimi niezwykle pomocny okazuje się Mjölnir – legendarny młot Thora, a zarazem symbol jego boskiej siły. Warto odnotować, że nad poprawnością przedstawionej w grze historii czuwał Matt Fraction, zdobywca nagrody Eisnera i autor komiksowych przygód nordyckiego boga.

Pod względem mechaniki rozgrywki mamy do czynienia z produkcją wzorowaną na popularnych slasherach, wśród których prym wiodą takie marki, jak God of War, Devil May Cry, Bayonetta, czy też Dante’s Inferno. W grze nie zabrakło emocjonujących starć z wieloma typami niebezpiecznych przeciwników, w trakcie których gracz korzysta z rozbudowanych kombinacji ciosów, rzutów, a także ataków magicznych (opartych na sile żywiołów – błyskawic oraz wiatru).

Wzorem najnowszych produkcji w Thor: The Video Game zawarto również system rozwoju postaci. Zdobywając tzw. Punkty Odwagi gracz odblokowuje nowe umiejętności, ciosy, a także zwiększa możliwości broni, z której korzysta bohater. Rozgrywce towarzyszy efektowna oprawa graficzna, zdolna obsłużyć nie tylko dziesiątki jednostek walczących jednocześnie na ekranie, ale również wygenerować potężnych przeciwników nierzadko kilkunastokrotnie większych od Thora.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 211 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,1 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 219,99 PLN

Gry podobne do Thor: God of Thunder

Klasyfikacja PEGI Thor: God of Thunder

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Sega odnotowała kiepski drugi kwartał tego roku

wiadomość31 lipca 2011

Międzynarodowy koncern Sega zaliczył kiepski kwartał. W okresie od kwietnia do czerwca tego roku wydawca sprzedał tylko 2,33 miliona egzemplarzy swoich gier i stracił 17,6 miliona funtów. Nic dziwnego, bo firma wypuściła tylko dwa duże tytuły: Virtua Tennis 4 i Thor: God of Thunder.

Daty premier konsolowych przygód Thora i Kapitana Ameryki

wiadomość22 marca 2011

W tym roku na ekrany kin wejdą dwa filmy o superbohaterach pochodzących z komiksów Marvela: Thor oraz Captain America: The First Avenger. Z tej okazji SEGA przygotowuje dwie gry, Thor: God of Thunder oraz Captain America: Super Soldier. Poznaliśmy właśnie terminy premier obu tych tytułów.

Wieści ze świata (Bulletstorm, Gears of War 3, Thor: God of Thunder) 27/01/11
Wieści ze świata (Bulletstorm, Gears of War 3, Thor: God of Thunder) 27/01/11

wiadomość27 stycznia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o pudełkowym Back to the Future, kasacji Thor: God of Thunder w wersji na PSP, nowej grze Avalanche Studios, szczegółach na temat Hybrid, a także Osiągnięciach w BulletStorm. Zapraszamy do lektury.

Europejski plan wydawniczy Segi
Europejski plan wydawniczy Segi

wiadomość13 grudnia 2010

Informowaliśmy już dzisiaj o planie wydawniczym Ubisoftu na najbliższe miesiące, ale również i Sega postanowiła podzielić się szczegółami dotyczącymi dat wydania najbardziej oczekiwanych tytułów firmy. Trzeba zaznaczyć, że dotyczą one wyłącznie premier europejskich.

Nowy zwiastun Thor: God of Thunder

wiadomość12 grudnia 2010

Firma Sega zaprezentowała na gali Spike TV Video Game Awards zwiastun swojej najnowszej gry opartej na licencji filmowej, czyli Thor: God of Thunder.

X360
PS3
Wii
3DS
NDS