Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweX360PS33DSNDSWii
Okładka Thor: God of Thunder (X360)
OkładkaThor: God of Thunder (X360)

Thor: God of Thunder

Thor: The Video Game

Thor: God of Thunder jest stworzoną przez studio Liquid Entertainment przygodową grą akcji bazującą na filmie Kennetha Branagha oraz popularnej serii komiksowej wydawanej przez firmę Marvel.

Przygodowe | TPP | komiksy | superbohaterowie | filmy | Marvel Comics | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Thor: God of Thunder Premiera

29kwi2011

X360 PS3 Wii 3DS NDS

producent: Liquid Entertainment wydawca: SEGA wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Thor: God of Thunder

Darksiders II

Devil May Cry 4

Dante's Inferno

Thor: The Video Game to trzecioosobowa, przygodowa gra akcji, w której gracz wciela się w postać Thora – nordyckiego boga burzy i piorunów, będącego jednym z ciekawszych bohaterów komiksowego uniwersum wykreowanego przez firmę Marvel. Za wyprodukowanie tytułu odpowiedzialna jest firma SEGA.

W Thor: The Video Game gracz bierze udział w ryzykownej wyprawie, w trakcie której odwiedza krainy znane z kart nordyckiej mitologii. Cel podróży jest jeden, ale za to szczytny: ratunek dla Asgardu – legendarnej siedziby bogów ze szczepów Asów oraz Wanów, podtrzymywanej przez czterech krasnoludów: Austriego, Westiego, Nordiego i Sudriego.

W wypełnieniu zadania Thorowi przeszkadzają największe monstra zamieszkujące Dziewięć Krain, w tym tacy potężni wrogowie, jak: Ulik, Ymir oraz Surtur. W walce z nimi niezwykle pomocny okazuje się Mjölnir – legendarny młot Thora, a zarazem symbol jego boskiej siły. Warto odnotować, że nad poprawnością przedstawionej w grze historii czuwał Matt Fraction, zdobywca nagrody Eisnera i autor komiksowych przygód nordyckiego boga.

Pod względem mechaniki rozgrywki mamy do czynienia z produkcją wzorowaną na popularnych slasherach, wśród których prym wiodą takie marki, jak God of War, Devil May Cry, Bayonetta, czy też Dante’s Inferno. W grze nie zabrakło emocjonujących starć z wieloma typami niebezpiecznych przeciwników, w trakcie których gracz korzysta z rozbudowanych kombinacji ciosów, rzutów, a także ataków magicznych (opartych na sile żywiołów – błyskawic oraz wiatru).

Wzorem najnowszych produkcji w Thor: The Video Game zawarto również system rozwoju postaci. Zdobywając tzw. Punkty Odwagi gracz odblokowuje nowe umiejętności, ciosy, a także zwiększa możliwości broni, z której korzysta bohater. Rozgrywce towarzyszy efektowna oprawa graficzna, zdolna obsłużyć nie tylko dziesiątki jednostek walczących jednocześnie na ekranie, ale również wygenerować potężnych przeciwników nierzadko kilkunastokrotnie większych od Thora.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 215 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,1 / 10 na podstawie 49 głosów czytelników.

Thor: God of Thunder cena w dniu premiery: 219,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Thor: God of Thunder

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
X360
PS3
Wii
3DS
NDS