Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 marca 2011, 13:39

autor: Arakin

Daty premier konsolowych przygód Thora i Kapitana Ameryki

W tym roku na ekrany kin wejdą dwa filmy o superbohaterach pochodzących z komiksów Marvela: Thor oraz Captain America: The First Avenger. Z tej okazji SEGA przygotowuje dwie gry, Thor: God of Thunder oraz Captain America: Super Soldier. Poznaliśmy właśnie terminy premier obu tych tytułów.

W tym roku na ekrany kin wejdą dwa filmy o superbohaterach pochodzących z komiksów Marvela: Thor oraz Captain America: The First Avenger. Z tej okazji SEGA przygotowuje dwie gry, Thor: God of Thunder oraz Captain America: Super Soldier. Według najnowszej informacji prasowej pierwszy tytuł ukaże się w Stanach Zjednoczonych 3 maja, natomiast konsolowa wersja przygód Kapitana Ameryki trafi na tamtejsze półki sklepowe 19 lipca. Obie pozycje wyprzedzą amerykańskie debiuty kinowych ekranizacji o trzy dni.

Sprawdziliśmy w największych europejskich sklepach planowane daty premier obu gier - w przypadku Thora będzie to 29 kwietnia (równocześnie z wejściem filmu na polskie ekrany), z kolei Captain America zapowiadany jest wstępnie na czerwiec (natomiast premiera ekranizacji w Europie i Polsce ma miejsce 5 sierpnia).

Na razie gry nie znajdują się w planach wydawniczych żadnego polskiego dystrybutora, choć można się spodziewać, że za wprowadzenie ich na polski rynek odpowiadać będzie CD Projekt. Firma ta zajmuje się dystrybucją tytułów SEGI w naszym kraju.

Obie produkcje ukażą się na konsole Xbox 360, PlayStation 3, Wii, DS oraz 3DS. Wydania na nową konsolę Nintendo zastąpią anulowane wersje przeznaczone na PSP.

Mimo że terminy premier opisywanych gier bezsprzecznie korespondują z kinowymi ekranizacjami, ich fabuła ma być niezależna od hollywoodzkich produkcji.

W Thorze użytkownicy konsoli Xbox 360 oraz PS3 wcielą się w nordyckiego boga burzy i piorunów, by uratować Asgard – legendarną siedzibę nordyckich bogów. Na jego drodze oprócz nieprzebranych zastępów mitologicznych potworów staną również przeciwnicy znani z komiksów, czyli Ulik, Ymir oraz Surtur. W rozprawieniu się z nimi pomoże Thorowi jego legendarny młot, Mjöllnir. Akcja przedstawiona zostanie z perspektywy trzeciej osoby, a sama rozgrywka przypominać będzie inne popularne slashery, takie jak God of War czy Devil May Cry.

Wersja Wii w znacznej mierze będzie dzielić historię z tą przeznaczoną na konsole Sony i Microsoftu, jednak grafika zyska znacznie bardziej stylizowany wygląd i różnić będzie się przerywnikami filmowymi, dialogami, lokacjami i pewnymi elementami fabuły.

Edycja na DS będzie natomiast dwuwymiarową grą akcji z kompletnie odmiennym scenariuszem i gameplayem. SEGA nie ujawniła natomiast jak będzie wyglądała wersja na 3DS.

Daty premier konsolowych przygód Thora i Kapitana Ameryki - ilustracja #1

Captain America: Super Soldier w przypadku PS3 i Xboxa 360 również będzie trzecioosobową zręcznościówką, lecz oprócz potyczek duży nacisk położony będzie na elementy platformówkowe. Za scenariusz odpowiada Christos Gage, autor wysoko ocenianej serii komiksowej Avengers: The Initiative oraz równie ciepło przyjętego przez fanów cyklu Avengers Academy. Fabuła dotyczy wydarzeń z początków komiksowej historii, gdy głównym przeciwnikiem Kapitana Ameryki byli naziści. Akcja ma miejsce w zamku barona Zemo, położonym w Bawarii, opanowanym przez organizację terrorystyczną HYDRA. Dzielny bohater musi przeniknąć do twierdzy w celu sabotowania wszelkich planów broni oraz wyposażenia.

Captain America przeznaczony na konsole Wii będzie miał znacznie bardziej kreskówkową oprawę graficzną, a sterowanie ma być ułatwione. Wersja na DS, podobnie jak w przypadku Thora, będzie dwuwymiarową zręcznościówką, natomiast rozgrywka w edycji na 3DS prawdopodobnie przeniesie się w trzeci wymiar.

Daty premier konsolowych przygód Thora i Kapitana Ameryki - ilustracja #2
Daty premier konsolowych przygód Thora i Kapitana Ameryki - ilustracja #3