Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 marca 2011

Kolejne przygody Batmana wyłącznie na silniku Unreal Engine 3

Olek, 17 marca 2011, 19:52

Firma Epic Games poinformowała o zawarciu długoterminowej umowy z Warner Bros. Interactive Entertainment. Na jej mocy projekty spod skrzydeł tego wydawcy mają być tworzone z wykorzystaniem silnika graficznego Unreal Engine 3. W praktyce oznacza, że kolejne części Batmana wyprodukowane przez Rocksteady Studios czy serii Mortal Kombat autorstwa NetherRealm Studios bazować będą na tej technologii.

Odliczanie do europejskiej i amerykańskiej premiery World of Tanks

Olek, 17 marca 2011, 15:06

Co prawda Rosjanie od sierpnia ubiegłego roku mogą cieszyć się pełną wersją nietypowego, pancernego MMO World of Tanks, ale jak do tej pory gracze z innych zakątków świata muszą zadowolić się betą. Na szczęście okres testów dobiega końca. Firma Wargaming.net poinformowała, że gra doczeka się premiery na rynkach europejskim i amerykańskim 12 kwietnia.

Wieści ze świata (Crysis 2, MotorStorm Apocalypse, NGP) 17/03/11

Jiker, 17 marca 2011, 14:34

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o premierze MotorStorm Apokalipsa, dalszym ciągu sporu sądowego pomiędzy Activision, EA i założycielami Infinity Ward, ścieżce dźwiękowej Crysis 2, a także potencjalnej cenie NGP. Zapraszamy do lektury.

From Dust – 15 godzin zabawy w nowej grze twórcy Another World

Olek, 17 marca 2011, 13:35

Eric Chahi, twórca takich klasyków jak Another World i Heart of Darkness, długo, bo już 7 lat, każe czekać na swoje kolejne dzieło. Tym razem pozwoli on graczom wcielić się w tajemniczą siłę sprawczą, która manipulując otoczeniem będzie troszczyć się o plemię ludzi. Serwis vg247 miał okazję zapoznać się z trzema początkowymi poziomami gry From Dust. Tytuł ukaże się latem tego roku.

Ubisoft pyta o filmowe adaptacje Ghost Recon i Assassin’s Creed

Hed, 17 marca 2011, 12:09

Filmowe adaptacje gier są już dzisiaj zupełną normalnością i informacje o kolejnych projektach nikogo nie dziwią, a w niektórych przypadkach co najwyżej śmieszą (Asteroids). Co powiecie jednak na kinową wersję Ghost Recon lub Assassin’s Creed? Wygląda na to, ze firma Ubisoft przygląda się możliwości przeniesienia popularnych tytułów na srebrny ekran.

Ostatni dodatek DLC do Mass Effect 2 jeszcze w tym miesiącu?

Sarge, 17 marca 2011, 11:30

Spekulacje na temat ostatniego dużego dodatku DLC do Mass Effect 2 zdają się nie mieć końca. Rozszerzenie nieoficjalnie znane pod nazwą Arrival wciąż jest owiane tajemnicą i tylko na podstawie różnego rodzaju przecieków możemy o nim powiedzieć coś więcej. Tym razem w Sieci pojawiła się rzekoma data premiery pakietu, a w międzyczasie otrzymaliśmy dwa nowe, zapowiadające go screeny.

Problemy THQ i Homefronta

Adrian Werner, 17 marca 2011, 11:26

Dwa dni temu na amerykańskim rynku zadebiutowała gra Homefront. Firma THQ miała w związku z tym tytułem ambitne plany, jednak na przeszkodzie ich realizacji stanąć mogą słabe oceny wystawione w dotychczasowych recenzjach.

Kampania reklamowa Hitman 5 rozpoczęta?

Kono, 17 marca 2011, 11:10

Wygląda na to, że kolejna część serii Hitman zostanie wkrótce ujawniona. Kilka zdjęć, które pojawiły się ostatnio w sieci dosyć jasno wskazują na piątą odsłonę przygód Agenta 47.

Gitarowa gra muzyczna Rocksmith trafi także na pecety

Hed, 17 marca 2011, 11:04

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się od Ubisoftu, że plastikowe gitary z kolorowymi przyciskami wkrótce zostaną zastąpione prawdziwymi instrumentami. Także na pecetach, bo firma zamierza wydać grę Rocksmith nie tylko na konsolach. Produkcja ma współpracować z większością modeli wioseł, które można podłączyć do Xboksa 360, PlayStation 3 lub komputera.

Znamy obsadę polskiej wersji Crysis 2

Sarge, 17 marca 2011, 10:25

Od dłuższego czasu wiemy, że debiutujący w przyszłym tygodniu Crysis 2 zostanie u nas wydany w pełnej polskiej wersji językowej. Mimo że do premiery pozostało już tylko kilka dni, do tej pory nie znaliśmy nazwisk aktorów użyczających swoich głosów w tym tytule. Firma Electronic Arts Polska w końcu postanowiła jednak uchylić rąbka tajemnicy.

Facebookowy Dragon Age: Legends oficjalnie wystartował

Hed, 17 marca 2011, 10:12

Wielu z nas przemierza od kilku dni mroczny kontynent w drugiej części Dragon Age, ale to nie jedyny sposób na odwiedzenie świata wykreowanego przez studio BioWare. Właśnie wystartowała facebookowa poboczna odsłona serii, Dragon Age: Legends, dzięki której możemy przeżyć nową przygodę, a nawet odblokować kilka dodatków do sklepowej produkcji.

Nagrody BAFTA za 2010 rok rozdane

Kono, 17 marca 2011, 10:03

Wczoraj odbyło się wręczenie nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (angielski skrót – BAFTA) w dziedzinie gier komputerowych. BAFTA przyznaje te wyróżnienia już od 1998 roku, ale dopiero w 2006 uznała je za równe w swoim statusie i znaczeniu z nagrodami filmowymi i telewizyjnymi.

Assassin's Creed: Brotherhood debiutuje na polskim rynku

Adrian Werner, 17 marca 2011, 09:49

Posiadacze konsol od wielu miesięcy bawią się grą Assassin's Creed: Brotherhood. Teraz nadszedł czas, by dołączyli do nich również miłośnicy komputerów, ponieważ na polskim rynku wreszcie zadebiutowała wersja pecetowa.

Sieciowe demo Crysis 2 dostępne także na PS3

Sarge, 17 marca 2011, 09:25

Posiadacze PlayStation 3 otrzymali możliwość przetestowania multiplayerowego dema gry Crysis 2, które od jakiegoś czasu dostępne było w wersjach na Xboksa 360 oraz PC. Nadchodzącą strzelaninę studia Crytek mogą więc sprawdzić w akcji już wszyscy użytkownicy platform docelowych dla tego tytułu.