Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2011, 11:10

autor: Kono

Kampania reklamowa Hitman 5 rozpoczęta?

Wygląda na to, że kolejna część serii Hitman zostanie wkrótce ujawniona. Kilka zdjęć, które pojawiły się ostatnio w sieci dosyć jasno wskazują na piątą odsłonę przygód Agenta 47.

Wygląda na to, że kolejna część serii Hitman zostanie wkrótce ujawniona. Kilka zdjęć, które pojawiły się ostatnio w sieci dosyć jasno wskazują na piątą odsłonę przygód Agenta 47.

Kampania reklamowa Hitman 5 rozpoczęta? - ilustracja #1

Cała zabawa rozpoczęła się od katalogu reklamowego z Sundance Film Festival, największego corocznego festiwalu filmów niezależnych w Stanach Zjednoczonych. Użytkownicy HitmanForum.com zauważyli, że na opakowaniu pączków widnieje kod kreskowy zakończony numerem 47, a same smakołyki firmowane są wiele mówiącą nazwą: „Hitman Series”. Dociekliwi bywalcy forum zdecydowali się podążyć tropem i znaleźć kolejne wskazówki.

Kampania reklamowa Hitman 5 rozpoczęta? - ilustracja #2

Postanowiono więc skontaktować się z Faircount Media Group, czyli autorami reklamy „zabójczych” pączków. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Jeden z użytkowników, który wysłał maila do wyżej wymienionej firmy, otrzymał od niej kolejny obrazek. Tym razem przedstawiający parę czarnych rękawiczek i coś, wyglądającego na scenariusz gry. Po krótkiej spekulacji na temat tego zdjęcia szybko pojawiło się kolejne, ukazujące stertę papierów oraz kod kreskowy z obowiązkową końcówką „47”.

Kampania reklamowa Hitman 5 rozpoczęta? - ilustracja #3

Oczywiście nie są to pierwsze informacje dotyczące tego, że piąta część serii Hitman jest w produkcji. Jeszcze w zeszłym roku, pracownicy IO Interactive umieścili w swoich elektronicznych CV grę Hitman 5 wśród tytułów, nad którymi pracują. Oprócz tego, temat piątej odsłony poruszył również aktor podkładający głos pod Agenta 47.

Na chwilę obecną użytkownicy HitmanForum.com spekulują, że numery na wszystkich trzech kodach kreskowych wskazują na tegoroczne E3, gdzie najprawdopodobniej najnowsza część Hitmana zostanie oficjalnie ogłoszona. Oczywiście przedstawiciele IO Interactive starali się studzić zapędy użytkowników forum, jednak nie są wstanie niczego konkretnego na razie potwierdzić. Pozostaje więc czekać na E3 lub kolejne wskazówki i przecieki w tej kampanii wirusowej wykorzystującej elementy ARG (Alternative Reality Game).

gry