Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 19 marca 2011

Czy DirectX przeszkadza deweloperom gier?

Olek, 19 marca 2011, 15:30

Richard Huddy z firmy AMD nie ma wątpliwości. Pominięcie takich interfejsów programowania aplikacji (API)jak DirectX, to najlepszy sposób na wydobycie pełnego potencjału komputerów PC w grach. Deweloperzy nie są jednak przekonani do tego pomysłu. Ich zdaniem byłoby to powrotem do początku lat 90. ubiegłego wieku, kiedy gry projektowano z myślą o konkretnych układach graficznych.

Deus Ex: Bunt Ludzkości - ośmiominutowy filmik z rozgrywki

Adrian Werner, 19 marca 2011, 14:56

Deus Ex: Bunt Ludzkości to jedna z najbardziej obiecujących tegorocznych produkcji. Wiele osób liczy na to, że gra będzie godną kontynuacją pierwszej części, czego niestety nie dało się powiedzieć o Invisible War. Właśnie wypuszczony ośmiominutowy filmik pokazuje, że pokładane w tym tytule nadzieje raczej nie zostaną zawiedzione.

Multiplayerowa odsłona serii Silent Hill w planach Konami?

Olek, 19 marca 2011, 13:41

Jeszcze tej jesieni firma Konami zamierza przerazić graczy grą Silent Hill: Downpour. Okazuje się jednak, że japoński wydawca ma już pomysł na kolejną część słynnego cyklu. W wywiadzie dla włoskiej edycji pisma Official Xbox Magazine (Xbox Magazine Ufficiale) Radek Marek z czeskiego studia Vatra Games wyjawił, że chodzi o multiplayerowy survival-horror adresowany do użytkowników usługi XBLA.

Premiera Darkspore jednak w kwietniu

Adrian Werner, 19 marca 2011, 12:53

Wczoraj pisaliśmy o plotkach sugerujących, że premiera Darkspore przełożona została na maj. Teraz Electronic Arts oficjalnie potwierdziło, że gra faktycznie zaliczy poślizg, ale na szczęście nie będzie on tak duży jak sugerowały wczorajsze doniesienia.

Nintendo mówi „nie” garażowym produkcjom

Olek, 19 marca 2011, 12:16

Twórcza swoboda panująca na rynku oprogramowania dla smartfonów czy gier przeznaczonych dla użytkowników serwisów społecznościowych nie idzie w parze z polityką koncernu Nintendo. W trosce o jakość tytułów wydawanych na konsole Nintendo Wii i 3DS japoński gigant mówi „nie” deweloperom-amatorom.

Cyfrowa dystrybucja - promocje na weekend 19-20 marca (Darksiders)

Hed, 19 marca 2011, 09:44

Jak co weekend przygotowaliśmy dla Was zestawienie promocji, które pojawiły się w systemach cyfrowej dystrybucji - na platformie Steam oraz w serwisach Good Old Games, Impulse, Direct2Drive i GamersGate. W ten weekend można zaopatrzyć się taniej w takie gry jak: Bionic Commando Rearmed, Darksiders, Monday Night Combat i wiele innych.

Ukończono prace nad IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover

Adrian Werner, 19 marca 2011, 07:27

Mamy dobre wieści dla wszystkich miłośników symulatorów. Twórcy najbardziej oczekiwanej tegorocznej gry tego typu, czyli IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover, ogłosili że prace nad nią dobiegły końca.