Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2011, 13:41

autor: Olek

Multiplayerowa odsłona serii Silent Hill w planach Konami?

Jeszcze tej jesieni firma Konami zamierza przerazić graczy grą Silent Hill: Downpour. Okazuje się jednak, że japoński wydawca ma już pomysł na kolejną część słynnego cyklu. W wywiadzie dla włoskiej edycji pisma Official Xbox Magazine (Xbox Magazine Ufficiale) Radek Marek z czeskiego studia Vatra Games wyjawił, że chodzi o multiplayerowy survival-horror adresowany do użytkowników usługi XBLA.

Jeszcze tej jesieni firma Konami zamierza przerazić graczy grą Silent Hill: Downpour. Okazuje się jednak, że japoński wydawca ma już pomysł na kolejną część słynnego cyklu. W wywiadzie dla włoskiej edycji pisma Official Xbox Magazine (Xbox Magazine Ufficiale) Radek Marek z czeskiego studia Vatra Games wyjawił, że chodzi o multiplayerowy survival-horror adresowany do użytkowników usługi Xbox Live Arcade.

Zaskakującą informacją podzielił się jeden z użytkowników forum serwisu helldescent.com. Pokusił się on o przetłumaczenie rozmowy z dyrektorem artystycznym studia Vatra Games. W wywiadzie sporo uwagi poświęcono wyzwaniom, z jakimi przyszło zmierzyć się deweloperowi Silent Hill: Downpour. Na pytanie o możliwość rozgrywki wieloosobowej Marek odpowiedział, że przynajmniej na obecnym etapie prac nad grą takowa opcja nie jest przewidywana. Równocześnie zaznaczył, że firma Konami zastanawia się nad odrębnym, multiplayerowym tytułem, w którym użytkownicy usługi XBLA musieliby przeżyć w miasteczku Silent Hill. Zaznaczył jednak, że nie zna szczegółów tego projektu.

Multiplayerowa odsłona serii Silent Hill w planach Konami? - ilustracja #1

Odnośnie samego Silent Hill: Downpour przedstawiciel studia deweloperskiego wspomniał o zaangażowaniu Briana Gomeza, którego dorobek twórczy to m.in. Clive Barker's Jericho, Evil Dead: A Fistful of Boomstick i Thrill Kill. Jego bogate doświadczenie ma pomóc w zbudowaniu odpowiedniej atmosfery w grze, a także straszeniu graczy na wiele sposobów.

W sprawie ewentualnych dodatków typu DLC, Marek odmówił komentarza. Stwierdził jedynie, że wszystko zależy od tego, z jakim odbiorem spotka się Silent Hill: Downpour.