Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Silent Hill: Downpour (PS3)

Silent Hill: Downpour

Silent Hill 8

Silent Hill: Downpour to ósma odsłona cyklu utrzymanych w konwencji survival-horroru gier akcji wydawanych przez firmę Konami. Za deweloping tytułu odpowiada słowackie studio Vatra Games.

Akcji | survival horror

Okładka Silent Hill: Downpour (PS3)

producent: Vatra Games

wydawca: Konami

Strona oficjalna

data premiery gry:

13mar2012

PS3 X360

Silent Hill: Downpour to kolejna odsłona najpopularniejszej serii gier z gatunku survival horror. Po kilku słabszych częściach Konami zdecydowało się powierzyć prace nad projektem czeskiemu studiu Vatra Games, którego zadaniem było przywrócenie marce dawnego blasku.

Fabuła przybliża nam losy niejakiego Murphy’ego Pendletona, który wskutek wypadku policyjnego konwoju wydostaje się na wolność. Traf chce, że miejscem, w którym naszemu bohaterowi przychodzi się schronić jest owiane ponurą sławą miasteczko Silent Hill. Już niebawem Murphy będzie miał okazję przekonać się, że potwory rodem z najgorszych koszmarów wciąż są tam obecne.

Prócz przerażających istot nie z tego świata miasteczko kryje również szereg intryg i zagadek, które próbujemy rozwikłać w toku rozgrywki. Część zadań wpleciona jest w główny wątek fabularny, inne – mające potęgować niepokój i atmosferę niepewności – składają się na misje poboczne. Przemierzając mroczne lokacje Silent Hill regularnie zmuszeni jesteśmy wspomagać się latarką. Jako Pendleton częstokroć stajemy też oko w oko z przeciwnikami o znacznie potężniejszych sylwetkach. Możemy bronić się przed nimi tym, co wpadnie nam akurat pod rękę – krzesłami, butelkami itp., ewentualnie zrezygnować z bezpośredniego starcia i spróbować ucieczki.

Silent Hill: Downpour pomimo wprowadzenia do rozgrywki pewnych innowacji, odwołuje się do najwcześniejszych odsłon serii. Kojarzonego z serią Akirę Yamaokę, na stanowisku kompozytora muzyki zmienił Daniel Licht, znany m.in. ze stworzenia soundtracka do amerykańskiego serialu Dexter.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 453 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,6 / 10 na podstawie 267 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 239,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Silent Hill: Downpour

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Strachy na Lachy - recenzja gry Silent Hill: Downpour
Strachy na Lachy - recenzja gry Silent Hill: Downpour

Recenzja 6 kwietnia 2012, 12:33

Jednym z lepszych elementów, jakie gra ma do zaoferowania, są zagadki. Zgodnie z tradycją na początku rozgrywki możemy wybrać ich poziom trudności. W zależności od tego rozwiązania różnią się od siebie. W trakcie eksploracji trzeba uważnie się rozglądać, bo bez odnalezienia niektórych przedmiotów szanse na wpadnięcie na odpowiedni sposób czy kombinację są nikłe lub żadne. Po kilku godzinach natrafiamy też na latarkę emitującą światło ultrafioletowe i tym samym wskazującą część ważnych śladów lub przedmiotów.

PS3
X360