Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2012, 10:35

autor: Sarge

Silent Hill: Downpour zadebiutował w USA i zbiera zróżnicowane recenzje

Europejska premiera gry Silent Hill: Downpour odbędzie się dopiero 29 marca, ale produkcja studia Vatra Games zdążyła już zadebiutować w Stanach Zjednoczonych. Niestety, pierwsze recenzje tego tytułu nie nastrajają zbyt optymistycznie.

Wczoraj w Stanach Zjednoczonych miała miejsce premiera gry Silent Hill: Downpour. Produkcja czeskiego studia Vatra Games w Europie ukaże się za dwa tygodnie, ale na razie zbiera dość umiarkowane recenzje.

Według danych serwisu Metacriic, średnia ocen przyznanych przez najbardziej popularne serwisy branżowe wynosi obecnie 72 punkty w przypadku wersji na Xboksa 360. Jeszcze gorzej wypada edycja na PlayStation 3 legitymująca się wynikiem 63 punktów na 100 możliwych. Uwagę zwraca dość duża rozbieżność not – redaktorzy IGN ocenili grę surowo (4.5/10), podczas gdy autorzy portalu GameSpot byli bardziej łaskawi (7.5/10).

Silent Hill: Downpour zadebiutował w USA i zbiera zróżnicowane recenzje - ilustracja #1

W recenzjach można zauważyć narzekania na przeciętną oprawę graficzną cierpiącą na spadki płynności animacji. Także rozgrywka rzekomo pozostawia sporo do życzenia – zawodzić ma m.in. system walki oraz nudne fragmenty eksploracji wirtualnego świata. Przez to zabawie towarzyszy więcej frustracji niż przyjemności.

Silent Hill: Downpour w Europie ukaże się 29 marca. W Polsce gra zostanie wydana przez firmę Galapagos w angielskiej wersji językowej na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Chętni mogą składać zamówienia przedpremierowe w Sklepie GRY-OnLine, gdzie obie edycje kosztują po 199,90 złotych.

Za stworzenie Silent Hill: Downpour odpowiada studio Vatra Games, które miało wnieść powiew świeżości do serii, której pierwsza odsłona zadebiutowała w 1999 roku. W grze wcielamy się w rolę kryminalisty Murphy’ego Pendletona, który właśnie przewożony jest przez policyjny konwój, gdy dochodzi do nieoczekiwanego wypadku. Choć dla przestępcy wydaje się to szczęśliwy scenariusz, to po dotarciu do pobliskiego miasteczka Silent Hill okazuje się, że los nie do końca go oszczędził. Produkcja wprowadza kilka nowości w skali cyklu, o których poczytacie w naszych zapowiedziach.