Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2012, 10:27

autor: Sarge

W marcu ukażą się trzy gry z serii Silent Hill

Firma Konami ujawniła dokładne daty premier nadchodzących gier z serii Silent Hill. Mowa o Silent Hill HD Collection, Silent Hill: Downpour oraz Silent Hill: Book of Memories.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, firma Konami ujawniła daty premier nadchodzących gier z serii Silent Hill. Wszystkie zadebiutują na rynku w marcu bieżącego roku.

Wydawca w każdym przypadku podał wtorkowe terminy, więc najprawdopodobniej dotyczą one mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Można się domyślać, że Europejczycy na poszczególne tytuły poczekają trzy dni dłużej.

W marcu ukażą się trzy gry z serii Silent Hill - ilustracja #1
Silent Hill: Downpour

W pierwszej kolejności zostanie wydany zestaw Silent Hill HD Collection, który do niedawna miał ukazać się 24 stycznia bieżącego roku. Aktualna data amerykańskiej premiery to 6 marca. W skład pakietu wejdzie odświeżona druga i trzecia część popularnej serii survival horrorów. Zagrają w nie użytkownicy PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

13 marca na tych samych konsolach dojdzie do debiutu gry Silent Hill: Downpour, a więc najnowszej odsłony cyklu tworzonej przez czeskie studio Vatra Games. Produkcja w wielu elementach rozgrywki wprowadza pewne innowacje, a przejęcie dewelopingu przez mniej znany zespół ma szansę odświeżyć serię, ale też budzi obawy co do jakości końcowego produktu.

Wreszcie 27 marca na amerykańskim rynku ukaże się Silent Hill: Book of Memories na PlayStation Vita. Gra wywołuje spore kontrowersje wśród fanów cyklu, mocno zmieniając ogólną konwencję zabawy. Tym razem akcję obserwować będziemy z kamery umieszczonej w rzucie izometrycznym, a całość zostanie wzbogacona o kilka elementów charakterystycznych dla gatunku RPG. Stworzeniem tytułu zajęło się studio WayForward Technologies.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.