Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2012, 09:08

autor: Kono

Premiera Silent Hill HD Collection przesunięta na marzec

Przedstawiciele koncernu Konami poinformowali, że premiera Silent Hill HD Collection, czyli kompilacji odświeżonych wersji gier Silent Hill 2 oraz Silent Hill 3, została przeniesiona na marzec. Dokładniejszą datę premiery mamy poznać w tym tygodniu.

Mamy niezbyt dobre wieści dla wszystkich osób, które z niecierpliwością czekają na pakiet składający się z odświeżonej drugiej i trzeciej części serii Silent Hill. Zgodnie z oświadczeniem firmy Konami, Silent Hill HD Collection nie pojawi się na rynku 24 stycznia. Do premiery dojdzie dopiero w marcu bieżącego roku.

Pierwsze domysły dotyczące niespodziewanego opóźnienia spowodowane były zmianą daty premiery opublikowaną przez sieci Amazon i GameStop. Zarówno na stronach pierwszego, jak i drugiego sklepu pojawiła się informacja, że Silent Hill HD Collection będzie dostępny dopiero 6 marca. Taki stan rzeczy sprawił, że dziennikarze postanowili zapytać u źródła, czyli firmy Konami, o ewentualne opóźnienie premiery zestawu.

Premiera Silent Hill HD Collection przesunięta na marzec - ilustracja #1

Przedstawiciele japońskiego koncernu odpowiedzieli, że rzeczywiście premiera Silent Hill HD Collection została przesunięta na marzec. Nie chcieli jednak ujawniać dokładnej daty debiutu kompilacji klasycznych horrorów. Dokładne daty premier najnowszych produktów reprezentujących markę Silent Hill zostaną ustalone w tym tygodniu. Chodzi tu o Silent Hill: Book of Memories na PlayStation Vita, Silent Hill: Downpour oraz wspomnianą Silent Hill HD Collection.

Silent Hill HD Collection to zestaw składający się z odświeżonej drugiej i trzeciej części kultowej już serii survival horrorów, który zadebiutuje na PlayStation 3 i Xboksie 360. Obydwie gry pierwotnie ukazały się na PlayStation 2, po czym zostały skonwertowane na inne platformy. Autorzy kompilacji postarali się o dostosowanie jej do dzisiejszych standardów poprzez podbicie grafiki do rozdzielczości HD oraz dodanie Trofeów i Osiągnięć.