Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSV
Okładka Silent Hill: Book of Memories (PSV)

Silent Hill: Book of Memories PSV

Znana seria horrorów powróciła w zupełnie nowej odsłonie, założeniami rozgrywki odbiegającej od poprzednich części. Tym razem mamy do czynienia z sieciową grą akcji, w której wydarzenia obserwujemy z kamery ustawionej w rzucie izometrycznym.

Akcji | survival horror | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Vita
Okładka Silent Hill: Book of Memories (PSV)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSV:

16października2012

2listopada2012

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Silent Hill: Book of Memories to gra akcji skoncentrowana wokół trybu multiplayer. Tytuł nie ma wiele wspólnego z poprzednimi odsłonami serii i tak charakterystycznym dla niej klimatem grozy. To także pierwsza część cyklu wydana na przenośną konsolkę PlayStation Vita. Stworzeniem produkcji zajęło się studio WayForward Technologies.

Fabularnie produkt nie ma wiele wspólnego z poprzednikami. Gracz może nawet stworzyć własnego, wymyślonego przez siebie bohatera i przez cały czas kierować jego poczynaniami. W związku z tym, autorzy zdecydowali się nie zawierać w swoim dziele zbyt wielu nawiązań do wcześniejszych odsłon. Zamiast tego skupiono się na rozgrywce, eksploracji kolejnych etapów i walce z przeciwnikami.

Naszym głównym zadaniem w grze jest wspólne przedzieranie się przez poszczególne poziomy ze znajomymi i przetrwanie w niebezpiecznym środowisku. Idea zabawy nieco przypomina pod tym względem Resident Evil: Outbreak, ale w przeciwieństwie do tej pozycji, tutaj akcję obserwujemy z kamery ustawionej w rzucie izometrycznym. W czasie potyczek z wrogiem wykorzystujemy różne rodzaje broni, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by stanąć do walki wręcz. Dodatkowo, tytuł został wzbogacony o kilka elementów charakterystycznych dla gatunku RPG.

Oprawa graficzna stoi na dość standardowym poziomie i z pewnością nie pokazuje wszystkich możliwości PlayStation Vita. Przez cały czas oglądamy tylko niewielki wycinek dostępnego terenu, więc twórcy mieli spore pole do popisu w kwestii generowania kolejnych lokacji. Nie do końca udało im się wykorzystać ten potencjał, ale całość wygląda mimo wszystko bardzo estetycznie i nie drażni oczu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 127 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.3 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,99 PLN

Gry podobne do Silent Hill: Book of Memories

Klasyfikacja PEGI Silent Hill: Book of Memories

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 3, Rochard 2) 2/10/12
Wieści ze świata (Call of Duty: Modern Warfare 3, Rochard 2) 2/10/12

wiadomość2 października 2012

Dziś piszemy m.in. o nowej aktualizacji strzelaniny Call of Duty: Modern Warfare 3, filmie ze wstrzymanej gry Rochard 2, pecetowej wersji Metal Gear Solid: Ground Zeroes, a także dacie premiery Silent Hill: Book of Memories. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Premiera gry Silent Hill: Book of Memories przełożona na październik
Premiera gry Silent Hill: Book of Memories przełożona na październik

wiadomość15 maja 2012

Data premiery pierwszej odsłony japońskiego cyklu tworzonej na konsolę PlayStation Vita została ponownie przesunięta. Według najnowszych doniesień, gra Silent Hill: Book of Memories zadebiutuje na sklepowych półkach w październiku.

Silent Hill: Book of Memories zaliczy poślizg
Silent Hill: Book of Memories zaliczy poślizg

wiadomość25 marca 2012

Firmie Konami nie uda się ustrzelić marcowego tripletu z cyklem Silent Hill. Japoński wydawca potwierdził, że premiera gry Silent Hill: Book of Memories została przesunięta na późniejszy termin.

W marcu ukażą się trzy gry z serii Silent Hill
W marcu ukażą się trzy gry z serii Silent Hill

wiadomość13 stycznia 2012

Firma Konami ujawniła dokładne daty premier nadchodzących gier z serii Silent Hill. Mowa o Silent Hill HD Collection, Silent Hill: Downpour oraz Silent Hill: Book of Memories.

Przerażający początek roku - Konami ujawnia daty premier gier z cyklu Silent Hill
Przerażający początek roku - Konami ujawnia daty premier gier z cyklu Silent Hill

wiadomość3 listopada 2011

Firma Konami ujawniła daty premier gier Silent Hill HD Collection, Silent Hill: Book of Memories oraz Silent Hill: Downpour. Produkcje ukażą się styczniu, lutym i marcu przyszłego roku.