Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSV
Okładka Silent Hill: Book of Memories (PSV)
OkładkaSilent Hill: Book of Memories (PSV)

Silent Hill: Book of Memories PSV

Znana seria horrorów powróciła w zupełnie nowej odsłonie, założeniami rozgrywki odbiegającej od poprzednich części. Tym razem mamy do czynienia z sieciową grą akcji, w której wydarzenia obserwujemy z kamery ustawionej w rzucie izometrycznym.

Akcji | survival horror | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Silent Hill: Book of Memories Premiera PSV

16października2012

pudełko PL

2listopada2012

producent: WayForward Technologies wydawca: Konami wydawca PL: Galapagos Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Silent Hill: Book of Memories

The Count Lucanor

Silent Hill: Book of Memories to gra akcji skoncentrowana wokół trybu multiplayer. Tytuł nie ma wiele wspólnego z poprzednimi odsłonami serii i tak charakterystycznym dla niej klimatem grozy. To także pierwsza część cyklu wydana na przenośną konsolkę PlayStation Vita. Stworzeniem produkcji zajęło się studio WayForward Technologies.

Fabularnie produkt nie ma wiele wspólnego z poprzednikami. Gracz może nawet stworzyć własnego, wymyślonego przez siebie bohatera i przez cały czas kierować jego poczynaniami. W związku z tym, autorzy zdecydowali się nie zawierać w swoim dziele zbyt wielu nawiązań do wcześniejszych odsłon. Zamiast tego skupiono się na rozgrywce, eksploracji kolejnych etapów i walce z przeciwnikami.

Naszym głównym zadaniem w grze jest wspólne przedzieranie się przez poszczególne poziomy ze znajomymi i przetrwanie w niebezpiecznym środowisku. Idea zabawy nieco przypomina pod tym względem Resident Evil: Outbreak, ale w przeciwieństwie do tej pozycji, tutaj akcję obserwujemy z kamery ustawionej w rzucie izometrycznym. W czasie potyczek z wrogiem wykorzystujemy różne rodzaje broni, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by stanąć do walki wręcz. Dodatkowo, tytuł został wzbogacony o kilka elementów charakterystycznych dla gatunku RPG.

Oprawa graficzna stoi na dość standardowym poziomie i z pewnością nie pokazuje wszystkich możliwości PlayStation Vita. Przez cały czas oglądamy tylko niewielki wycinek dostępnego terenu, więc twórcy mieli spore pole do popisu w kwestii generowania kolejnych lokacji. Nie do końca udało im się wykorzystać ten potencjał, ale całość wygląda mimo wszystko bardzo estetycznie i nie drażni oczu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 131 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.3 / 10 na podstawie 22 głosów czytelników.

Silent Hill: Book of Memories cena w dniu premiery: 199,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Silent Hill: Book of Memories

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.