Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2011, 09:57

autor: Kono

Przerażający początek roku - Konami ujawnia daty premier gier z cyklu Silent Hill

Firma Konami ujawniła daty premier gier Silent Hill HD Collection, Silent Hill: Book of Memories oraz Silent Hill: Downpour. Produkcje ukażą się styczniu, lutym i marcu przyszłego roku.

Wygląda na to, że w najbliższym czasie fani serii Silent Hill będą musieli odłożyć sporo gotówki. Firma Konami zapowiedziała, że premiery gier Silent Hill HD Collection, Silent Hill: Book of Memories oraz Silent Hill: Downpour odbędą się odpowiednio w styczniu, lutym i marcu przyszłego roku.

Ofensywa horrorów autorstwa Konami rozpocznie się 24 stycznia w Stanach Zjednoczonych i najprawdopodobniej 3 dni później w Europie. Wtedy to zadebiutuje Silent Hill HD Collection na Xboksa 360 i PlayStation 3, czyli pakiet składający się z drugiej i trzeciej części serii Silent Hill w odświeżonej oprawie graficznej. Dodatkowym smaczkiem zestawu mają być ponownie nagrane dialogi oraz Osiągnięcia i Trofea do odkrycia.

Przerażający początek roku - Konami ujawnia daty premier gier z cyklu Silent Hill - ilustracja #1

Silent Hill 3

W lutym zadebiutuje Silent Hill: Book of Memories na nową konsolkę przenośną od Sony, czyli PlayStation Vita. Firma Konami nie podała jednak dokładnej daty premiery gry. Możemy stwierdzić jedynie tyle, że odbędzie się ona po 22 lutego. Wtedy to bowiem PlayStation Vita zadebiutuje na zachodnich rynkach. Jeśli zaś chodzi o samą produkcję, to będzie ona tytułem akcji, w którym wydarzenia zostaną przedstawione w rzucie izometrycznym. Duży nacisk zostanie położony na rozgrywkę wieloosobową.

Przerażający początek roku - Konami ujawnia daty premier gier z cyklu Silent Hill - ilustracja #2

Silent Hill: Book of Memories

Debiut gry Silent Hill: Downpour został wyznaczony na marzec 2012 roku. Firma Konami nie ujawniła jednak dokładnej daty premiery. Tytuł pojawi się na PlayStation 3 i Xboksie 360, a za jego produkcję odpowiada słowackie studio Vatra Games. W Silent Hill: Downpour gracze wcielą się w Murphy’ego Pendletona, więźnia, któremu udało się uciec z konwoju. Na jego nieszczęście, miejscem, w którym się znalazł jest okryte złą sławą miasteczko Silent Hill.