Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS2
Okładka Silent Hill 2 (PC)

Silent Hill 2

Silent Hill 2 to kontynuacja wydanej w 1999 roku przygodowej gry akcji w konwencji survival-horroru. Gra wyprodukowana została przez studio deweloperskie firmy Konami.

Przygodowe | TPP | survival horror | przygodowe gry akcji

Okładka Silent Hill 2 (PC)

producent: Konami

wydawca: Konami

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna

data premiery gry:

28wrz2001

PS2

10lut2003

PC

Silent Hill 2 to trójwymiarowa gra akcji/TPP zrealizowana w konwencji horroru (przeznaczona tylko dla dorosłych osób). Pierwotnie Silent Hill zadebiutowała na konsoli Sony Playstation i wzbudziła tak duże zainteresowanie graczy, że zdecydowano się na wydanie kontynuacji nie tylko na konsole, lecz także na komputery klasy PC. Głównym bohaterem jest dorosły mężczyzna James Sunderland. Pewnego dnia otrzymuje list od swej żony Marry. Pragnie się ona spotkać z nim w miasteczku, w którym spędzili wakacje wiele lat temu. Wszystko na pozór wydaje się normalne, ot romantyczne spotkanie przywołujące wspomnienia z czasów gdy ich miłość kwitła, z tym że jest małe „ale” - Marry nie żyje od trzech lat. Gracz jako główny bohater musi odkryć tajemnicę kryjącą się za tym niezwykle tajemniczym zaproszeniem. Akcja Silent Hill 2 wzorowana jest na takich znanych tytułach jak „Hellraiser” Clive’a Barkera, czy „Jacob's Ladder”, całość przepełniona jest wszechmocną atmosferą grozy i strachu, nasz bohater otoczony jest nieprzeniknioną zasłoną ciemności, a miasteczko, w którym toczy się akcja pełne jest krwiożerczych potworów i zombie. W swej ekscytującej przygodzie zwiedzimy wiele lokacji, w tym opuszczony kompleks apartamentów, stare więzienie i szpital, a naszymi atutami w walce z licznymi przeciwnikami będą takie bronie jak: rewolwer, nieodzowny shotgun, strzelba myśliwska, miecz i pałka nabijana ćwiekami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 3 CD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 3162 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Silent Hill 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Silent Hill 2 - recenzja gry
Silent Hill 2 - recenzja gry

Recenzja 17 kwietnia 2003, 12:15

Dzieło Konami w warstwie fabularnej ma jeszcze jedną sporą wadę – gra jest bardzo liniowa. W sumie chodzimy teoretycznie gdzie nam się podoba, jednak gra prowadzi nas raczej za rączkę – kiedy przykładowo nie wykonamy jeszcze wszystkich czynności na danym obszarze, nie zostaniemy „wypuszczeni” do kolejnej lokacji. To baaardzo ułatwia grę, jednak trochę psuje atmosferę – to przecież jakiś głos „z góry” zabrania nam wyjścia z budynku, którego drzwi są otwarte. Brak pewnej logiki jest zresztą obecny w całej grze. Wystarczy tylko wspomnieć, że Jimmy nie potrafi czasem wejść na kilkucentymetrowy krawężnik, że jego piła łańcuchowa nie potrafi przeciąć drewnianego płotka czy cieniutkiego drzewka. Że pełno jest drzwi, których nie da się otworzyć, chociaż na pierwszy rzut oka wystarczyłby porządny kopniak (nie mówię już o ataku piłą). Takich niedomówień jest mnóstwo, także sterowanie nie jest doskonałe i kamera często pokazuje zupełnie inny obszar od tego, którym jesteśmy zainteresowani. Nie zdziwi chyba też fakt, że nasza postać słucha nas tak bezmyślnie, że z radością może biegać w miejscu mając przed sobą ścianę. Kolejny zarzut to jakaś „kluczomania” tej gry – przez pół gry męczymy się szukając odpowiedniego kluczyka do kolejnych drzwi, często ledwo trzymających się w zawiasach !

PC
PS2