Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 października 2022, 23:41

Silent Hill 2 Remake zapowiedziany na PC i PS5; tworzy go polski Bloober Team

Konami oficjalnie zapowiedziało remake Silent Hill 2 i opublikowało pierwszy trailer. Grę tworzy polskie studio Bloober Team. Tytuł ukaże się w pierwszej kolejności na PC i PS5.

Źródło fot. Silent Hill 2 Remake / Konami.
i

Plotki się potwierdziły – rodzime studio Bloober Team, twórcy znani z tak gier, jak The Medium, Blair Witch czy Layers of Fear, rzeczywiście pracuje nad remakiem Silent Hill 2. Po miesiącach spekulacji informację tę ujawniła dziś firma Konami na swojej prezentacji.

Silent Hill 2 Remake na PC i PS5, XSX/S poczeka

Ogłoszono, że remake Silent Hill 2 – kultowej odsłony popularnej serii pierwotnie wydanej wyłącznie na PlayStation 2 (w 2001 roku) i PC (w 2003 roku) – powstaje na Unreal Engine 5 i trafi w pierwszej kolejności na PS5 oraz komputery osobiste (Steam). Jako że potwierdzono, iż tytuł będzie czasowym konsolowym „ekskluzywem” Sony, należy się spodziewać wersji na XSX/S w późniejszym terminie.

Niestety nie wyjawiono, kiedy nastąpi premiera. Najbardziej optymistycznym założeniem wydaje się 2023 rok, jednak niewykluczone, że poczekamy dłużej – do 2024, a może nawet do 2025 r. Na razie musi nam wystarczyć poniższy trailer.

Jednocześnie poznaliśmy wymagania sprzętowe Silent Hill 2 Remake na PC. Możecie się z nimi zapoznać w osobnej wiadomości.

Twórcy oryginału wesprą Bloober Team

Choć grę tworzy polskie studio, to fani oryginału powinni ucieszyć się na wieść, że – zgodnie z przeciekamiw pracach nad remakiem Silent Hill 2 bierze udział co najmniej dwóch autorów oryginału. Pierwszym z nich jest Masahiro Ito, czyli reżyser artystyczny, a drugim Akira Yamaoka – kompozytor odpowiadający za ścieżkę dźwiękową SH2. Ten ostatni ma zadbać o to, byśmy usłyszeli w grze nowe utwory i dźwięki otoczenia.

Nie będzie to jedyna zmiana. Gameplay ma bowiem zostać dostosowany do współczesnych standardów, np. kamera zostanie zawieszona nad ramieniem bohatera. Gra zaoferuje również nowe wyzwania. Co ciekawe, ma być także całkowicie pozbawiona ekranów ładowania, dzięki czemu zaoferuje ciągły gameplay (i cutscenki, wiadomo).

Silent Hill 2 Remake zapowiedziany na PC i PS5; tworzy go polski Bloober Team - ilustracja #1

Źródło: blog.playstation.com.

Silent Hill 2 Remake zapowiedziany na PC i PS5; tworzy go polski Bloober Team - ilustracja #2

Źródło: blog.playstation.com.

Reżyser kreatywny remake’u Silent Hill 2, Mateusz Lenart ze studia Bloober Team – wcześniej pełniący tę samą funkcję przy The Mediumopisał przyświecający zespołowi cel następującymi słowy:

Ujmując rzecz w prosty sposób, naszym celem jest odtworzenie wszystkiego, co uczyniło grę ponadczasową klasyką, jednocześnie bardziej zagłębiając się w mgliste ulice miasteczka Silent Hill.

Silent Hill 2 Remake zapowiedziany na PC i PS5; tworzy go polski Bloober Team - ilustracja #3

Źródło: blog.playstation.com.

Silent Hill 2 Remake zapowiedziany na PC i PS5; tworzy go polski Bloober Team - ilustracja #4

Źródło: blog.playstation.com.

Silent Hill 2 Remake zapowiedziany na PC i PS5; tworzy go polski Bloober Team - ilustracja #5

Źródło: blog.playstation.com.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej