Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2018, 20:50

Silent Hill 2 - 17 lat zajęło odnalezienie dwóch sekretów

Chociaż Silent Hill 2 ma już 17 lat, to wciąż potrafi zaskoczyć spragnionych sekretów graczy. Niedawno światło dzienne ujrzały dwie do tej pory nieodkryte tajemnice. Otóż okazuje się, że w grze istnieje minimapa oraz możliwość zapisu rozgrywki w dowolnym momencie.

W Silent Hill 2 sterowaliśmy Jamesem Sunderlandem, który trafia do miasteczka w poszukiwaniu żony. - Silent Hill 2 - 17 lat zajęło odnalezienie dwóch sekretów - wiadomość - 2018-07-17
W Silent Hill 2 sterowaliśmy Jamesem Sunderlandem, który trafia do miasteczka w poszukiwaniu żony.

Silent Hill 2, produkcja z 2001 roku, która trafiła na PlayStation 2, Xboxa oraz PC (rok później), wciąż potrafi zaskoczyć zawartością. Na trop dwóch sekretów wpadł użytkownik punk7890, który podzielił się swoim znaleziskiem za pośrednictwem serwisu Twitter. Ciekawi Was, co można odkryć w tytule sprzed 17 lat? Pierwszą rzeczą jest możliwość włączenia minimapy, drugą natomiast zapis rozgrywki w dowolnej chwili.

Silent Hill 2 - 17 lat zajęło odnalezienie dwóch sekretów - ilustracja #2

Co należy zrobić, aby aktywować minimapę? Przede wszystkim zobaczyć jedno z niekanonicznych zakończeń gry, konkretnie Dog Ending, następnie włączyć drugi schemat sterowania (w międzynarodowej wersji produkcji) i zastosować następujący układ przycisków na padzie: Start + L2 + Kwadrat + L3. Gdyby kombinacja nie zadziałała, należy wejść do menu ekwipunku, potem z niego wyjść, a w trakcie wychodzenia przytrzymać Start i powtórzyć sekwencję.

Jeżeli chodzi o możliwość zapisu gry w dowolnym momencie, to zadanie wydaje się być bardziej skomplikowane. Aby odblokować tę opcję, należy wcisnąć: lewy przycisk na D-padzie + lewy analog w lewą stronę + prawy analog w lewą stronę + L2 + L1 + L3. Trzeba przyznać, że by tego dokonać, gracz musi mieć sprawne dłonie. Jeżeli ktoś z Was wciąż gra w Silent Hill 2, to polecamy wypróbować wymienione kombinacje. Skoro mówimy o jednym z najlepszych horrorów ostatnich lat, to zapraszamy Was do zapoznania się z tekstem, w którym opisujemy dwanaście najstraszniejszych gier na PC.

  1. Oficjalna strona wydawcy
  2. Kombinacje przycisków dla gry Silent Hill 2
  3. Poradnik do gry
  4. TOP 12 horrorów na PC