Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lipca 2018, 08:31

autor: ElMundo

Premiera Far Cry 5: Lost on Mars. Są pierwsze recenzje

Dziś przypada premiera nowego rozszerzenia do gry Far Cry 5 o podtytule Lost on Mars. W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje dodatku sugerujące, że raczej nie mamy do czynienia z wielkim hitem.

Premiera Far Cry 5: Lost on Mars. Są pierwsze recenzje - ilustracja #1

Dziś do oferty serwisów cyfrowej dystrybucji na PC oraz sklepów PlayStation Store i Microsoft Store trafi najnowszy dodatek do hitowej strzelaniny autorstwa studia Ubisoft Montreal, czyli Far Cry 5. Rozszerzenie o podtytule Lost on Mars, stworzone przez wewnętrzne studio francuskiego wydawcy z siedzibą w Szanghaju, w sposób nie stroniący od humoru przenosi nas na powierzchnię Czerwonej Planety, ale wygląda na to, że nie jest to produkcja oferująca kosmiczną grywalność.

Do sieci trafiły bowiem pierwsze recenzje Far Cry 5: Lost on Mars, które sugerują, że mamy do czynienia po prostu z przeciętnym dodatkiem. Średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi aktualnie 62/100 punktów. Recenzenci zgodnie przyznają, że jest to DLC głównie dla fanów serii, zapewniające około pięć godzin rozgrywki na terenie Marsa.

Jednym z nadrzędnych zarzutów w stosunku do dodatku jest powtarzalność rozgrywki – w trakcie zabawy zajmujemy się głównie eksterminacją arachnidów, a zdecydowana większość misji nie różni się zbytnio w kwestii oferowanych zadań. Krytycy zwracają także uwagę na niezbyt wielką kreatywność w kwestii arsenału oraz poszczególnych lokacji, które zwiedzamy podczas kolejnych wyzwań. Plusem dodatku jest z kolei wyrazisty humor, wspomagany przez aktywność Hurka, którego postać znamy z trzech ostatnich odsłon serii Far Cry.

Wybrane recenzje Far Cry 5: Lost on Mars

Far Cry 5: Lost on Mars trafi za darmo do posiadaczy przepustki sezonowej do bazowego tytułu, natomiast reszta graczy będzie musiała zapłacić za ten dodatek 49,99 złotych. To drugie z dużych rozszerzeń do hitowej strzelaniny Ubisoftu – trzecie i ostatnie, czyli Far Cry 5: Dead Living Zombies, pojawi się na rynku w sierpniu.