Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka Far Cry 5: Lost on Mars (PC)

Far Cry 5: Uwięzieni na Marsie

Far Cry 5: Lost on Mars

Rozszerzenie dla wydanego w marcu 2018 roku FPS-a Far Cry 5, które przenosi nas na czerwoną planetę Mars, gdzie zmierzymy się z groźnymi obcymi. Produkcja została stworzona przez francuską firmę Ubisoft, znaną także m.in. z serii Assassin’s Creed czy Watch Dogs.

To jest dodatek do gry Far Cry 5.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | humorystyczne | strzelanki

Okładka Far Cry 5: Lost on Mars (PC)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

17lip2018

PC PS4 XONE

Lost on Mars to dodatek do wydanej w 2018 roku pierwszoosobowej strzelanki Far Cry 5. Rozszerzenie przenosi nas w zupełnie inne miejsce (konkretniej na tzw. Czerwoną Planetę, czyli Marsa) i pozwala się wcielić w innego bohatera niż podstawowa wersja gry. Za stworzenie tej produkcji odpowiada francuska firma Ubisoft, od lat konsekwentnie rozwijająca markę Far Cry.

Fabuła

W dodatku Lost on Mars wcielamy się w znanego z podstawowej kampanii Far Cry 5 pilota Nicka Rye. Zostaje on przeniesiony na Marsa i wraz z zaawansowanym AI oraz przyjacielem – Hurkiem – stara się zapobiec inwazji przypominających kraby Obcych, przywodzących na myśl m.in. film Żołnierze Kosmosu.

Mechanika

Far Cry 5: Lost on Mars jest pierwszoosobową strzelanką. Dodatek oferuje nam krótki główny wątek fabularny oraz sandboksową mapę pełną pobocznych aktywności, którą odsłaniamy stopniowo, wspinając się na rozmieszczone tu i tam wieże. Zadania są zróżnicowane i niejednokrotnie pełne humoru (jak np. zbieranie części ciała Hurka, który w momencie rozpoczęcia naszej przygody ma postać wyłącznie gadającej głowy).

Rozgrywka w DLC jest ciekawa dzięki sprzętowi, z którego możemy korzystać w trakcie zabawy. Do naszej dyspozycji oddano szereg dziwnych, fantastycznych broni, takich jak Morphinator, Hellfire, Phazer Annihilizer, Nerve Reaper, Grape Popper, Obliteratorrrr czy Blaster of Disaster. W eksplorowaniu lokacji pomaga nam z kolei plecak odrzutowy, przy czym korzystanie z niego jest w zasadzie obligatoryjne, bowiem dotykając stopami piasku, często sprowadzamy na siebie wrogów. Wzbogaca to rozgrywkę o elementy platformowe – czasem skakanie po mapie może być ważniejsze od eksterminowania przeciwników.

Tryby gry

Far Cry 5: Lost on Mars nie oferuje żadnych nowych trybów gry.

Kwestie techniczne

Dodatek Far Cry 5: Lost on Mars nie wprowadza żadnych zmian w warstwie technicznej gry. Mimo to z uwagi na zupełnie odmienny kierunek artystyczny, DLC prezentuje się zauważalnie inaczej niż podstawowa wersja Far Cry 5. Pełne błyszczącego chromu projekty lokacji i broni wyraźnie nawiązują do filmów sci-fi z lat 90-tych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 5,3 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,99 PLN

Gry podobne do Far Cry 5: Uwięzieni na Marsie

Klasyfikacja PEGI Far Cry 5: Uwięzieni na Marsie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Far Cry 5: Uwięzieni na Marsie

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-4770 3.4 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290X lub lepsza, Windows 7/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 / Radeon R9 270 lub lepsza, Windows 7/8.1/10 64-bit

Wszystko o Far Cry 5 (fabuła, DLC, wymagania sprzętowe) – Akt. #9
Wszystko o Far Cry 5 (fabuła, DLC, wymagania sprzętowe) – Akt. #9

wiadomość29 maja 2017

W kompendium zebrano wszystkie najważniejsze informacje dotyczące piątej części serii Far Cry, która zadebiutowała w sklepach w marcu 2018 roku i przenosi graczy do hrabstwa Hope, w amerykańskim stanie Montana.

Premiera Far Cry 5: Lost on Mars. Są pierwsze recenzje
Premiera Far Cry 5: Lost on Mars. Są pierwsze recenzje

wiadomość17 lipca 2018

Dziś przypada premiera nowego rozszerzenia do gry Far Cry 5 o podtytule Lost on Mars. W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje dodatku sugerujące, że raczej nie mamy do czynienia z wielkim hitem.

DLC Lost on Mars do Far Cry 5 zadebiutuje 17 lipca
DLC Lost on Mars do Far Cry 5 zadebiutuje 17 lipca

wiadomość11 lipca 2018

Ubisoft poinformował, że drugi dodatek do Far Cry 5 – Lost on Mars – zadebiutuje 17 lipca na wszystkich platformach docelowych. W produkcji wybierzemy się na Czerwoną Planetę i powalczymy z przypominającymi robaki obcymi.

Season pass do Far Cry 5 – Ubisoft prezentuje nadchodzące DLC
Season pass do Far Cry 5 – Ubisoft prezentuje nadchodzące DLC

wiadomość6 marca 2018

Far Cry 5 nie daje o sobie zapomnieć. Firma Ubisoft postanowiła przybliżyć nam zawartość nadchodzących DLC, które wraz z pełną wersją Far Cry 3 wejdą w skład season passa.

PC
PS4
XONE