Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka Far Cry 5: Lost on Mars (PC)
OkładkaFar Cry 5: Lost on Mars (PC)

Far Cry 5: Uwięzieni na Marsie

Far Cry 5: Lost on Mars

Rozszerzenie dla wydanego w marcu 2018 roku FPS-a Far Cry 5, które przenosi nas na czerwoną planetę Mars, gdzie zmierzymy się z groźnymi obcymi. Produkcja została stworzona przez francuską firmę Ubisoft, znaną także m.in. z serii Assassin’s Creed czy Watch Dogs.

To jest dodatek do gry Far Cry 5.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | humorystyczne | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Far Cry 5: Uwięzieni na Marsie Premiera

17lip2018

PC PS4 XONE

producent: Ubisoft wydawca: Ubisoft Strona oficjalna

Gry podobne do Far Cry 5: Uwięzieni na Marsie

Prey

Doom

Half-Life 2

Lost on Mars to dodatek do wydanej w 2018 roku pierwszoosobowej strzelanki Far Cry 5. Rozszerzenie przenosi nas w zupełnie inne miejsce (konkretniej na tzw. Czerwoną Planetę, czyli Marsa) i pozwala się wcielić w innego bohatera niż podstawowa wersja gry. Za stworzenie tej produkcji odpowiada francuska firma Ubisoft, od lat konsekwentnie rozwijająca markę Far Cry.

Fabuła

W dodatku Lost on Mars wcielamy się w znanego z podstawowej kampanii Far Cry 5 pilota Nicka Rye. Zostaje on przeniesiony na Marsa i wraz z zaawansowanym AI oraz przyjacielem – Hurkiem – stara się zapobiec inwazji przypominających kraby Obcych, przywodzących na myśl m.in. film Żołnierze Kosmosu.

Mechanika

Far Cry 5: Lost on Mars jest pierwszoosobową strzelanką. Dodatek oferuje nam krótki główny wątek fabularny oraz sandboksową mapę pełną pobocznych aktywności, którą odsłaniamy stopniowo, wspinając się na rozmieszczone tu i tam wieże. Zadania są zróżnicowane i niejednokrotnie pełne humoru (jak np. zbieranie części ciała Hurka, który w momencie rozpoczęcia naszej przygody ma postać wyłącznie gadającej głowy).

Rozgrywka w DLC jest ciekawa dzięki sprzętowi, z którego możemy korzystać w trakcie zabawy. Do naszej dyspozycji oddano szereg dziwnych, fantastycznych broni, takich jak Morphinator, Hellfire, Phazer Annihilizer, Nerve Reaper, Grape Popper, Obliteratorrrr czy Blaster of Disaster. W eksplorowaniu lokacji pomaga nam z kolei plecak odrzutowy, przy czym korzystanie z niego jest w zasadzie obligatoryjne, bowiem dotykając stopami piasku, często sprowadzamy na siebie wrogów. Wzbogaca to rozgrywkę o elementy platformowe – czasem skakanie po mapie może być ważniejsze od eksterminowania przeciwników.

Tryby gry

Far Cry 5: Lost on Mars nie oferuje żadnych nowych trybów gry.

Kwestie techniczne

Dodatek Far Cry 5: Lost on Mars nie wprowadza żadnych zmian w warstwie technicznej gry. Mimo to z uwagi na zupełnie odmienny kierunek artystyczny, DLC prezentuje się zauważalnie inaczej niż podstawowa wersja Far Cry 5. Pełne błyszczącego chromu projekty lokacji i broni wyraźnie nawiązują do filmów sci-fi z lat 90-tych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 5 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 19 głosów czytelników.

Far Cry 5: Uwięzieni na Marsie cena w dniu premiery: 49,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Far Cry 5: Uwięzieni na Marsie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Far Cry 5: Uwięzieni na Marsie Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 / Radeon R9 270 lub lepsza
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
  • Zalecane:
  • Intel Core i7-4770 3.4 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290X lub lepsza
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
PC
PS4
XONE