Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Silent Hill HD Collection (PS3)

Silent Hill HD Collection

Pakiet składający się z odświeżonej drugiej i trzeciej części Silent Hill – przerażającego cyklu survival horrorów. Obie pozycje zostały odpowiednio dostosowane do najnowszych standardów.

Akcji | TPP | survival horror | reedycje/remastery/remaki

Okładka Silent Hill HD Collection (PS3)

data premiery gry:

20mar2012

X360 PS3

Silent Hill HD Collection to zestaw składający się z odświeżonej drugiej i trzeciej części popularnej serii survival horrorów, które zasłynęły jako jedne z najbardziej przerażających gier tego typu. Obie pozycje pierwotnie ukazały się na PlayStation 2, po czym zostały skonwertowane na inne platformy. Omawiana kolekcja to jednak pierwszy przypadek w historii tego cyklu, gdy postarano się o bardziej zauważalną poprawę oprawy graficznej w stosunku do oryginału.

Silent Hill 2 wiele osób do dziś uważa za najlepszą odsłonę w historii serii. Tytuł na tle konkurencji wyróżnia się mroczną, chwytającą za gardło atmosferą i wciągającą fabułą, która w pełni jasna staje się dopiero po kilkukrotnym zaliczeniu całej przygody. Jako James Sunderland trafiamy do opuszczonego miasteczka Silent Hill, gdzie sytuacja dalece odbiega od normalności. Na naszej drodze stają coraz bardziej wymyślnie opracowane maszkary, ale tak naprawdę to niepokojąca cisza przed walką z nimi jest najbardziej przerażającym momentem w trakcie rozgrywki.

Silent Hill 3 w większym stopniu nastawiano na wyeksponowanie elementów akcji, co nie spodobało się wszystkim miłośnikom poprzedniczek. Mimo wszystko gra nie straciła wiele ze swojego specyficznego klimatu. Tym razem wcielamy się w młodą dziewczynę imieniem Heather, co jeszcze bardziej potęguje wrażenie bezbronności sterowanej przez nas postaci. Pokonując kolejne lokacje musimy zmierzyć się nie tylko z potworami, ale i zagadkami, których stopień trudności określamy na początku zabawy.

Autorzy postarali się o dostosowanie całego zestawu do najnowszych standardów. Oprawa graficzna dzięki obsłudze rozdzielczości HD jest teraz ostrzejsza, a modele postaci nieznacznie zyskały na szczegółowości. Dodatkową motywacją do ukończenia obu gier są Osiągnięcia i Trofea do odkrycia.

Dodatkowo Silent Hill 2 otrzymał ścieżkę dźwiękową nagraną zupełnie od podstaw, ale w dalszym ciągu istnieje możliwość gry z oryginalnym udźwiękowieniem. Z wiadomych względów obie gry nie mogą się jednak równać pod względem technicznym z nowszymi produkcjami dedykowanymi stricte PlayStation 3 lub Xboksowi 360.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena gry 8,2 / 10 na podstawie 170 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 9,4 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Gry podobne do Silent Hill HD Collection

Klasyfikacja PEGI Silent Hill HD Collection

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Ciche wzgórze po liftingu - recenzja gry Silent Hill HD Collection

Recenzja 10 kwietnia 2012, 09:04

Jednak Silent Hill HD Collection nie jest wolne od błędów. Po pierwsze – czasami zdarzają się znaczące spadki płynności animacji, co potrafi bardzo przeszkodzić, zwłaszcza gdy wydarzenia przybierają bardziej dynamiczny obrót. Po drugie – patrząc na zawartość odnowionych wydań innych serii, Silent Hill HD Collection wygląda dość ubogo. Na płycie powinna znaleźć się co najmniej jeszcze jedna gra spod znaku „Cichego Wzgórza”, najlepiej pierwsza część, ale nawet The Room byłoby mile widziane, biorąc pod uwagę fakt, jak bardzo różni się ono od wszystkich pozostałych odsłon.

X360
PS3