Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2011, 12:30

autor: Łosiu

Autor muzyki do Silent Hill i Shadows of the Damned zagra koncert w Łodzi z grupą Cool Kids Of Death

Akira Yamaoka pojawi się jako gość specjalny 22. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Razem z polską grupą Cool Kids Of Death zagra koncert podczas gali 1 października.

Osoby ceniące sobie warstwę muzyczną w serii survival horror Silent Hill być może będą miały szansę usłyszeć utwory wykonane na żywo przez samego kompozytora. 1 października Akira Yamaoka zagra koncert wraz z zespołem Cool Kids Of Death podczas gali 22. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Na razie nieznany jest program występu, jednak można przypuszczać, że nie zabraknie klasycznych kompozycji, z którymi Yamaoka jeździ po świecie.

Autor muzyki do Silent Hill i Shadows of the Damned zagra koncert w Łodzi z grupą Cool Kids Of Death - ilustracja #1

Akira Yamaoka zapowiadany jest jako specjalny gość 22. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, który będzie miał miejsce w Łodzi w dniach 30 września – 2 października.

Japoński kompozytor, muzyk, producent i aranżer znany jest głównie z produkcji, które powstały podczas jego szesnastoletniej współpracy z firmą Konami. Do 2009 roku, kiedy to postanowił działać na własną rękę i opuścił szeregi korporacji, wyrobił sobie markę wraz z serią Silent Hill, do której komponował muzykę. Pracował również przy produkcji kinowej wersji Cichego Wzgórza. Obecnie Yamaoka pracuje ze studiem Grasshopper Manufacture nad steampunkową platformową strzelanką Sine Mora. Wcześniej Yamaoka nagrał ścieżkę dźwiękową do mrocznego Shadows of the Damned.

Koncert Yamaoki to nie jedyna atrakcja skierowana do graczy. W ramach festiwalu odbędzie się 7. finał Ligi Cybersport w grach Counter Strike 1.6 i League Of Legends, oraz rozstrzygnięcie wrześniowych turniejów z cyklu GOPL4 organizowanych przez Electronic Sports League Polska. Dodatkowo zostaną zorganizowane otwarte rozgrywki w Counter Strike 1.6, Call Of Duty 4, F1 2010 i FIFA 2012, a fani bijatyk zmierzą się w turnieju Art Of Tekken.