Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3X360
Okładka Shadows of the Damned (PS3)
OkładkaShadows of the Damned (PS3)

Shadows of the Damned

Shadows of the Damned to utrzyma w konwencji horroru gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP) autorstwa studia Grasshoper Manufacture. Gracze wcielają się w zabójcę demonów Garcię Hotspura i ruszają na krucjatę do piekła.

Akcji | TPP | horror | humorystyczne | TPS | EA Play

Shadows of the Damned Premiera

21cze2011

X360 PS3

Shadows of the DAMNED to mroczna gra akcji z gatunku horrorów, za którą odpowiada para doświadczonych projektantów – Shinji Mikami z firmy Capcom (Resident Evil 4) oraz Goichi Suda z Grasshopper Manufacture (Killer 7, No More Heroes). We wspólnej produkcji legend japońskiej sceny deweloperskiej nie brakuje czarnego humoru i niewybrednych żartów.

W Shadows of the DAMNED wcielamy się w zabójcę demonów Garcię Hotspura, który ruszą na krucjatę do piekła, aby uratować dziewczynę. Rozgrywka składa się z potyczek z coraz potężniejszymi przeciwnikami: od zwykłych zombie, przez demony, aż po olbrzymich bossów. Podczas zabawy zwiedzamy wiele zróżnicowanych lokacji i zmagamy się z wszechobecną ciemnością, w której wrogowie z piekła rodem są niezniszczalni. Na szczęście, Garcia może skorzystać z pomocy kompana, gadającej magicznej czaszki, aby rozświetlić mrok.

Jak przystało na dzieło studia Grasshopper Manufacture, gra Shadows of the DAMNED jest utrzymana w wyjątkowo zwariowanym tonie i zawiera mnóstwo oryginalnych pomysłów oraz minigierek. Twórcy upewnili się, że nawet tak standardowe elementy jak uzbrojenie będą odróżniały się od innych tytułów dostępnych na rynku. Produkcja zaskakuje na każdym kroku humorem, dziwacznymi rozwiązaniami i zwrotami akcji. Wystarczy chyba powiedzieć, że aby usunąć wspomniany mrok gracz musi strzelać do głów kozłów.

Shadows of the DAMNED robi wrażenie nie tylko połączeniem standardowej rozgrywki z oryginalnymi pomysłami. Graficy postarali się bowiem o stworzenie sugestywnych potworów i lokacji, które zaskakują zabawnymi akcentami (np. plakatami czy maszynami z absyntowymi drinkami). Gra została też wzbogacona o szybką, gitarową muzykę. Cały projekt można określić mianem wybitnie punkowego.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 234 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,6 / 10 na podstawie 51 głosów czytelników.

Shadows of the Damned cena w dniu premiery: 229,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Shadows of the Damned

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
X360
PS3