Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2011, 11:15

autor: Sarge

Przesunięto premierę Shadows of the Damned

Jeszcze niedawno informowaliśmy Was o czerwcowej dacie premiery Shadows of the Damned. Tymczasem firma Electronic Arts potwierdziła, że założony wcześniej termin zostanie przesunięty.

Jeszcze niedawno informowaliśmy Was o dacie premiery Shadows of the Damned. Tymczasem firma Electronic Arts potwierdziła, że założony wcześniej termin zostanie przesunięty.

Na szczęście mowa o zaledwie dwutygodniowym poślizgu w stosunku do poprzednich planów. Według najnowszych danych, produkcja studia Grasshopper Manufacture zadebiutuje na rynku 21 czerwca. Niestety, nie wiadomo, czy dotyczy to również Europy. W najgorszym wypadku powinniśmy dostać omawiany tytuł trzy dni później.

Przesunięto premierę Shadows of the Damned - ilustracja #1

Nie podano również powodu opóźnienia, ale w przypadku tak nieznacznego przesunięcia terminu raczej nie chodzi o chęć maksymalnego dopieszczenia produktu. Można się tylko domyślać, że twórcy nie chcieli wypuszczać swojej produkcji w dzień rozpoczęcia targów E3 (pierwotnie miała się ukazać 7 czerwca), kiedy oczy wszystkich graczy zwrócone są w stronę Los Angeles.

Shadows of the Damned jest mroczną grą akcji, nad którą pieczę sprawuje Shinji Mikami (autor serii Resident Evil) oraz Goichi Suda (Killer 7, No More Heroes). Wcielamy się w niej w demonicznego zabójcę Garcię Hotspura, którego celem jest uratowanie swojej ukochanej z rąk demonów i bestii. Autorzy obiecują dynamiczną rozgrywkę z użyciem broni palnej i białej, która wieńczona będzie efektownymi starciami z potężnymi bossami.