Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 kwietnia 2011

PlayStation Portable – będzie taniej?

Olek, 9 kwietnia 2011, 15:44

Jeżeli w najbliższych dniach planujecie zakup konsoli PlayStation Portable warto jeszcze kilka dni wstrzymać się z wizytą w sklepie. Koncern Sony ogłosił bowiem 24-procentową obniżkę ceny urządzenia w Europie. W kieszeniach klientów zostanie 40 euro, czyli około 160 zł.

DICE o konsolowych wersjach Battlefield 3

Hed, 9 kwietnia 2011, 15:15

Battlefield 3 był do tej pory prezentowany tylko w wersji pecetowej, która robi olbrzymie wrażenie. Niejeden konsolowy gracz zastanawia się pewnie, czy podobną jakość grafiki zobaczymy na Xboksie 360 lub PlayStation 3. Patrick Bach, producent z EA DICE, skomentował tę sprawę dla jednego z serwisów i potwierdził, że pomiędzy platformami pojawią się pewne różnice.

Funcom nie rezygnuje z kontynuacji The Longest Journey

Hed, 9 kwietnia 2011, 14:34

Firma Funcom jest znana z gier MMO – wystarczy przypomnieć Anarchy Online, Age of Conan i nadchodzącego The Secret World. Fani przygodówek pamiętają jednak, że norweskie studio odpowiada za serię The Longest Journey, której losy od pewnego czasu wiszą na włosku. Na szczęście producent nie rezygnuje z możliwości stworzenia jej kontynuacji.

Nintendo 3DS zalega w magazynach japońskich sklepów

Olek, 9 kwietnia 2011, 12:28

Nowa, kieszonkowa konsola koncernu Nintendo nie sprzedaje się jak przysłowiowe „ciepłe bułeczki”. Przeciwnie, na japońskim rynku, gdzie 3DS oferowany jest od ponad miesiąca, w sklepowych magazynach zalega wciąż ponad 40% urządzeń dostarczonych przez producenta w pierwszym rzucie. Według danych firmy analitycznej Media Create do końca marca Japończycy kupili "zaledwie" 836 tys. egzemplarzy konsoli.

Crytek zapowiedział oficjalnie łatkę z DirectX 11 do Crysis 2

Hed, 9 kwietnia 2011, 11:17

Firma Crytek zapowiedziała oficjalnie łatkę ze wsparciem dla DirectX 11 do pecetowej wersji Crysisa 2. Dzięki aktualizacji produkcja ma wzbogacić się o najnowsze efekty graficzne, w tym między innymi tesselację. Niestety deweloper nie ujawnił, kiedy poprawka będzie dostępna i przekazał, że więcej szczegółów na jej temat poznamy wkrótce.

Nowe obrazki z gry Alice: Madness Returns

Olek, 9 kwietnia 2011, 11:01

Koncern Electronic Arts ujawnił kolejną porcję materiałów związanych z grą Alice: Madness Returns. Tym razem są to screenshoty, prezentujące m.in. bronie tytułowej bohaterki oraz jej przeciwników. Na jednym z obrazków dostrzec można również Kota z Cheshire, który podobnie jak w pierwszej części przygód Alicji – American McGee's Alice pełnił będzie rolę swego rodzaju przewodnika po Krainie Czarów.

Cyfrowa dystrybucja - promocje na weekend 9-10 kwietnia (BioShock 2, Hearts of Iron III)

Hed, 9 kwietnia 2011, 09:32

Jak co weekend przygotowaliśmy dla Was zestawienie promocji, które pojawiły się w systemach cyfrowej dystrybucji - na platformie Steam oraz w serwisach Good Old Games, Impulse, Direct2Drive i GamersGate. W ten weekend otrzymujemy oferty dotyczące takich gier jak BioShock 2, Hearts of Iron III, czy Serious Sam HD: The Second Encounter.